Astrolog Izabela Podlaska

Znaczenia domów w horoskopie horarnym

Data publikacji: 2014-01-31 22:11:02

Domy są bardzo ważnym elementem analizy horoskopu horarnego. Musimy dobrze przyporządkować znaczenie domu do pytania. Jeśli się pomylimy, nasz werdykt będzie błędny. Dlatego warto chwilę pomyśleć, zanim podejmiemy decyzję. Polecam używanie domów Placidusa do wszystkiego. Jeśli ktoś bardziej lubi Kocha, Regiomontanusa lub domy równe, nie ma problemu. Odradzam jednak używanie innego systemu domów do horoskopów urodzeniowych, a innego do horarnej, bo wszystko się potem myli i jest bałagan. Konsekwencja bardzo ułatwia życie w pracy astrologa.

Znaczenia domów w astrologii horarnej:

Dom I
Osoba pytająca, jej wygląd, zdrowie, samopoczucie, sytuacja życiowa. Stan zdrowia pacjenta.

DOM II
Stan posiadania, ruchome przedmioty, które do nas należą, pieniądze, profity i zyski, system wartości, jedzenie.

DOM III
Bracia i kuzynostwo, sąsiedzi, krótkie, rutynowe podróże, komunikacja i infrastruktura z nią związana, publiczne środki transportu wiadomości, listy, telefony, komunikacja z ludźmi, wizyty, książki, nauczyciele, uczniowie, plotki, podstawowa edukacja.

DOM IV
Ojciec, rodzice, sprawy domu i rodziny, nieruchomości i ziemie, dom, w którym mieszka pytający, zakończenie spraw, rzeczy nisko, pod ziemią, kopalnie, złoża, farmy, miejsce, gdzie leży zgubiona rzecz, bezpieczne miejsce.

DOM V
Ciąża, dzieci, randki, romanse, seks, rozrywki, hazard, loterie, gry, sport, zabawa, przyjęcia, teatr, poezja, kreatywne działanie, pisarstwo, malowanie, sztuka, ryzykowne działania (również finansowe, ale typu zakład o coś), lobbyści.

DOM VI
Zdrowie, choroby, praca, obowiązki zawodowe, pracownicy, pielęgniarki i lekarze, małe zwierzęta, w tym domowe, szpital, przychodnia, usługi.

DOM VII
Partner, kochanek lub kochanka, mąż lub żona, małżeństwo, rozwód, umowy, porozumienia, negocjacje, wspólnik, strona zawierająca ugodę, dokonująca transakcji, podpisująca umowę, złodzieje, jawni wrogowie, przeciwnicy, ci, z którymi rywalizujemy, druga strona sporu lub przeciwnik w sprawie sądowej, cel podróży.

DOM VIII
Zagrożenie życia, operacje, podatki, cudze pieniądze, oświadczenie woli, testament, ukryte sprawy.

DOM IX
Dalekie i niecodzienne podróże, zagranica, zwiedzanie, turystyka, nauka wyższa, religia, Kościół, zakony, księża, zakonnicy, filozofia, prawo i prawnicy, wydawnictwo, publikacje, rytuały, ceremonie, uczeni, sny i wizje.

DOM X
Szef, król, głównodowodzący, władze, matka, sędzia, osiągnięcia, sukces, sława, honor, prestiż, reputacja, awans, kariera, praca, stanowisko, firma.

DOM XI
Przyjaciele, organizacje społeczne, kluby, nadzieje, marzenia, wygrane.

DOM XII
Miejsca zamknięte, niedostępne, więzienie, koszmary, zły los, nałogi, ukryci wrogowie, niesamowite zdarzenia, ukryte sprawy, duże zwierzęta.

W pytaniach o inne osoby czy zwierzęta, przekręcamy domy, jeśli chcemy opisać ich sytuację. Na przykład jeśli pytamy o sytuację zawodową partnera, to najpierw szukamy domu symbolizującego partnera (czyli domu siódmego) i od niego odliczamy dziesięć domów w poszukiwaniu domu jego kariery. Będzie to dom czwarty odliczany od ascendentu. Dom siódmy w tym przypadku staje się domem pierwszym dla spraw związanych z sytuacją partnera.

Horoskop horarny: Gdzie jest mój syn?

Pytanie horarne: Gdzie jest mój syn? 11.07.2013 g. 9:27, Warszawa, Polska

Pytanie „Gdzie jest mój syn?” zadała moja znajoma, która od ponad doby nie miała wiadomości od swojego dorastającego syna, gdzie on jest. Nie wiedziała, czy jest gdzieś na mieście, u kolegi czy dziewczyny, czy też może wraca już do domu. Jego telefon był rozładowany. Ascendent w znaku Panny i Merkury oznaczają osobę pytającą czyli moją koleżankę. Jednak pytanie nie dotyczy jej bezpośrednio, ale jej syna. Musimy więc znaleźć dom, który go opisuje (jest to relacja bliska, bo rodzinna). W tym wypadku jest to dom piąty, który oznacza dzieci. Znak Strzelca i Jowisz, jego władca są więc sygnifikatorami syna. Piąty dom pytającej jest jednocześnie jego pierwszym domem. Żeby odpowiedzieć na pytanie, gdzie on się znajduje, patrzymy, w którym domu (odliczając od piątego jako pierwszego) znajduje się Jowisz, jego sygnifikator. Patrzymy też na pozycję Księżyca, który opisuje całą sytuację. Księżyc jest w Lwie w separacyjnej koniunkcji z beneficzną Wenus, co daje nadzieję, że dziecku nic nie jest.

Jowisz, sygnifikator syna, jest w jego siódmym domu (partnerzy, relacje z ludźmi), co oznacza, że jest on z dala od domu, prawdopodobnie u swojej dziewczyny lub przyjaciela. Kilka godzin później syn zadzwonił, że jest u kolegi i nic mu nie jest.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia horarna


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12