Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop Twittera

Data publikacji: 2013-08-21 19:36:00

Na początku sierpnia Twitter, najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy, osiągnął rekord twittów. Średnio jest to 5 700 twittów na sekundę (500 milionów dziennie), ale 3 sierpnia 2013 internauci twittowali tak intensywnie, że padł rekord 143 199 twittów na sekundę! Stało się to dzięki Japończykom, którzy twittowali jak szaleni swoje wrażenia podczas telewizyjnej premiery legendarnego anime z 1986 roku „Laputa – podniebny zamek” Hayao Miyazaki. Czy można śledzić tego typu konwersację na żywo? Nie jest to możliwe, ale nie o to w tym chodzi, jak pokazuje horoskop Twittera.

Twitter logo
Logo Twittera, źródło: Twitter.com


Pierwszy twitt umieścił w sieci Jack Dorsey, założyciel Twittera. Słońce tego dnia właśnie weszło do znaku Barana i rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Niezły początek, jak na ćwierkający portal społecznościowy („twitt” znaczy po angielsku „ćwierkanie”). Bo Twitter to niezłe internetowe ptasie radio. Mars w Bliźniętach w opozycji do Księżyca w Strzelcu pokazują, że jest to platforma dla każdego, kto tylko chce coś przekazać innym szybko i bez zbędnych słów. Długość twittu to 140 znaków, znaczniej mniej niż klasyczna długość sms-a, która wynosi 160 znaków. Opozycja Marsa, władcy ascendentu i Księżyca (użytownicy) pokazuje, jak szybko zachodzi tu komunikacja między twittującym i odbiorcami wiadomości, którzy błyskawicznie reagują i komentują. Nie ma tu żadnych ograniczeń, można skomentować każdy wpis pod warunkiem, że jest się zalogowanym użytkownikiem.

 

Twitter horoskop

Twitter – pierwszy twitt 21.03.2006 g. 21:50, San Francisco, Kalifornia, USA, klasyfikacja: A, źródło: archiwum wpisów na koncie Jacka Dorsey'a, założyciela Twittera, archiwum autorki


Bardzo ciekawa jest tu pozycja Merkurego, naturalnego sygnifikatora przekazywania informacji. Merkury jest bardzo słaby, bo w retrogradacji i w Rybach, znaku swojego upadku i wygnania. To idealnie opisuje specyfikę portalu czyli nietypową komunikację: nie ma tu cenzury, ale też brak weryfikacji wiadomości, wpisy muszą być skrócone do minimum, dominują twitty ze zdjęciami, pod nazwiska znanych ludzi podszywają się tysiące internautów. Wzmacnia Merkurego pozycja w czwartym domu  kątowym i trygon z Jowiszem (szybki przyrost użytkowników i wpisów). Dodajmy, że w jednym czasie wiadomości i komentarze wysyłają tysiące internautów, a żeby podłączyć się do konkretnego tematu, trzeba wpisywać tagi (hasła kluczowe), które mogą być różnie zapisywane. Komunikacja nie przebiega liniowo, konwersacje nie są uporządkowane, ale krzyżują się na milionach kont. Niesamowita realizacja Merkurego w Rybach w retrogradacji.

Cienie takiej pozycji Merkurego to między innymi to, że Twitter jest jednym z najczęściej hakowanych portali, a pyskówki i niedomówienia, jakie powodują wpisy polityków czy celebrytów, dają pożywkę portalom plotkarskim i prasie brukowej na całym świecie. Osoby nieobeznane z obsługą komputera i przeglądarki internetowej nie potrafią zrozumieć, jak korzystać z tego medium (przećwiczyłam na mojej mamie). Retrogradacja, upadek i wygnanie Merkurego czynią Twittera sztandarowym medium nowego pokolenia, czyli tych, którzy obsługę komputera opanowali, zanim nauczyli się czytać i pisać (znam takich kilku osobiście). Merkury w koniunkcji z Uranem wskazuje, że zdecydowanie jest to usługa nowej generacji. Do kompletu horoskop Twittera ma silnie obsadzone dwa znaki, które symbolizują internet i nowoczesne technologie: Strzelca (jest w nim Księżyc i Pluton) oraz Wodnika (w którym są Wenus, Neptun i imum coeli).

 

Rekord na Twitterze

Rekord twittów na sekundę 3.08.2013 g. 23:21:50 Tokio Japonia, klasyfikacja: A, źródło: wpis na blogu Twittera, archiwum autorki

Rekord twittów na sekundę padł, kiedy tranzytujący Jowisz tworzył wielki trygon z Merkurym, Uranem  i Jowiszem w horoskopie portalu, a tranzytująca Wenus w opozycji do Merkurego i Urana tworzyła latawiec, kolejną po wielkim trygonie dobroczynną konfigurację. Jeśli dodamy do tego oś ascendent - descendent, to widzimy w dniu pobicia rekordu łańcuch sekstyli, najbardziej dobroczynną konfigurację planetarną.

Nie polecam nikomu zakładania strony, portalu, bloga czy konta na portalu społecznościowym, kiedy Merkury jest w Rybach w retrogradacji. Bez milionów dolarów i kilkudziesięciu pracowników nie dacie sobie rady z problemami technicznymi i projektowymi. Horoskop Twittera ciekawie pokazuje, że internet jest medium, w którym tradycyjne silne strony Merkurego blakną przy zaletach, jakie daje nieograniczony dostęp do każdej informacji i możliwości rozmawiania na żywo z milionami internautów jednocześnie, co cechuje Merkurego w słabej pozycji, czyli w Strzelcu i Rybach (nota bene Jack Dorsey, założyciel Twittera, ma Merkurego w Strzelcu). Dziwny jest ten świat.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Twitter, elekcje, ascendent, horoskop strony


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12