Astrolog Izabela Podlaska

Zmiana płci i astrologia

Data publikacji: 2013-08-26 13:39:00

Bradley Manning, zdegradowany w zeszły poniedziałek wyrokiem sądu wojskowego żołnierz skazany na 35 lat więzienia między innymi za przekazanie tajnych informacji portalowi Wikileaks, postanowił pozostać na czołówkach światowych gazet. Tym razem w nowej roli – nie zdrajcy/bohatera (niech czytelnik wybierze według uznania), ale nie pogodzonego ze swoją biologiczną płcią mężczyzny. Adwokat Manninga ogłosił, że będzie walczył o to, aby więzienie wojskowe sfinansowało operację zmiany płci jego klientowi, a Bradley zażądał, aby nazywano go żeńskim imieniem Chelsea. Mimo że jeszcze nie zmienił płci, angielska wersja Wikipedii jego hasło zmieniła zgodnie z jego życzeniem.

Tao

Tao - równowaga elementu żeńskiego i męskiego, Ying i Yang, grafika w domenie publicznej, źródło: wikipedia.org

Horoskop Bradley'a uderzająco pokazuje problem tożsamości płciowej. Słońce stanowi naszą męską stronę osobowości, a Księżyc żeńską. Oba światła tworzą główny trzon naszego ja. Jeśli nie realizujemy cech obu świateł, możemy mieć problem z realizacją życiowych celów i czujemy się niespełnieni. Słońce Manninga jest w męskim znaku Strzelca, ale silnie stłamszone przez koniunkcję z Saturnem i Uranem. Księżyc natomiast jest w słabej pozycji, bo w znaku swojego upadku w  Skorpionie, a w dodatku w koniunkcji z Marsem i Plutonem, które nie sprzyjają rozwijaniu księżycowych cech. Oba archetypy – i męski i żeński, są więc osłabione przez malefiki i bardzo trudne aspekty planet.

Horoskop Bradley'a Manninga

Bradley Manning ur. 17.12.1987, Crescent, Oklahoma, USA, godzina nieznana, Klasyfikacja: X, źródło: wikipedia.org


Mars i Wenus to planety opisujące nasze seksualne potrzeby i typ relacji, jakie tworzymy z ludźmi. U Bradley'a obie są w znakach żeńskich, a dodatkowo Mars jest w Skorpionie, swoim władztwie, co bardzo podkreśla  żeńską osobowość, z którą zaczął się bardziej utożsamiać niż z płcią biologiczną oraz rolę seksu w życiu Manninga oraz. Idealnie jest, jeśli mamy w horoskopie planetę męską Marsa w znaku męskim, a planetę żeńską Wenus w znaku żeńskim. Nierównowaga może wskazywać na przyjmowanie odmiennych od swojej płci ról w związkach czy podczas uprawiania seksu. W niektórych przypadkach, jak pokazuje historia Manninga, może to doprowadzić do zostania homoseksualistą lub do  decyzji o zmianie płci. Nie jest to jedyny wzorzec takiej postawy, jaki możemy odczytać w horoskopach osób o zaburzonej tożsamości płciowej, ale na pewno jeden z częściej  powtarzających się.

Problem zmiany płci nie jest nowy, ale dzięki postępowi medycyny od prawie stu lat możliwe jest zrobienia takiej operacji. A wiadomo, że jeśli coś można zrobić, to zawsze znajdą się chętni. Do decyzji skłania ich silna progresja lub tranzyt, a także nierzadko trudne okoliczności życiowe, w jakich się znaleźli. Osoby, które mają tak osłabione niekorzystnymi aspektami oba światła horoskopu i dodatkowo nierównowagę pierwiastka żeńskiego i męskiego w relacji Mars – Wenus, mogą zamiast trafić na długoletnią terapię podjąć tak radykalne decyzje jak samookalecznie, czym jest de facto zmiana płci. Silna obecność jakości zmiennej w horoskopie (aż cztery planety w zmiennym znaku Strzelca) jest dodatkowym potwierdzeniem, że decyzja o zmianie płci może chodzić Manningowi od dawna po głowie. Czy z horoskopu można odczytać jego orientację seksualną po zmianie płci? Czy po zmianie płci będzie byłym mężczyzną umawiającym się z mężczyznami? Wenus i Jowisz tworzą w jego horoskopie kwadraturę, a połączenie tych planet często wskazuje na tego typu skłonności.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, zmiana płci, homoseksualizm, Bradley Manning, Słońce, Księżyc, Mars, Wenus, Strzelec, Skorpion


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12