Astrolog Izabela Podlaska

Bliźnięta spod znaku Bliźniąt

Data publikacji: 2013-06-03 16:57:00

Dziś obiegła świat wiadomość, że w niedzielę w praskim szpitalu tuż przed ósmą rano dwudziestotrzylatka urodziła pięcioraczki. Jest to pierwszy zanotowany taki poród w historii Czech. I może nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie to, że czworo niemowlaków to jednojajeczne bliźnięta urodzone pod znakiem Bliźniąt! Na niebie powoli schodzi się koniunkcja Słońca i Jowisza w znaku Bliźniąt (dokładny aspekt nastąpi 19.06.2013), co jest wymownym symbolem tej wielorakiej ciąży.

Znak Bliźniąt

Zodiakalne Bliźnięta, rycina z XV wieku, obrazek w domenie publicznej, źródło: wikipedia.org

Była to ciąża naturalna, ale lekarze zdecydowali w dwudziestym pierwszym tygodniu zrobić cesarskie cięcie. Zainteresował mnie horoskop cesarskiego cięcia, bo od jakiegoś czasu przyglądam się horoskopom operacji, a cesarka jest szczególnym przypadkiem takiego wydarzenia, bo chodzi w nim o życie nie tylko pacjenta – matki, ale i dziecka czy dzieci, które mają się urodzić. Czeska gazeta podaje, że wszystkie pięcioro noworodków przyszło na świat w ciągu pięciu minut w niedzielę tuż przed godziną ósmą rano. Lekarze, którzy przyjmowali poród, w materiale dla BBC  podali informację, że trwał on od godziny do półtorej, zaczął się więc nie wcześniej niż o 6:30 rano.

Pięcioraczki poród

Narodziny pięcioraczków 2.06.2013 g. 7:55, Praga, Czechy, klasyfikacja: A,
źródło: Czeskie Noviny, archiwum autorki

Podczas trwania porodu Księżyc był w próżnym kursie (wszedł w próżny kurs już o 6:31), co przeczy regule, że jest to niekorzystne dla niego położenie dla przeprowadzenia operacji i porodu. Jednak ostatnim aspektem, jaki utworzył Księżyc przed wejściem w próżny bieg, była kwadratura z Wenus, co jest dobrym znakiem, bo to benefik, wzmocniony dodatkowo przez koniunkcję z Jowiszem, drugim benefikiem. Księżyc jest dodatkowo wzmocniony przez posadowienie w płodnym znaku Ryb, rządzonym przez Jowisza oraz pobyt w silnym kątowym dziesiątym domu, co na pewno przyczyniło się do sprawnego i szybkiego przebiegu operacji.

Jowisz w znaku Bliźniąt jest w znaku swojego wygnania, ponieważ jest najdalej od swojego władztwa w znaku Strzelca. Jowisz i Wenus są planetami symbolizującymi wzrost i płodność w horoskopie, przez co ich tranzyty do planet osobistych oraz osi w horoskopie urodzeniowym, szczególnie Jowisza, zapowiadają poczęcie i ciążę. Kiedy Jowisz jest na wygnaniu nie oznacza to problemów z zajściem w ciążę lub problemów z płodnością w horoskopie urodzeniowym. Może jednak wskazywać na konieczność większego dbania o matkę lub płód lub też nietypową ciążę lub jej niestandardowy przebieg, jak to się stało w omawianym przeze mnie wyżej przypadku.

V Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 14-16.06.2013Więcej o regułach wyznaczania korzystnych dat na przeprowadzenie operacji i zabiegów będę mówić na wykładzie w niedzielę o godz. 16:00 podczas V Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, która odbędzie się 14-16.06.2013 w Warszawie. Serdecznie zapraszam, są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia www.polskaastrologia.pl

V Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
14-16.06.2013, Warszawa

Wykład Izabeli Podlaskiej-Konkel "Elekcje zabiegów medycznych i operacji"
niedziela 16.06.2013 g. 16:00-17:00
Data operacji, zabiegu medycznego czy badań może nam dużo powiedzieć nie tylko o ich przebiegu. Możemy z niej również wnioskować, jakie będzie miała konsekwencje dla zdrowia pacjenta i jak wpłynie na rekonwalescencję. Podczas wykładu zostaną pokazane najważniejsze reguły elekcji zabiegów i operacji. Przyjrzymy się również przesądom astrologicznym dotyczącym elekcji medycznych i na podstawie przykładów zastanowimy się, czy warto kurczowo się ich trzymać.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Bliźnięta, Wenus, próżny kurs Księżyca, astrologia medyczna, Księżyc, Jowisz, ciąża, elekcje, horoskop dziecka, Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne, konferencja


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12