Astrolog Izabela Podlaska

Sprzeczności Księżyca w Koziorożcu

Data publikacji: 2013-04-30 22:43:00

Księżyc jest obiektem, który w horoskopie symbolizuje rodzinę, bliskość, intymność, uczucia, zmienność nastrojów, ciało i zdrowie, intuicję, wewnętrzny świat, duszę. Jak wiadomo, włada znakiem Raka i w nim czuje się najlepiej, bo w pełni może się rozwinąć na wyżej wymienionych polach. Księżyc w Koziorożcu jest na wygnaniu, co oznacza, że nie przestaje być Księżycem i nie rezygnuje z zaspokajania swoich potrzeb i funkcji życiowych. Nie ma jednak do tego dogodnych warunków, bo Koziorożcem włada Saturn, planeta z natury przeciwna Księżycowi.

Tam, gdzie Księżyc realizuje potrzebę uczuć i bliskości, Saturn woli pracę i konkretne wyniki. Księżycowe uczucia woli zamienić na bezpieczeństwo materialne. Księżycową intuicję na wieloletni kontrakt lub regulamin. Księżycową zmienność na regularność i powtarzalność. Księżycową bliskość na pewność, że coś będzie trwało wiecznie. Jednym słowem planeta na wygnaniu boi się, że nie dostanie nigdy tego, czego chce. Rusza więc do ataku i sama bierze to, czego jej brakuje, zamiast w nieskończoność dawać. Bo nie ma nieraz z czego dawać, musi więc zachowywać to, co z trudem zdobyła.

Osoby z Księżycem w Koziorożcu zbyt poważnie podchodzą do uczuć, dlatego nie chcą zbyt wcześnie się angażować w poważne związki i późno zakładają rodzinę czy deklarują się w konkretnym związku. Nieraz działa to też tak, że jest rodzina i dzieci, ale co chwila skok w bok, przygody romanse i prowadzenie podwójnego życia. Ale to skrajne przypadki i świadczą, że dana osoba zupełnie się pogubiła w swoich emocjonalnych potrzebach.

Osoby z Księżycem w Koziorożcu są bardziej doświadczone przez los jeśli chodzi o wychowanie i dzieciństwo. Od małego są obarczone poważnymi rodzinnymi obowiązkami, często muszą grać rolę osoby dorosłej w rodzinie (wobec rodzeństwa czy innych krewnych), dlatego za młodu się nie wyszalały czy nie przeżyły pewnych uczuć czy emocji, co próbują sobie odbić później. Do tego nieraz takie osoby są wychowywane przez jednego rodzica, mają trudny lub utrudniony kontakt z matką, przez co w dorosłym życiu mają roszczeniowe podejście w związkach (robią to oczywiście podświadomie, bo to księżycowe sprawy) i najpierw chcą mieć pewność, że partner ich kocha i nie nigdy opuści, zanim się same zdeklarują. A wiadomo, że w uczuciach trudno mówić o pewności.

Posiadacze Księżyca w Koziorożcu trudno znoszą zmiany w emocjach i uczuciach, dlatego można ich do siebie zrazić nawet czymś takim jak przełożenie spotkania, odwołanie randki (nawet z ważnych powodów). Szukają silnych emocjonalnie i niezależnych materialnie partnerów, bo sami nie są w stanie udźwignąć odpowiedzialności za kogoś w początkowej fazie związku.

Powoli dojrzewają emocjonalnie z dwóch powodów: bo nie miały normalnego dzieciństwa i potrzebują czasu, żeby bez strachu zadeklarować się na poważnie i poznać do końca swoje uczucia. To kolejne utrudnienie, które wynika z tego, że Księżyc jest w Koziorożcu na wygnaniu. Musi się dostosować do saturnicznych reguł, a one każą czekać, sprawdzać, testować i z niczym się nie spieszyć. Otoczenie odbiera to jako niedojrzałość, a z punktu widzenia takiej osoby to po prostu czekanie na odpowiedni moment. Dlatego też osoby z Księżycem w Koziorożcu są jak dzieci. Z jednej strony Księżyc wciąż jest na etapie dziecka, z drugiej jego władca Koziorożec stwarza dystans do świata. Plus takiego położenia Księżyca to świetne poczucie humoru.

Bronią swojej prywatności, są skryte i niedostępne, nie lubią się szybko zaprzyjaźniać, bo Księżyc w Koziorożcu jest bardziej narażony na krytykę i wyśmiewanie niż w innych znakach zodiaku. Ludzie interesują się ich życiem prywatnym. Im bardziej je ukrywają, tym bardziej są narażeni na plotki i domysły otoczenia.

Ryan Gosling horoskop

Ryan Gosling ur. 12.11.1980, godzina nieznana, London, Ontario, Kanada,
klasyfikacja: X, źródło: baza filmowa IMDb


Mężczyźni z Księżycem w Koziorożcu mają psychofanki, gdziekolwiek się nie pojawią i w każdej grupie wiekowej. Najlepiej widać to zjawisko na przykładzie aktorów filmowych. Przez ostatnie lata najwięcej emocji wzbudzali dwaj panowie z Księżycem w Koziorożcu właśnie: George Clooney i Johny Depp. Ostatnio dołączył do nich Ryan Gosling, na widok którego niejednej kinomance kolana miękną, a to dopiero początek jego kariery. Ten kanadyjski aktor zagrał już w kilku filmach, które uważane są za kultowe (między innymi w „Idach marcowych”, gdzie grał nomen omen ze swoim księżycowym bratem Clooneyem) i uważany jest za nowy męski symbol seksu. Księżyc Ryana nie tylko jest w Koziorożcu, ale jeszcze tworzy kwadraturę z Saturnem, Jowiszem, Wenus i Plutonem w Wadze! Jest więc stworzony, aby grać postaci uwikłane w skomplikowane związki i niebanalne relacje. Księżyc i Wenus w horoskopie aktora w aspekcie z dwiema społecznymi planetami (Jowiszem i Saturnem), które dodatkowo tworzą koniunkcję w znaku Wagi (taki aspekt zdarza się raz na dziewiętnaście lat), pokazują, że kult Goslinga będzie trwał, a grono jego fanek i fanów będzie się powiększać z dnia na dzień.

Odradzam zaczynanie biznesu czy handlu podczas pobytu Księżyca w Koziorożcu, bo klientów będzie mało i niewiele będą kupować. Kiedy wybieramy się na zakupy, to nie jest to również dobry dzień na polowanie na okazje, bo asortyment nigdy nie odpowiada naszym oczekiwaniom.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Księżyc, Koziorożec, Jowisz, Wenus, Saturn, Ryan Gosling, George Clooney, Johnny Depp


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12