Astrolog Izabela Podlaska

Tu mówi Neptun: masz talent!

Data publikacji: 2013-05-14 11:13:00

Na nikim nie robią już prawie wrażenia wiadomości o lotach kosmicznych i podbijaniu kosmosu. Teraz ciekawe jest to, co można robić w kosmosie i jak się żyje na stacji kosmicznej. Tę ciekawość podsycał i zaspokajał przez ostatnie miesiące kanadyjski kosmonauta Chris Hadfield, który podczas swojego pobytu w kosmosie dzięki pomocy syna Evana przesyłał filmy na Twittera, na których pokazywał codzienne życie stacji.

Wschód słońca

Wschód słońca widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zdjęcie zrobione przez Chrisa Hadfielda, źródło: konto Chrisa Hadfielda na Twitterze

Hadfield jest silną zodiakalną Panną, ma w swoim horoskopie Słońce oraz Plutona, Wenus i Marsa w tym znaku. Sprawność fizyczna, dobre zdrowie i zacięcie do spraw technicznych to coś, co lubią wszyscy przedstawiciele tego znaku. Hadfield dzięki temu najpierw został pilotem, a później astronautą. Jego filmiki umieszczane w internecie pokazujące życie w kosmosie dotyczyły zwykłych spraw: jak umyć zęby w nieważkości, jak robić zdjęcia itp.

Horoskop Chrisa Hadfielda

Chris Hadfield ur. 29.08.1959, Sarnia, Kadana, godzina nieznana, klasyfikacja: X, źródło: Canadian Space Agency

W horoskopie ma też Merkurego w koniunkcji z Uranem w znaku artystycznego Lwa. Kanadyjczyk w wolnym czasie (!!!!) robił przepiękne zdjęcia Ziemi z kosmosu i umieszczał je w sieci, a także nagrywał piosenki – własne kompozycje i covery. Jeden z nich obejrzały wczoraj miliony ludzi na całym świecie. Nagrał pierwszy w historii teledysk w przestrzeni kosmicznej (niektórzy złośliwie podsumowali, że w najdroższej scenografii w historii z bezcennymi plenerami) i zaśpiewał utwór Davida Bowie „Space Oddity”. W ciągu jednego dnia stał się znany na całym świecie. Po powrocie na Ziemię zamierza pracować nad wydaniem albumu z utworami, które nagrał w kosmosie i stać się pierwszym, który tego typu album nagrał.


 

Horoskop pierwszego teledysku nagranego w kosmosie

Pierwszy teledysk nagrany w kosmosie - cover "Space Oddity" Davida Bowie wykonany przez Chrisa Hadfielda na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
12.05.2013 g. 21:00:04 UTC, miejsce: Ontario, Kanada (symboliczne), źródło: Twitter

Jak to się stało, że stateczny i wiekowy astronauta stał się drugi po Celin Dijon najpopularniejszym Kanadyjczykiem na świecie? Po pierwsze ma on predyspozycje do muzykowania, bo w horoskopie ma silny Księżyc w znaku Raka, który świadczy o muzykalności, ale i sympatii, jaką wzbudza w ludziach, co przekłada się na szybkie zdobycie popularności. Merkury w koniunkcji z Uranem w znaku Lwa pokazuje, że swoje pasje i talenty astronauta rozwija mimo upływających lat i na pewno ma przekonanie, że nigdy nie jest za późno, aby spełnić młodzieńcze marzenia i zostać gwiazdą rocka. Silnie obsadzony znak Panny w jego horoskopie mówi o pracowitości i samozaparciu w realizacji celów (gra na wielu instrumentach), a także o uzdolnieniach technicznych, co w dzisiejszych czasach jest niezbędne, aby samemu produkować muzykę i teledyski. Neptun, który w astrologii jest opiekunem sztuki i sprawia, że ktoś może wyjść poza przeciętność i stać się gwiazdą, robi ścisły sekstyl z jego urodzeniowym Słońcem, Plutonem i Wenus oraz trygon z Księżycem.

Tranzyty na horoskop Chrisa Hadfielda na dzień premiery teledysku z kosmosu

Tranzyty do horoskopu Chrisa Hadfielda na dzień 12.05.2013

Jak widać, na sukces i sławę nigdy nie jest za późno. Na horoskop pięćdziesięciotrzyletniego kosmonauty działa teraz Neptun, tak silny w jego urodzeniowym horoskopie. Robi opozycję ze znaku Ryb do jego Słońca w Pannie oraz trygon do Księżyca (nie znana jest godzina urodzenia, więc nie wiem, w którym dokładnie stopniu znaku Raka jest Księżyc i jak ścisły jest to aspekt). Neptun będzie przez najbliższe lata działał opozycją na jego Wenus, co pomoże mu zdobyć jeszcze większą popularność.

Ciekawe, że ten wielki medialny sukces Hadfielda nastąpił po dramatycznych wydarzeniach, które w miniony piątek miały miejsce na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z powodu wycieku amoniaku nastąpiła awaria systemu chłodzenia. Przez kilka godzin sytuacja była poważna, astronauci musieli wyjść na zewnątrz (o godz. 12.44 GMT), aby przez kilka godzin (!!!!) naprawić uszkodzenie. W razie niepowodzenia groziła im ewakuacja w kapsułach na Ziemię. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kapitan stacji Chris ma w swoim horoskopie koniunkcję Słońca z Plutonem, co oznacza, że lubi ryzyko i przekraczanie własnych granic, szczególnie strachu. Przebywanie w kosmosie to permanentne zagrożenie życia i tylko ludzie o silnych nerwach – a takie mają osoby z aspektem Słońca z Plutonem w swoim horoskopie – potrafią wytrzymać ten stres i żyć w warunkach, które dla innych byłyby nie do zniesienia i psychicznie, i fizycznie. A Hadfield do tego wszystkiego rozwijał w tych warunkach swój talent muzyczny. Kto wie, może zagrożenie na statku to był dla niego najsilniejszy bodziec? Jednym słowem, kto nie ryzykuje, ten prowadzi nudne życie.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Panna, Neptun, Chris Hadfield, Lew


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12