Astrolog Izabela Podlaska

Hugo Chavez: charyzmatyczny Lew

Data publikacji: 2013-03-06 20:50:00

Wczoraj zmarł po długiej chorobie prezydent Wenezueli Hugo Chávez. Ten kontrowersyjny i charyzmatyczny polityk był u władzy od 1999 roku. W jego horoskopie najsilniej obsadzony planetami jest znak Raka: jest w nim wywyższony Jowisz w koniunkcji z Księżycem, władcą Raka oraz Merkury i Uran. W Raku miał też ascendent. Koniunkcja Jowisza z Księżycem daje popularność i dobrą rękę do pieniędzy.

Hugo Chávez w 2003 roku

Hugo Chávez w 2003 roku, źródło: wikipedia.org

 Cháveza uwielbiały tłumy i był popularny nie tylko w swoim kraju. Dzięki bogatym złożom ropy mógł wprowadzić w swoim kraju swoistą odmianę socjalizmu, zwanego chavizmem. Dbał o najbiedniejszych, wprowadził wiele reform socjalnych i edukacyjnych. Sam miał pięcioro dzieci. Mars, władca jego medium coeli (punktu kariery) jest w walecznym i przekraczającym każdą granicę Strzelcu. Z wykształcenia był wojskowym i zanim doszedł do władzy poprzez demokratyczne wybory, przeprowadził w 1992 roku nieudanych zamach stanu.

Horoskop urodzeniowy Hugo Chaveza

Hugo Chávez ur. 28.07.1954 g. 5:00, Sabaneta, Wenezuela, klasyfikacja: C,
źródło: godzina od matki, która raz podawała 4:00, raz że urodził się między 3:00 i 5:00, www.astro.com


Chávez był showmanem i lubił uwielbienie tłumu. Miał Słońce w znaku Lwa, czyli potrafił przemawiać, przekonywać do siebie ludzi, a także rozśmieszać. Wiele jego wystąpień okraszonych było śpiewem, tańcem lub żartami. Nieraz były to bardzo ryzykowne żarty, bo jego Merkury w koniunkcji z Uranem często podsuwał mu zaskakujące lub skandalizujące puenty lub przerywniki podczas wystąpień publicznych. Do historii przeszło jego wystąpienie w ONZ, podczas którego nazwał prezydenta USA Georga W. Busha diabłem (2006), do Sekretarz Stanu USA Condolezzy Rice odezwał się per „dziewczynko” i radził jej nie zadzierać z nim (2006), o Baracku Obamie mówił, że jest on wstydem dla Afroamerykanów, a odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba uważał za jedno z największych ludobójstw w historii świata. Dzięki ostrym (Uran) i emocjonalnym słowom (Merkury w Raku) zaczęło być o nim bardzo głośno na świecie, a w polityce był uważany za nieprzewidywalnego i niepokornego gracza. Neptun, który robi kwadraturę z Merkurym, pokazuje jego zafiksowanie na idei socjalizmu i wolności. Kwadratura Słońca z Saturnem wskazuje, że mimo emocjonalnych wystąpień rządził twardą ręką i często podejmował trudne dla Wenezueli decyzje, więcej bowiem rozdawał (silny Jowisz) niż inwestował w gospodarkę, którą uzależnił od wydobycia ropy (niekorzystna kwadratura Saturna do Słońca).

Tranzyty Hugo Cháveza na 5.03.2013

Tranzyty na horoskop Hugo Cháveza na 5.03.2013 r. g. 16:25, caracas, Wenezuela, źródło: relacje prasowe, archiwum autorki


Od dwóch lat Chávez zmagał się z rakiem, przeszedł cztery operacje, ale niestety jego organizm nie pokonał choroby. Od 2010 roku na jego horoskop działały seriami trudne aspekty planet: kwadratura Saturna do Księżyca (2010-2011), a potem do Słońca (2012), kwadratura Plutona z ic-mc (2010) oraz koniunkcja Plutona z descendentem (2011), Uran w kwadraturze z Marsem (2010), w koniunkcji z mc (2011) oraz w kwadraturze  z ascendentem (2012/13). Od października 2011 roku jego progresywne Słońce przeszło do znaku Wagi, co oznacza osłabienie sił życiowych i ostrzeżenie, że trzeba na siebie uważać. Chávez jednak nie był kimś, kto sam odsunąłby się w cień i oddał władzę, żeby zwolnić tempa. Po wygranych wyborach w październiku nie był w stanie przybyć na uroczystość zaprzysiężenia na prezydenta w styczniu, przebywał długo w śpiączce. Mimo że w lutym pokazano film, na którym rozmawia i czyta najnowszą gazetę codzienną, nie udało mu się wygrać z rakiem. Zmarł 5 marca 2013 roku o godzinie 16:25 w Caracas.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Hugo Chavez, Lew, Rak


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12