Astrolog Izabela Podlaska

Czy Kate urodzi syna czy córkę?

Data publikacji: 2013-07-17 00:43:00

Księżna KateW naszych czasach ludzie rzadko pytają o płeć nienarodzonego dziecka. Można przecież zrobić USG. Takie pytanie zadają astrologowi przeważnie ciekawscy krewni lub rodzice, którzy jak najszybciej chcą wiedzieć, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka. Cały świat z niecierpliwością czeka na narodziny pierwszego dziecka książęcej pary Williama i Kate.  Między innymi dlatego, że jego płeć jest ukrywana przez brytyjską rodzinę królewską, aby narobić więcej szumu wokół tego wydarzenia. W sobotę, podczas kursu astrologii horarnej, który prowadzę w lipcu w Warszawskiej Szkole Astrologii, zadaliśmy w grupie pytanie, czy Kate urodzi syna, czy córkę i zinterpretowaliśmy wspólnie horoskop horarny.

Pytanie horarne: Czy Kate urodzi syna czy córkę?
Czy Kate urodzi syna czy córkę? 13.07.2013 g. 12:22, Warszawa


William Lilly w Astrologii chrześcijańskiej w rozdziale 40. II księgi podaje reguły, jak odczytać z horoskopu horarnego płeć nie narodzonego jeszcze dziecka. Radzi wziąć pod uwagę trzy sygnifikatory:
1) ascendent i jego władcę,
2) piąty dom i jego władcę,
3) Księżyc.

Jeśli władcy ascendentu i piątego domu są w znakach męskich (czyli w Baranie, Bliźniętach, Lwie, Wadze, Strzelcu, Wodniku), to urodzi się chłopiec. Jeśli jeden sygnifikator jest w znaku męskim, a drugi w znaku żeńskim, Lilly rozstrzyga sprawę analizując pozycję Księżyca. Jeśli jest on w znaku męskim lub/i aplikuje do planety w znaku męskim, wtedy razem z sygnifikatorem w znaku męskim wskazują na chłopca. Jeśli Księżyc jest w znaku żeńskim lub/i aplikuje do planety w znaku żeńskim, wtedy razem z sygnifikatorem w znaku żeńskim świadczą za przyjściem na świat dziewczynki.

Według tej metody przeanalizowaliśmy nasze pytanie podczas kursu. Władca ascendentu, Wenus jest w Lwie, znaku męskim. Władca piątego domu Saturn jest w Skorpionie, znaku  żeńskim. Jeden jeden. Musimy więc sprawdzić pozycję Księżyca. Ten jest w znaku Panny, a jego władca Merkury jest w Raku, w znaku żeńskim. Według reguły podanej przez Lilly'ego horoskop wskazuje, że Kate urodzi dziewczynkę. Moim zdaniem dodatkowym świadectwem za dziewczynką jest stellum planet w żeńskim znaku Raka.

William Lilly nie zawsze jednak trzymał się zasad, które sam podał w rozdziale 40. swojej Astrologii chrześcijańskiej W rozdziale 43., w którym analizuje konkretny przykład horarny, przyznaje, że używa innej metody i demonstruje ją. Niespodziewanie poszerza swoją analizę planet i znaków o płeć domów oraz bierze pod uwagę o wiele więcej czynników, niż podał wcześniej. W sumie analizuje:
1) naturę, znak zodiaku, dom i aspekty planet władających domem piątym i ascendentem,
2) znak zodiaku, dom i aspekty Księżyca,
3) naturę, znak zodiaku, dom i aspekty władcy godziny.

Jeśli chcielibyśmy przeanalizować według tej metody nasze pytanie o płeć dziecka Williama i Kate, musimy poszerzyć analizę o kolejne sygnifikatory:

Argumenty za dziewczynką:
1. Księżyc jest w Pannie, w znaku żeńskim,
2. Saturn, władca piątego domu, jest w Skorpionie, znaku żeńskim,
3. Wenus, planeta żeńska, włada ascendentem,
4. Księżyc jest w domu dwunastym, żeńskim,
5. Merkury, władca godziny, jest w Raku, w znaku żeńskim,
6. Księżyc aplikuje do Słońca, które jest w znaku żeńskim, w Raku.

Argumenty za chłopcem:
1. Ascendent jest w Wadzie, w znaku męskim,
2. Piąty dom zaczyna się w Wodniku, w znaku męskim,
3. Wenus, władczyni ascendentu jest w znaku męskim,
4. Saturn władca piątego domu jest planetą męską,
5. Saturn w trygonie aplikacyjnym z Jowiszem, planetą męską,
6. Księżyc aplikuje sekstylem do Słońca, planety męskiej.

Trudno wydać werdykt na podstawie tej analizy, bo żadna płeć nie uzyskała większej liczby sygnifikatorów. Ewidentnie metoda ta daje zbyt wiele tropów i informacji. A może jest to wskazówka, że Kate urodzi i dziewczynkę, i chłopca? John Frawley  żartował podczas zeszłorocznego warsztatu o horarnej astrologii medycznej (który się odbył podczas IV Konferencji  Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego w kwietniu 2012 roku), że kiedyś na pytanie o płeć potomka odpowiedź musiała zawsze paść „chłopiec”, bo tego oczekiwał klient. Może stąd to kombinowanie Lilly'ego w rozdziale 43. Astrologii chrześcijańskiej?

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Księżyc, ciąża, horoskop dziecka, Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne, konferencja, William i Kate, William Lilly, Astrologia chrześcijańska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12