Astrolog Izabela Podlaska

Meryl Streep, Saturn i dwunasty dom

Data publikacji: 2014-01-24 16:32:00

Meryl Streep jest jedną z najwybitniejszych aktorek w historii kina. Słońce w jej horoskopie jest w znaku wrażliwego i emocjonalnego Raka w koniunkcji z Uranem, co sprawia, że ma nietypową urodę (w młodości na castingach klasyfikowali ją nawet jako brzydką dziewczynę) i wybiera role kobiet na zakręcie życia, choć zdarza się jej grać z powodzeniem w komediach. Księżyc jest silny, bo w znaku Byka, gdzie jest wywyższony, w kwadraturze z Plutonem i w sekstylu z Wenus. Aktorka ma niesamowitą zdolność pokazywania kobiecych emocji i potrafi wcielić się w każdą rolę, jeśli zaciekawi ją postać. Wenus w Raku i Księżyc w Byku sprawia, że jest bardzo kobieca i ciepła, nawet jeśli gra piekielną szefową czy toksyczną matkę.

 

Meryl Streep horoskop

Meryl Streep ur. 22.06.1949 g. 8:05 (AST +4:00) Summit, New Jersey, USA,
klasyfikacja: AA, źródło: data i godzina z aktu urodzenia, Clifford Database Solarfire Gold 8

To, za co lubię Meryl Streep, to że nigdy nie gra tak samo, czyli nie gra siebie, ale wciela się w swoje bohaterki całkowicie. To zasługa posadowienia Słońca na szczycie dwunastego domu, który symbolizuje ukryte sprawy, ale również zdolność do artystycznej kreacji, współodczuwania i wcielenia się w kogoś, kogo się nie zna. Dwunasty dom to dom odgrywania życiowych ról i udawania kogoś innego. Jest to klasycznie dom ukrytych wrogów, co w przełożeniu na współczesny język znaczy, iż ludzie z planetami osobistymi w tym domu mają zdolność do wcielania się w różne – życiowe czy zawodowe – role. I często wykazują zdolności szpiegowskie. Streep niczym agent 007 wciela się więc w grane postaci. Jest znana z tego, że bezbłędnie potrafi udawać każdy akcent na świecie i jest to dla niej naturalny proces wcielania się w rolę. Kiedyś w wywiadzie powiedziała, że nie powinno nikogo dziwić to, że przejmuje akcent granej bohaterki, ponieważ głupio by brzmiało, gdyby mówiła na ekranie tak, jak mówi na co dzień. Udawanie i naśladowanie to domena dwunastego domu. Ale praca z głosem to silny Merkury. W jej horoskopie jest on w swoim władztwie, w znaku Bliźniąt. Stąd jej mistrzowskie operowanie głosem na ekranie. W „Sierpniu w hrabstwie Osage”, który dziś wchodzi do naszych kin, nie tylko świetnie naśladuje akcent z Oklahomy, ale i przejmująco gra kobietę z rakiem jamy ustnej. W kilku scenach mistrzowsko rozgrywa problemy z mówieniem i jest niesamowicie przekonująca.

Meryl Streep tranzyty i progresje na 16.10.2012

Horoskop urodzeniowy Meryl Streep wraz z progresjami (w środku) i tranzytami (koło zewnętrzne)
na dzien rozpoczęcia zdjęć do filmu "Sierpień w hrabstwie Osage" 16.10.2012

Streep znana jest z tego, że jest normalna, nie jest celebrytką, jako solarny Rak ceni sobie życie rodzinne i unika blichtru Hollywood. Mieszka w Nowym Jorku, intelektualnej i artystycznej stolicy USA, gdzie jej koniunkcja Merkurego z Marsem w znaku Bliźniąt może się realizować. Swoją drogą znana jest również z tego, że strasznie przeklina podczas udzielania wywiadów, co nie dziwi, bo ludzie z nieharmonijnymi aspektami między Merkurym i Marsem mają do tego skłonność.

Sierpień w hrabstwie Osage plakat
Plakat do filmu "Sierpień w hrabstwie Osage" 2013

Za rolę Violet Weston w „Sierpniu w hrabstwie Osage” dostała w tym roku nominację do Oscara za główną rolę kobiecą, który jej się jak psu buda należy. Aktorka przeszła samą siebie i fantastycznie zagrała chorą, starzejącą się, umierającą, uzależnioną od leków, zrzędzącą i nienawidzącą wszystkich wokół kobietę. Na moment kręcenia filmu pod koniec 2012 roku jej progresywne Słońce aplikowało ścisłą koniunkcją do urodzeniowego Saturna, a tranzytujący Saturn robił kwadraturę do osi ascendent – descendent. Jej rola jest niesamowicie i genialnie saturniczna. Saturn w jej urodzeniowym horoskopie tworzy ścisły sekstyl ze Słońcem i Uranem, więc dobrze zna tę energię. Warto ten film zobaczyć zresztą nie tylko ze względu na nią, obsada jest gwiazdorska z wyższej półki: Julia Roberts, Chris Coper, Benedict Cumberbatch grają świetnie. Wspaniała czarna komedia o rodzinie z problemami. Polecam!

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Meryl Streep, Sierpień w hrabstwie Osage


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12