Astrolog Izabela Podlaska

Plac Unii – horoskopy budynku i otwarcia centrum

Data publikacji: 2013-10-12 03:09:00

Dziś o 12:10 odbędzie się w Warszawie oficjalne otwarcie nowego centrum handlowego Plac Unii. Horoskop otwarcia centrum jest równie ciekawy jak horoskop jego budowy. Jeden drugiemu nierówny. Horoskop rozpoczęcia budowy jest jednym z lepszych z tego rodzaju, jakie widziałam. Nie można tego niestety powiedzieć o horoskopie otwarcia centrum.

Plac Unii


Centrum handlowo-biurowe Plac Unii, zdjęcie z funpage'u centrum na Facebooku

Wmurowanie kamienia węgielnego i wbicie łopaty (a nawet kilku łopat) nastąpiło w dniu 29 września 2010 roku w obecności szacownych gości: prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Walz i kardynała Józefa Glempa, który poświęcił ziemię pod inwestycję. W tym dniu Księżyc był w powietrznym znaku Bliźniąt (jak na przyszły wieżowiec przystało) i tworzył harmonijny aplikacyjny trygon ze Słońcem i Saturnem w znaku Wagi. Oba światła w horoskopie rozpoczęcia budowy są nad horyzontem, co wskazuje na szybkie wznoszenie się budowli. Jest to jedna z niewielu inwestycji w Warszawie, która powstała zgodnie z zaplanowanych harmonogramem.

 Plac Unii rozpoczęcie budowy


Horoskop inauguracji budowy centrum „Plac Unii”, położenie kamienia węgielnego i wbicie pierwszej łopaty 29.09.2010 g. 11:20, Warszawa, klasyfikacja: A, źródło: informacje prasowe na stronie dewelopera Grupy Liebrecht & wooD, godzina z opisu zdjęcia dokumentującego wbicie pierwszej łopaty sprawdzona przez Izabelę Podlaską– Konkel, archiwum autorki


Ascendent rozpoczęcia budowy jest w znaku Skorpiona, a jego władca Mars jest bardzo dobrze położony, bo w znaku Skorpiona, którym włada i nie jest w retrogradacji, co mogłoby zwiastować opóźnienia. Równie dobrze położony jest władca imum coeli (które oznacza fundamenty i solidność budowy) Jowisz, który jest w znaku Ryb, którym włada. Jowisz jest w czwarty domu, co daje nadzieję, że nie będzie problemów z gruntem i fundamentami. Ciekawe, że budynek Plac Unii jest najgłębiej osadzonym budynkiem w stolicy i sięga ponad 50 metrów w głąb ziemi. Nie jest to światowy rekord, który wynosi 125 metrów (Melazja w Kuala Lumpur City Center), ale cztery kondygnacje w dół robią wrażenie. Czuć w tym jowiszowy rozmach. Dzięki specjalnej technologii ściany szczelinowej budowa nie naruszyła fundamentów okolicznych budynków, co stanowiło realny problem podczas budowy oddalonego o kilkaset metrów centrum, powstałego w miejscu dawnego kina Moskwa.

Medium coeli, które opisuje w horoskopie budowy jej dach, najwyższą część, zakończenie i stabilność wszystkich elementów, jest również bardzo fortunnie położone, bo w ziemskim znaku Panny, a jego władca Merkury jest w znaku swojego władztwa i wywyższenia czyli w Pannie. Piękny projekt został perfekcyjnie wykonany i będzie jedną z wizytówek tej części miasta.

Księżyc zmierza do kwadratury z silnym Merkurym i trygonu ze świetnie położonym Jowiszem, co dodatkowo wskazuje, że prace postępowały bez większych przeszkód, a projekt został zrealizowany zgodnie z planem. Pozycja malefików wskaże, z czym administratorzy budynku mogą mieć w przyszłości problem. Mars jest w żywiole wody, co wskazuje na kanalizację i ścieki. Saturn jest w żywiole powietrza, co uczula na sprawy związane z klimatyzacją i szczelnością okien. Jednak oba malefiki są korzystnie położone (Mars w swoim władztwie w Skorpionie, Saturn w swoim wywyższeniu w Wadze), dlatego problemy te nie powinny zakłócać znacząco funkcjonowania centrum. Ciekawe, że jedyny zarzut wobec budowli był taki, że psuje widok z Belwederu na Warszawę, co może symbolizować słabe Słońce (w Wadze) w koniunkcji z Saturnem w horoskopie budowli.

Plac Unii otwarcie centrum

Horoskop otwarcia centrum Plac Unii 12.10.2013 g. 12:10, Warszawa, klasyfikacja: A,
źródło: informacje prasowe z 8.10.2013 na stronie dewelopera Grupy Liebrecht & wooD
sprawdzone przez Izabelę Podlaską-Konkel, archiwum autorki


Nieco inaczej przedstawia się horoskop planowanego otwarcia centrum Plac Unii. Od razu rzuca się w oczy Księżyc, który jest w niekorzystnym dla niego znaku Koziorożca, dodatkowo osłabiony próżnym kursem. Księżyc to klienci, a położenie w znaku jego wygnania wskazuje, że nie będą się oni czuli jak u siebie wschodząc do centrum Plac Unii. Przeważać tam będą ekskluzywne butiki i większość handlu odbywać się będzie podczas sezonu przecen. Nota bene na samo otwarcie wszyscy sprzedawcy przygotowali kuszące 20-30 procentowe promocje swoich towarów. Na szczęście Księżyc jest w opozycji do silnego Jowisza, władcy ascendentu, centrum da więc sobie radę dzięki marketowi spożywczemu w podziemiach. Plac Unii Lubelskiej nie jest miejscem bardzo zaludnionym, dlatego centrum handlowe nie ściągnie zbyt wielu okolicznych mieszkańców, bo ich tam po prostu nie ma (Księżyc w próżnym kursie). Budynek jest na trasie przelotowej ze Śródmieścia na Mokotów. Na pewno jednak będą tam robić zakupy osoby pracujące w okolicy, bo wiele tam biur i niedaleko do Kancelarii Premiera i Belwederu. Żona Donalda Tuska będzie tu miała najbliżej na zakupy, a i kilka drogich sukienek na pewno wpadnie jej przy okazji w oko.

Budynek na pewno będzie zwracał na siebie uwagę wyglądem i dostawał nagrody (Słońce w Wadze na medium coeli), jednak handel będzie się rozwijał tam powoli. Merkury, który jest w znaku Skorpiona w koniunkcji z Saturnem, nie daje handlowcom nadziei na szybkie zyski. Cała nadzieja w silnym Jowiszu, władcy ascendentu. Gdybym miała dać radę administracji centrum, na jakiego klienta postawić, wskazałabym produkty spożywcze i dla dzieci oraz kobiet (Jowisz w znaku Raka) oraz biura (Księżyc w Koziorożcu). I doradzałabym dużo cierpliwości, bo słaby Księżyc (w znaku swojego wygnania i w próżnym kursie) nie daje nadziei na walące ze wszystkich stron tłumy i nastolatki, spędzające tam wolny czas  na wagarach i po szkole.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, horoskop budowy, elekcje, horoskop domu, próżny kurs Księżyca, Plac Unii


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12