Astrolog Izabela Podlaska

Kamil Stoch – Merkury na medal

Data publikacji: 2014-02-10 15:55:00

Polski skoczek Kamil Stoch wczoraj zdobył złoty medal na Olimpiadzie Zimowej w Soczi w skokach narciarskich. W horoskopie ma Słońce i Merkurego w znaku Bliźniąt. A to znak latania, sprawności i sprytu. Wcześnie zaczął skakać, bo jako to zodiakalnym Bliźniętom, nudziło mu się samo jeżdżenie na nartach. Merkury Stocha jest w znaku, którym włada czyli w Bliźniętach, co odkreśla jego zdolności do latania. Każda osoba spod znaku Bliźniąt marzy o tym, żeby jak Ikar wzbić się w przestworza. Niektórzy uwielbiają podróżować i latać samolotami, inni robią licencję pilota, jeszcze inni chcieliby mieszkać w samochodzie i nieustannie przemierzać przestrzeń. Merkury Kamila jest w opozycji do Urana i Saturna, co pozwala mu precyzyjnie (Saturn) i z wielką energią trenować skoki. Tworzy też korzystny sekstyl do Jowisza w znaku Barana, który motywuje go do rozwijania kariery i daje szansę na dużo nagród i medali w karierze.

Horoskop Kamila Stocha

Kamil Stoch ur. 25.05.1987 w Zakopanem, godzina nieznana, klasyfikacja: X, źródło: strona sportowca www.kamilstoch.com.pl

Hermes, bóstwo związane z planetą Merkury, miał skrzydełka przyczepione do sandałów, które umożliwiały mu szybkie poruszanie się. Hermes był opiekunem ćwiczeń gimnastycznych, a te są niezbędne w treningu skoczka narciarskiego. Dzięki silnemu Merkuremu Stoch potrafi panować nad nartami w powietrzu. Ciekawostką jest, że skoczek ma Marsa, planetę tradycyjnie przypisywaną aktywności sportowej, w Raku, gdzie jest w upadku. Ognisty Mars w kardynalnym i wodnym Raku nie czuje się komfortowo. Ale warto pamiętać, że planeta nie traci swoich właściwości i funkcji, kiedy znajduje się w znaku swojego wygnania czy upadku. Mars to Mars. W Raku ta planeta działa inaczej niż w Baranie. Bliżej jej do Marsa w Skorpionie, bo jej motywacją do wydatkowania energii są emocje i chęć pokonania strachu. Skoczek nie rywalizuje z innymi na boisku, nie ściga się z biegnącym obok zawodnikiem, nie podnosi ciężarów. Jego głównym celem jest dobre wybicie się, utrzymanie pozycji w locie i wylądowanie jak najdalej. Mars w Raku to mniej energii, którą trzeba z głową (Merkury) wydatkować. Jeśli coś się zrobi za mocno, można doznać kontuzji. Mars w Raku daje Stochowi siłę psychiczną do pokonywania strachu, kiedy stoi wysoko, na górze skoczni. Pomaga w tym trygon Plutona do Marsa. Ta konfiguracja daje dużą siłę psychiczną i wytrwałość w realizacji celów. Nota bene skoki na mamuciej skoczni zwane są lotami narciarskimi, więc silny Merkury jest jak najbardziej potrzebny.

Tranzyty na horoskop Kamila Stocha

Tranzyty na horoskop Kamila Stocha na 9.02.2014

W dniu zdobycia złotego medalu na olimpiadzie Słońce i Mars utworzyły z Merkurym skoczka trygon przechodni w znakach żywiołu powietrza, co podbiło szeroką koniunkcję tranzytującego Jowisza do urodzeniowego Marsa, kwadraturę do urodzeniowego Jowisza oraz sekstyl do urodzeniowej Wenus i Księżyca. W bieżącym solariuszu ma dobroczynną koniinkcję Merkurego, Wenus i Jowisza w znaku Bliźniąt. Progresywny Merkury robi aplikacyjną koniunkcję z Marsem, co wskazuje na kolejne sukcesy sportowe skoczka i coraz lepszą formę. W progresjach ma też ładny trygon Jowisza z Marsem, który wspiera jego sportową karierę.

Progresje horoskopu Kamila Stocha

Progresje horoskopu Kamila Stocha na 9.02.2014

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Kamil Stoch, Merkury, Mars, Bliźnięta, Rak


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12