Astrolog Izabela Podlaska

Merkury w retrogradacji w 2014 roku

Data publikacji: 2014-02-18 22:48:00

Merkury to planeta komunikacji nauki, podróży, handlu i wymiany informacji. Kiedy wchodzi w retrogradację, czyli z punktu widzenia obserwatora na Ziemi zaczyna poruszać się pozornym ruchem wstecznym, zaczynają się dziać dziwne i nieprzewidywalne rzeczy. O Merkurym w retro słyszeli nawet ci, którzy nie zajmują się astrologią, bo jego zła sława rozchodzi się z szybkością światła.

Nie bez powodu porównałam retrogradację Merkurego do prędkości światła. Merkury w retro porusza się bowiem bardzo szybko i powoduje, że my sami spieszymy się, chcemy zrobić wszystko na wczoraj i jesteśmy niecierpliwi. A stąd biorą się pomyłki, niedociągnięcia, konieczność poprawek i psucie się urządzeń związanych z Merkurym, czyli komputerów, telefonów, samochodów, kas fiskalnych itp. Jest to zjawisko tak przewidywalne, że nie warto się przeciw niemu buntować, tylko dobrze się do niego przygotować.

Kiedy Merkury jest w retro? Retrogradacja tej planety jest cykliczna i wypada trzy razy w roku, za każdym razem na około trzy tygodnie. W 2014 roku zdarzy się to w dniach:

1) Od 6.02 do 28.02 .2014
Najpierw Merkury retrogradował w znaku Ryb, 13.02 wszedł ruchem wstecznym do znaku Wodnika i retrogradację zakończy w znaku Wodnika.

2) Od 7.06 do 1.07.2014
Najpierw Merkury będzie retrogradował w znaku Raka, 17.06 wejdzie ruchem wstecznym do znaku Bliźniąt i zakończy retrogradować w tym znaku.

3) Od 4.10 do 25.10.2014
Merkury zacznie retrogradować w znaku Skorpiona, 10.10 wejdzie ruchem wstecznym do znaku Wagi i w nim zakończy retrogradację.


Czego nie robić podczas Merkurego w retrogradacji?
- nie kupuj sprzętu elektronicznego: komputerów, telefonów, sprzętu AGD, samochodów, telewizorów, itp.(bo będą się często psuć i sprawiać nam problemy),
- nie podpisuj poważnych umów (bo sprawa nie zakończy się z momentem złożenia podpisów i będzie się ciągnąć dłużej, niż należy),
- nie otwieraj firmy (bo będziesz miał problem z dokumentami i szybkim znalezieniem klientów),
- nie zakładaj bloga, strony internetowej, e-maila, konta w sklepie internetowym itp. (bo będą problemy techniczne i trudności z prawidłowym używaniem aplikacji czy obsługą),
- nie wyruszaj w daleką podróż (bo będzie się ciągnęła w nieskończoność i możesz nie osiągnąć celu),
- nie przyspieszaj niczego na siłę (bo wyjdzie na gorsze, a po co ci jeszcze większe nerwy?).

Czemu sprzyja Merkury w retro?
- rób korekty, poprawianie błędów,
- wracaj do starych pomysłów, rozmów i niedokończonych projektów,
- relaksuj się, wyjedź na wakacje, nie spiesz się,
- naprawiaj zepsute rzeczy.

Miłego Merkurego w retro!

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Merkury, retro


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12