Astrolog Izabela Podlaska

Saturn w Skorpionie – poradnik użytkownika

Data publikacji: 2013-03-30 10:38:00

Od października 2012 roku planeta społeczna Saturn przebywa w znaku Skorpiona i pozostanie w nim do grudnia 2014 roku (i powróci do Skorpiona na cztery miesiące od czerwca do września 2015 roku). Poprzednio Saturn gościł w tym znaku trzydzieści lat temu od 29 listopada 1982 roku do 17 listopada 1985 roku. Jak widać nieczęsto się to zdarza, bo Saturn w jednym znaku zodiaku przebywa około dwóch i pół roku.

Saturn ma wśród astrologów złą sławę, bo symbolizuje ograniczenia, ciężką pracę, dyscyplinę i podporządkowanie się prawu i autorytetom. Jednak jego pobyt w znaku wodnego i stałego Skorpiona niesie ze sobą pewne okazje, które, jak łatwo zauważyć, zdarzają się rzadko, bo raz na trzydzieści lat. Wielu moich klientów i znajomych zadaje mi teraz pytanie, co dla nich osobiście oznacza pobyt Saturna w Skorpionie. Nietrudno zgadnąć, że najwięcej jest wśród nich Skorpionów, Lwów, Byków i Wodników, których Słońce najsilniej poddawane jest teraz wpływowi Saturna. Jednak nie tylko przedstawiciele tych znaków powinni przygotować się na zmierzenie się z Saturnem w Skorpionie.

Znak Skorpiona - BonattiJak zużytkować energię Saturna w Skorpionie? Poniżej przedstawiam trzy najważniejsze pytania, które warto sobie zadać i szczerze na nie odpowiedzieć, aby jak najlepiej wykorzystać pobyt Saturna w Skorpionie.

1) Czego się najbardziej boję?
Znak Skorpiona symbolizuje to, co ukryte głęboko w naszej podświadomości i co skrywamy przed sobą i innymi. Pobyt Saturna w tym znaku może skierować naszą uwagę na rodzinne tajemnice, skrywane lęki i urazy czy sekrety, które tkwią w naszej duszy i sercu. Możemy zostać zmuszeni do przyjrzenia się im, a nawet stanięcia z nimi oko w oko. Saturn jest planetą ograniczeń i zdrowego rozsądku. Warto więc wykorzystać jego pobyt w Skorpionie i przekonać się, czy rzeczywiście taki diabeł straszny, jak go malują. Zamiast unikać trudnych tematów czy spraw, po prostu stawić im czoła. Lub zrobić to, co wydaje nam się najtrudniejsze i najbardziej przerażające. Ale pokonując nasze lęki stajemy się silniejsi i dojrzewamy.

2) Więcej kocham czy nienawidzę?
Wodny i stały znak Skorpiona opisuje w zodiaku silnie i skrajne emocje oraz uczucia, które trwają wiecznie i które w każdym momencie można przywołać i przeżyć od nowa, z taką samą intensywnością jak tydzień, miesiąc, czy rok wcześniej. Dlatego istnieje opinia o osobach z silnym obsadzeniem znaku Skorpiona w horoskopie, że nigdy nie zapominają zdrady i są mściwe. A one po prostu wciąż tak samo intensywnie przeżywają i pozytywne, i negatywne emocje. Dlatego trudno im wybaczyć i zapomnieć to, co się stało. Podczas pobytu Saturna w znaku Skorpiona warto zastanowić się, jakie emocje przeważają w naszym życiu: czy więcej kochamy czy nienawidzimy? Jeśli przeważają negatywne emocje, to znak, że nasze relacje ze światem i ludźmi powinny ulec radykalnej przemianie. Inaczej padniemy ofiarą własnego jadu, który latami w sobie gromadzimy.

3) Jakie mam długi?
To niestety najtrudniejsze pytanie, jakie jednak każdy powinien sobie zadać podczas pobytu Saturna w znaku Skorpiona. Jakie mam długi? Co jestem winny ludziom, bankom, wierzycielom? Saturn to dyscyplina i porządek, a Skorpion oznacza zarządzanie pieniędzmi i tym, co posiadamy z kimś wspólnie. Warto zrobić z ołówkiem w ręku podliczenie, jak duże mamy długi i zastanowić się, jak je spłacić lub jak obniżyć ich koszty. Unikanie tego tematu może doprowadzić do komplikacji, a nawet poważnych kłopotów. Bo jeśli nas na coś nie stać, powinniśmy z tego zrezygnować, bo życie ponad stan, na cudzy koszt lub na kredyt może nas kosztować więcej niż myślimy.

Długi możemy mieć nie tylko materialne. Skorpion jest znakiem, który opisuje ukryte powiązania, niepisane reguły, lojalność i wierność. Warto się teraz zastanowić, czy mamy jakieś długi emocjonalne wobec kogoś i czy rzeczywiście musimy w nieskończoność je spłacać. Pobyt Saturna w znaku Skorpiona daje okazję, aby uwolnić się od zobowiązań, które już dawno zostały uregulowane.


Więcej o Saturnie w Skorpionie będzie można przeczytać w moim artykule, który ukaże się w najnowszym numerze „Astrologii Profesjonalnej”.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, znaki stałe, Saturn, Skorpion


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12