Astrolog Izabela Podlaska

Jak zadawać pytania horarne?

Autorka: Izabela Podlaska

Horoskop urodzeniowy wskaże nam najważniejsze momenty w naszym życiu, możliwości, jakie możemy wykorzystać i ograniczenia, jakie powinniśmy pokonać, aby dotrzeć do upragnionego celu. Nie zawsze jednak odpowie nam precyzyjnie na wszystkie nasze pytania. Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Problem
Po pierwsze,
przeanalizuj problem czy sytuację, o którą chcesz zapytać. Nieraz pierwsze pytanie wcale nie opisuje istoty sytuacji czy problemu, z jakim pytający nie umie sobie poradzić. Klientka pyta, czy będzie mieszkać w tym domu, ale po dopytaniu okazuje się, że interesuje ją tak naprawdę to, czy dojdzie do rozwodu i czy mąż nadal ją kocha. Czyli pyta o coś zupełnie innego. Dlatego przed zadaniem pytania warto zastanowić się, w czym tkwi problem. Dzięki temu odczytanie horoskopu będzie trafne. Jeśli nie poznasz sytuacji, w jakiej jest osoba pytająca, możesz błędnie odczytać znaki i podpowiedzi, jakie daje horoskop horarny.

Pytanie
Po drugie, zadaj konkretne pytanie. Sformułuj je w jak najprostszych słowach, prosto i na temat. Postaraj się, aby pytanie nie było długie, najlepiej złożone tylko z jednego zdania (i do tego pojedynczego). W ten sposób unikniesz komplikacji podczas rozpoznawania, która planeta oznacza osoby, rzeczy lub sprawy, o które pytasz.

Data
Po trzecie, zapisz datę i godzinę zadania pytania. Jeśli nie chcesz lub nie potrafisz sam poradzić sobie z odczytaniem horoskopu horarnego, zwróć się ze swoim pytaniem do astrologa. Nie zdziw się jednak, jeśli astrolog przyjmie inną godzinę zadania pytania od tej, którą zapisałeś, kiedy sformułowałeś pytanie. Przyczyna tego jest prosta. Jeśli sam sobie zadajesz sobie pytanie po przemyśleniu problemu, to data, godzina i miejsce, w jakim je zadałeś, bierzesz jako dane postawienia horoskopu horarnego. Jeśli jednak zadajesz pytanie komuś innemu, wtedy on decyduje, kiedy zrozumiał pytanie i na ten moment stawia horoskop pytaniowy.

Miejsce
Po czwarte,
jeśli jesteś astrologiem horarnym lub chcesz nim zostać, możesz spotkać się z problemem miejsca, na jakie należy postawić pytanie. Kiedy ktoś wysyła maila lub dzwoni z innego miasta, kraju czy kontynentu, powstaje problem, na jakie miejsce postawić horoskop horarny: na miejsce przebywania klienta czy astrologa? W przypadku listów czy maili sprawa jest raczej prosta: stawiamy horoskop na moment zrozumienia pytania, czyli po przeczytaniu listu i po ewentualnym dopytaniu, w czym dokładnie jest problem. Horoskop stawiamy więc na miejsce, w którym przebywa astrolog. Sprawa się komplikuje, kiedy pytanie zadane jest podczas rozmowy telefonicznej, a dwie osoby są w zupełnie różnych miejscach. Są dwie szkoły radzenia sobie z tym problemem. Jedni astrologowie horarni stawiają horoskop na miejsce, w którym przebywa klient w momencie zadania pytania. Tłumaczą to tym, że horoskop jest wtedy jak zdjęcie, które, zrobione w danym miejscu i w danym czasie, opisuje sytuację i daje odpowiedź na pytanie, które zadaje klient. Inni astrologowie, do których też sama się zaliczam, stawiają horoskop na miejsce i moment, w którym oni dostali i zrozumieli pytanie. Kilka razy sprawdzałam, która metoda działa, analizując to samo pytanie poprzez postawienie dwóch horoskopów: na miejsce, w którym był pytający i na miejsce, w którym byłam ja. Zawsze ten drugi horoskop bardziej opisywał sytuację i dawał precyzyjną odpowiedź na pytanie. O tym, jak się o tym samemu przekonać, napiszę w następnych numerach naszego kwartalnika.

Wartość
Po piąte, oceń, czy pytanie warte jest tego, aby poświęcać mu czas i analizować horoskop horarny, jaki postawimy, aby na nie odpowiedzieć. Niektórzy astrologowie uważają, że ten punkt jest najważniejszy i badają go na samym początku. Czy rzeczywiście astrologia ma służyć do tego, aby sprawdzać, czy on zadzwoni jutro, czy umówić się z sąsiadami na spotkanie lub czy mój kot dzisiaj lubi karmę whiskas? Oczywiście, można to robić dla praktyki i ćwiczeń. Ale kiedy pojawia się klient z takim pytaniem, ja odmawiam. Warto się zastanowić, czy warto odpowiadać na błahe pytanie, na które odpowiedź albo nie jest istotna, albo uzyskamy ją i tak w bardzo krótkim czasie. Astrologia horarna jest sztuką odpowiadania na trudne i istotne dla życia człowieka pytania. Warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na postawienie horoskopu.

 

Artykuł ukazał się w kwartalniku "Astrologia Profesjonalna" nr 1(1)/2010


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12