Astrolog Izabela Podlaska

Maraton w Pekinie podczas zaćmienia

Autorka: Izabela Podlaska-Konkel

Obiecałam sobie, że nie będę oglądać relacji z Olimpiady w Pekinie z przyczyn ideowych. Bezwiednie złamałam jednak to postanowienie dziś w nocy, kiedy przypadkowo zaczęłam oglądać telewizyjną relację na żywo z biegu maratońskiego kobiet. Powód był prosty - od kilkunastu godzin jestem posiadaczką moich pierwszych specjalistycznych butów do biegania (zakupione wczoraj na kosmicznej wyprzedaży w Złotych Tarasach), bo od czerwca połknęłam bakcyla i biegam. Wciągnęłam się więc bardzo w ten wyścig, tym bardziej że trafiłam na emocjonującą końcówkę.

Maraton kobiet na Olimpiadzie w Piekinie

Maraton kobiet na Olimpiadzie w Pekinie 17.08.2008 r. godz. 7.30, Pekin, Chiny
klasyfikacja: A, źródło: relacja na żywo w TVP


Maraton rozpoczął się o godzinie 7.30 rano w Pekinie, tuż po maksymalnej fazie zaćmienia Księżyca i na aplikacyjnej kwadraturze Marsa do Plutona. Mars jest w znaku Panny w pierwszym domu horoskopu, co wskazuje na zaciętą walkę i duże zmiany w trasie biegu. Zaćmienie Księżyca w znaku Wodnika, w opozycji do Słońca i w koniunkcji z Neptunem zadziałało w tym biegu bardzo ciekawie - “przyćmiło” szanse i możliwości faworytek biegu. Niespodziewanie bowiem maraton wygrała Rumunka Constantina Tomescu.Constantina Tomescu - horoskop

Constantina Tomescu urodzona 23.01.1970 r., Turburea, Rumunia
klasyfikacja: X, źródło: wikiepedia.org

Tomescu zaskoczyła wszystkich ryzykownym (Mars w I domu horoskopu biegu) posunięciem taktycznym - na 25 kilometrze biegu odbiła się od grupy biegaczek i utrzymywała dystans co najmniej jedno minutowy. W maratonach takiej taktyki dotąd nikt nie zastosował w tak ważnym biegu. Zazwyczaj z grupki biegnących liderzy odbijają się dopiero po 30-tym kilometrze. Maraton to dystans 42 km i 195 m, Rumunka musiała więc prawie połowę maratonu biec na najwyższych obrotach i wielkim napięciu psychicznym - co jakiś czas nerwowo się oglądała za siebie, czy nikt jej nie dogania. Tomescu zdobyła złoty medal z wynikiem 2 godziny 26 minuty 44 sekundy. Jej horoskop zaskakująco zgrał się z układami planet na niebie w dniu maratonu. Przede wszystkim dwa zaćmienia, które miały miejsce w sierpniu: Słońca 10.08.2008 i Księżyca 16.08.2008 wpisywały się w jej światła horoskopu: Tomescu ma Słońce w Wodniku i Księżyc w Lwie (nie znam godziny urodzenia, ale na pewno Księżyc ma w tym znaku). Zaćmienie pozwoliło jej z zaskoczenia zdystansowć inne zawodniczki, które przez długi czas nie traktowały jej strategii na poważnie - nikt nie chciał jej doganiać zbyt wcześnie, żeby nie tracić sił. Żaden z polskich komentatorów nie dawał jej szans na wygraną.

Rumunka ma Marsa w znaku Ryb, rzuciła się więc na głęboką wodę, inni postrzegali ją jak ofiarę, która za wcześnie zaczęła intensywnie biec. Jednak Tomescu ma Marsa w opozycji do Plutona, planety psychicznej siły i głębokiej motywacji. Co ciekawe, w dniu biegu na niebie utworzyła się zerowa kwadratura Marsa do Plutona, która idealnie wpisała się w horoskop biegaczki: tranzytujący Mars utworzył zerową opozycję do jej urodzeniowego Marsa i koniunkcję z urodzeniowym Plutonem. Tranzytujący Pluton natomiast ustawił się w kwadraturze do jej urodzeniowego Marsa, wzmacniając jej siły i prędkość.

Mars w aspektach z Plutonem w horoskopie urodzeniowym świadczy o nadludzkich pokładach energii i sile fizycznej, jaką ktoś w sobie nosi, choć nieraz nie realizuje się ona na gruncie sportowym. Zapewnia wytrzymałość i siłę, ale jest też aspektem przemocy i pakowania się w niebezpieczne życiowe sytuacje. W horoskopie rumuńskiej biegaczki ten aspekt został dodatkowo wzmocniony przez tranzyty tych dwóch planet, stąd niespotykany wyczyn i bieg, którym wywalczyła złoty medal. Ale gdzie są nagrody i medale, tam musi być wpływ planety Jowisz. Tomescu na dzień maratonu miała tranzytującego Jowisza w koniunkcji z urodzeniowym Merkurym (który zresztą jest w retrogradacji - rozkręca się dopiero na długich dystansach).


Paula Radcliffe - horoskop

Paula Radcliffe urodzona 17.12.1973 r. w Daventham, Wielka Brytania
klasyfikacja: X, źródło: wikiepedia.org


Faworytka wyścigu Brytyjka Paula Radcliffe nie miała szczęścia. Światowa rekordzistka w maratonie kobiecym miała w tym roku bardzo trudne tranzyty, które spowodowały poważne kontuzje: najpierw kontuzję stopy, potem złamanie nogi. Jeszcze w maju tego roku Radcliffe nie mogła chodzić. Udało się jej jednak wystartować, niestety w trakcie biegu złapał ją tak bolesny skurcz łydki, że musiała na chwilę przerwać bieg. Maraton jednak ukończyła jako dwudziesta trzecia.

W jej horoskopie tranzytujący Saturn robi aplikacyjną kwadraturę do jej Merkurego, a na jesieni i w przyszłym roku zrobi kwadraturę do jej Słońca. Brak również sprzyjających aspektów Jowisza do planet osobistych w jej horoskopie, jest jedynie luźna kwadratura do Marsa, która sprzyjała szybkie regeneracji, ale nie była na tyle silna, aby pokonać ograniczające wpływy Saturna w jej horoskopie.

Catherine Ndereba - horoskop

Catherine Ndereba urodzona 21.07.1973 r. w Nyeri, Kenia
klasyfikacja: X, źródło: wikiepedia.org


Największą walkę stoczyły między sobą o srebrny i brązowy medal Kenijka Catherine Ndereba i Chinka Chunxiu Zhou. Chinka przegrała o sekundę - tranzytujący Saturn robi jej teraz kwadraturę do urodzeniowego Marsa. Kenijka w ostatnim momencie wyprzedziła Zhou dzięki swojej sprinterskiej opozycji Marsa do Urana.

 Chunxiu Zhou - horoskop


Chunxiu Zhou urodzona 15.11.1978 r. w Jiangshu, Chin
klasyfikacja: X, źródło: wikiepedia.org

Co ciekawe, obie najszybsze aktualnie maratonki świata Paula Radcliffe (2 godziny 15 minut 25 sekund) i Catherine Ndereba (2 g 18 min 47 sek) mają Marsa w znaku Barana (czyli bardzo silnego, w swoim władztwie) w opozycji do Urana. Ten aspekt daje szybkość i zręczność, co przydaje się zawsze na finiszu biegu maratońskiego. Maratoński rekordzista świata wśród mężczyzn to Etiopczyk Haile Gebrseleassie (2 g 4 min 26 sek), który ma Słońce w Baranie w opozycji do Urana, a także Marsa w koniunkcji z Jowiszem w Wodniku w trygonie do Urana. Ciekawe, kto i kiedy pobije rekord świata w maratonie kobiecym należący do Pauli Radcliffe.
 

Warszawa, 17 sierpnia 2008 r.

Artykuł został najpierw opublikowany na Magicznym Blogu


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12