Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop horarny: Powódź w samochodzie

Autorka: Izabela Podlaska-Konkel

Na forum Astroportalu Sylwek Bandura napisał: „Dzisiaj 2 kwietnia 2011 16:53 zadałem pytanie: Czy uda mi się wyszyć samochód po pęknięciu butli z wodą, która zalała mi pół kabiny? Stało się to jakieś 20 min temu, podczas przewożenia wody oligoceńskiej na zakręcie. 20 litrów to sporo... Nie mam pojęcia co sygnifikuje powódź, a co suszenie, a kto wie, czy pranie by się od razu przydało.”


Horoskop horarny: Czy uda mi się wysuszyć samochód?

Pytanie: Czy uda mi się wysuszyć samochód? 2.04.2011 godz. 16:53, Warszawa,
klasyfikacja: B, źródło: Forum Astroportalu


Akurat by łam na forum, kiedy Sylwek założył ten wątek i miałam chwilę, żeby popatrzeć w horoskop i odpowiedzieć na pytanie. Suszenie to znaki ogniste i Mars. Jak zauważyła jedna z forumowiczek, suszeniu pomaga też powietrze, czyli na znaki tego żywiołu też warto zwrócić uwagę w horoskopie. Tak zinterpretowałam horoskop ten horarny: Merkury, sygnifikator pytającego i władca ascendentu, jest w retrogradacji i zmierza do Jowisza, benefika. Obie planety są w Baranie, co daje nadzieję na szybkie zakończenie sprawy. Mars, władca trzeciego domu, też jest w Baranie, razem ze Słońcem, Księżycem i Uranem. Silny znak Barana w tym horoskopie pokazuje, że uda się szybko osuszyć samochód.

Ciekawe, że Wenus, władczyni II domu (posiadanie) jest w mokrym znaku Ryb, ale na szczęście jest to znak jej wywyższenia, czyli straty nie będą duże (choć jakieś będą, bo Wenus jest w VI, upadającym domu). Poradziłam Sylwkowi, że na jego miejscu sprawdziłabym jednak mechanikę po tym osuszaniu, bo aplikacyjny nów Księżyca w opozycji do Saturna w II domu w Wadze może wskazywać na ukryte zniszczenia. Księżyc nie jest jeszcze spalony w tym horoskopie, co daje nadzieję, że jeśli Sylwek szybko zabierze się do roboty, uda mu się opanować sytuację. Merkury aplikuje do koniunkcji z Jowiszem, dyspozytorem Wenus, która jest w znaku Ryb. Można by to uznać za pośrednią relację między sygnifikatorami, czyli za kolejną wskazówkę, że sytuacja rozwiąże się na korzyść Sylwka.Kilka dni później rozmawiałam z Sylwkiem i na szczęście udało mu się szybko osuszyć auto, tak jak wywnioskowałam z horoskopu. Bardzo mnie to ucieszyło, bo liczyłam na dzielnego Matiza - miał nam służyć podczas III Konferencji PSA do wożenia gości i wykładowców.

Jak widać na przykładzie tego horoskopu, znak i aspekty o wiele lepiej pokazują w tym horoskopie siłę działania planety niż jej pozycja w domu. W tym przypadku siła Wenus w znaku wywyższenia w Rybach przebiła jej słabą pozycję w VI domu. W żadnym horoskopie horarnym nie ma tak, że tylko jeden sygnifikator opisuje rzecz czy osobę. Tutaj zarówno władca II, jak i III domu wskazał sytuację samochodu i odpowiedź na pytanie. Oba sygnifikatory są w korzystnych dla siebie znakach (Mars w Baranie, Wenus w Rybach), stąd był mój wniosek i odpowiedź na pytanie Sylwka, że samochód uda się szybko wysuszyć.

 

Artykuł ukazał się w kwartalniku "Trygon" w numerze 2(11)/2011 wydawanym przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12