Astrolog Izabela Podlaska

Różne pytania – jeden horoskop horarny

Data publikacji: 2013-05-24 00:57:00

Astrologii nie można opisać za pomocą statystyki i prostych reguł. Przekonuję się o tym każdego dnia interpretując horoskopy urodzeniowe moich klientów i znajomych. Jeszcze bardziej widoczne jest to w astrologii horarnej. Szczególnie w przypadkach, kiedy jeden horoskop służy do odpowiedzi na kilka różnych pytań. Z reguły nie zdarza mi się to zbyt często. Jednak podczas wtorkowych zajęć w ramach kursu astrologii horarnej, który prowadzę, czterech uczestników zajęć podczas przerwy zadało pytania, które później omawialiśmy w grupie. Horoskopy pytań różnią się nieznaczenie, zostały bowiem zadane w odstępie kilku minut. Każdy z nich zawiera odpowiedź, trzeba ją tylko znaleźć ściśle trzymając się reguł interpretacji oraz użyć intuicji, która jest niezbędna w pracy astrologa.

Wtorek był idealnym dniem do zadawania pytań horarnych, bo planety tworzyły na niebie harmonijne aspekty aplikacyjne. Księżyc nie był w próżnym kursie i robił piękne aplikacyjne trygony do Wenus i Jowisza.

Horoskop horarny - cztery pytania

Cztery pytania horarne zadane między godziną 20:04 i 20:06 w dniu 21.05.2013 w Warszawie
1. Czy uda mi się zrealizować podróż i gdzie?
2. Czy zarobię na tym, co teraz robię?
3. Czy koleżanka odda mi wreszcie pieniądze?
4. Czy dalej negocjować cenę mieszkania i czy uda się je kupić?


Pierwsze pytanie dotyczyło wakacji. Jedna z uczestniczek kursu nie mogła się zdecydować, gdzie pojechać na wakacje i czy wykupić normalną wycieczkę, czy do ostatniej chwili polować na last minute. Drugie pytanie dotyczyło spraw zawodowych. Trzecie pytanie dotyczyło zwrotu pożyczki, a czwarte skomplikowanej transakcji kupna mieszkania. W każdym przypadku odpowiedź brzmiała inaczej, choć wszystkie miały pozytywne przesłanie zważywszy na sprzyjające układy na niebie.

Pytający w każdym z czterech horoskopów był sygnifikowany przez Marsa, władcę ascendentu w znaku Skorpiona. Mars jest w znaku Byka, gdzie jest na wygnaniu (ze znaku swojego władztwa w Skorpionie). Nie jest to zbyt fortunne położenie. Jednak w tych czterech pytaniach sytuacja osób pytających była podobna do położenia Marsa w Byku: mieli ograniczoną możliwość działania, czekali, aż sytuacja się zmieni lub wyjaśni oraz nie widzieli pozytywnego rozwiązania swojej obecnej sytuacji.

Księżyc, który w każdym horoskopie horarnym jest współsygnifikatorem pytającego oraz pokazuje rozwój sytuacji, jest w tym horoskopie bardzo dobrze postawiony, mimo że nie jest ani w znaku swojego władztwa w Raku, ani w znaku swojego wywyższenia w Byku. Robi za to separacyjny trygon z mocno postawionym Merkurym, władcą medium coeli (który jest w swoim władztwie w Bliźniętach) oraz separacyjną opozycję z Punktem Fortuny. Aspekty separacyjne Księżyca pokazują, co już się wydarzyło i jaka jest przyczyna zaistniałej sytuacji. Jeśli są to mocne i dobrze postawione planety czy Punkt Fortuny, jak w tym przypadku, od razu widać, że sytuacja rozwija się dobrze i nie było w przyszłości żadnych trudnych wydarzeń, które mogłyby utrudnić rozwój wypadków.

Aspekty aplikacyjne Księżyca w tym horoskopie to po prostu bajka. Księżyc robi bowiem trygony z obydwoma benefikami: Wenus i Jowiszem, które są wzmocnione poprzez posadowienie w kątowym domu siódmym. Cokolwiek się nie wydarzy, będzie dobrze (Wenus), a potem jeszcze lepiej (Jowisz). Rzadko spotyka się tak optymistyczne rozwiązanie w pytaniu horarnym.

Nie będę tutaj analizować każdego z tych pytań osobno, na pewno zrobię to w osobnym artykule, bo każdy z nich to cała historia i warto je szczegółowo opisać. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze złe położenie planety, która oznacza osobę pytającą, musi prowadzić do negatywnej odpowiedzi. Jak już napisałam wcześniej, na kursie doszliśmy do wniosku, po analizie horoskopów, że na każde pytanie można udzielić odpowiedzi twierdzącej.

Kolejna edycja mojego kursu astrologii horarnej odbędzie się w trzy kolejne soboty lipca: 13.07, 20.07, 27.07.2013 od godz. 11:00 do 18:00.

Plan kursu:
1. Wstęp do astrologii horarnej: jak zadawać pytania, ważność pytania, symbolika planet, znaków zodiaku i domów, rodzaje pytań. Sygnifikatory główne i drugorzędne, różne relacje między planetami, aspekty, jak dotrzeć do sedna horoskopu horarnego.
2. Czas w astrologii horarnej. Pytania o miłość, relacje, rodzinę i krewnych, zgubione przedmioty, podróże.
3. Pytania o pracę, pieniądze, wykształcenie, umowy, problemy prawne. Pytania o zdrowie, ciążę, choroby, sprawy codzienne.

Terminy: soboty 13.07, 20.07, 27.07.2013 od godz. 11:00 do 18:00.
Miejsce: Warszawska Szkoła Astrologii,  ul. Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota.
Cena kursu: 600 zł, możliwość zapłaty w ratach.
Płatność na miejscu przed kursem lub przelewem na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
Multibank BRE Bank SA
39114020170000410205477296
Informacje i zapisy: 600-218-588, 600-218-488, albireo (at) albireo.pl  

Serdecznie zapraszam! Są jeszcze wolne miejsca.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, kurs astrologii horarnej, Skorpion, Mars, Byk, Bliźnięta, kurs astrologii, Punkt Fortuny, Punkt Szczęścia, astrologia horarna, horoskop horarny


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12