Astrolog Izabela Podlaska

François Hollande i jego miłosne przygody

Data publikacji: 2014-01-18 00:01:00

Na politycznym szczycie Francji od 10.01.2014 roku trwa trzęsienie ziemi. Plotkarska gazeta „Closer” podała, że prezydent Hollande ma potajemny romans z aktorką Julie Gayet. Jego oficjalna partnerka Valérie Trierweiler, nazywana Pierwszą Damą Francji (mimo braku ślubu), trafiła podobno do szpitala z poważnym załamaniem nerwowym, gdzie Hollande jej nie odwiedził (niektórzy tłumaczą, że lekarze mu zabraniają). Dziś podobno wyszła ze szpitala, ale nie odbiera telefonów i nie komentuje krępującej sytuacji. Czy dalej będzie Pierwszą Damą?

Closer Hollande

Fragment okładki specjalnego wydania tabloidu "Closer" z 10.01.2014 z informacją o romansie prezydenta François Hollande'a z Juliet Gayet, który sprzedał się w rekordowym nakładzie

W horoskopie prezydenta Francji Wenus znajduje się w Wadze, co pokazuje, że łatwo mu wchodzić w nowe relacje i że jest kochliwy. Kieruje się zasadą: miłość ponad wszystko. Wenus w Wadze potwierdza, że Hollande jest wielbicielem i koneserem kobiecej urody. Słońce jest w jego horoskopie w Lwie, ma więc wielką pewność siebie  i rozrywkowy tryb życia. I choć podczas oficjalnych wizyt ma znudzoną minę i wygląda trochę jak bufon (to moja subiektywna opinia), bo zadziera nosa (Lew to najdumniejszy znak w zodiaku), na bankietach, nieoficjalnych spotkaniach i kulturalnych wydarzeniach na pewno czuje się jak ryba w wodzie. Księżyc, który opisuje nasze relacje w bezpiecznym i prywatnym otoczeniu, jest u niego w znaku.... Koziorożca. A to oznacza, że Hollande nieraz zachowuje się jak dziecko i unika życiowej odpowiedzialności, bo nigdy nie jest pewien, czy kobieta, z którą w danym momencie jest, jest tą jedyną. Podobno wymykał się zgorszonej ochronie (sic!) do kochanki na skuterze, którym jechał do specjalnie w tym celu wynajętej garsoniery.

Horoskop Francois Hollande

François Hollande urodzony 12.08.1954 g. 00:10, Rouen, Francja, klasyfikacja: A,
źródło: godzina z rejestru urodzin, astro.com


Pewnie ta historia nie zrobiłaby zbyt wielkiego wrażenia na Francuzach, którzy cenią sobie wolność i swobodę obyczajów, gdyby nie to, że Valérie trafiła do szpitala. Gazety wyczuły okazję do zrobienia z tej historii medialnego serialu w odcinkach i prześcigają się w domysłach, co się dzieje w tym trójkącie. Jak to wygląda z punktu widzenia astrologii?

Valerie Horoskop

Valérie Massonneau urodzona 16.02.1965 g. 16:45, Angers, Francja, klasyfikacja: A,
źródło: godzina z rejestru urodzin, astro.com

Hollande ma teraz tranzyt Saturna w kwadraturze do urodzeniowego Słońca, nie jest mu więc łatwo przekonać ludzi do siebie i jego notowania mogą spaść. Urodzeniowo ma Merkurego w kwadraturze z Saturnem, postanowił więc nie pozywać „Closera” i nie tłumaczyć się z życia prywatnego. Osoby z Księżycem w Koziorożcu bardzo bronią swojego życia osobistego przed wścibskimi. Dopiero w drugiej połowie roku, kiedy Jowisz wejdzie do znaku Lwa, prezydent Francji może liczyć na lepszą prasę i sukcesy, które przyćmią ten skandal. Unikanie prasy i wystąpień działa na jego niekorzyść, bo przy kwadraturze tranzytującego Neptuna do descendentu i ascendentu dobry piar mógłby wiele pomóc.

Julie Gayet horoskop

Julie Gayet urodzona 3.06.1972 g. 12:55, Suresness, Francja, klasyfikacja: AA,
źródło: godzina z aktu urodzenia, astro.com


Partnerka prezydenta nie ma też łatwych tranzytów planet. Jej stellum w znaku Wodnika oraz oś ascendent – descendent (ja i inni) są kąsane przez ograniczającego Saturna. Depresja i załamanie nerwowe przy tak trudnych tranzytach niestety szybko nie miną, bo wpływ Saturna będzie odczuwać jeszcze do końca tego roku. Do tego Neptun będzie działał opozycją na jej Księżyc. Valérie chyba wie, że jej pozycja jest bardzo zagrożona w tym związku, bo sama zaczęła romans z Hollandem, kiedy ten był jeszcze ze swoją poprzednią partnerką.

Julie Gayet, czyli ta trzecia, to silne Bliźnięta (Słońce, Merkury, Saturn) z Wenus i Marsem w Raku oraz Księżycem w Wodniku, świetnie pasuje do dumnego i żądnego przygód erotycznych Hollande'a. Ma zresztą Jowisza na jego Księżycu, który jest najsłabszym elementem w jego horoskopie. Jej Wenus i Mars są w opozycji do jego Księżyca, a to w astrologii porównawczej pewnik, że para nigdy nie znudzi się sobą w łóżku. Hollande zamienił partnerkę na nowy i młodszy model. Teraz pójdzie z górki, a najciekawsze przed nim, bo Pluton powoli zbliża się do osiemnastego stopnia Koziorożca, w którym jest jego Księżyc. Kiedy tam dotrze w 2017 roku, prezydenta czeka nie tylko walka o drugą kadencję, ale i walka o rodzinę, związek i reputację.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia partrnerska, Closer, François Hollande


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12