Astrolog Izabela Podlaska

William Lilly doradza na podstawie horoskopu horarnego

Data publikacji: 2014-07-01 22:55:00

Astrologia horarna zazwyczaj kojarzy się z udzielaniem konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie. Jednak od wieków astrologowie używali tego rodzaju astrologii nie tylko do wydawania werdyktów, co się wydarzy, a co nie. Horoskop pytaniowy służył również do udzielania porad i patrzenia, jakie opcje ma pytający do wyboru.

Ciekawy historyczny przykład takiego horoskopu horarnego dostarcza nam lektura pism Williama Lilly'ego, który w swoich rocznych kalendarzach i innych pismach publikował różne horoskopy ze swojej praktyki, których potem nie umieścił w Astrologii chrześcijańskiej, najsłynniejszym i najlepszym podręczniku astrologii horarnej (i nie tylko), który dotrwał do naszych czasów. Ten arcyciekawy horoskop Lilly opublikował w prognostyku England Propheticall Merline w 1644 roku.

Horoskop horarny: Czy poślubić starszego mężczyznę?

Horoskop horarny: Czy powinnam poślubić starszego mężczyznę? 14.06.1644 g. 10:30, Londyn, źródło: William Lilly "England Propheticall Merline" z 1644 r.

Do Lilly'ego przyszła młoda kobieta z pytaniem, czy powinna poślubić starszego od siebie mężczyznę. Ascendent horoskopu wypada w Pannie, dlatego Merkury w retrogradacji oznacza pytającą. Starszego partnera opisuje Jowisz, władca descendentu w Rybach. Merkury robi separacyjny sekstyl z Jowiszem. Księżyc, współsygnifkator pytającej, który jest w znaku Wodnika (chęć partnerskiego związku), również zrobił niedawno aspekt z Jowiszem kwadraturę. Oba sygnifikatory kobiety oddalają się więc od planety oznaczającej starszego mężczyznę. Oznacza to, że pewne propozycje ze strony mężczyzny mogły już paść, co kwerentka potwierdziła. Czy jednak związek dojdzie do skutku? Nie. Ale Lilly nie mówi kobiecie wprost i bez ogródek, że ten związek nie ma szans. Wykazuje się wielką delikatnością i doświadczeniem w pracy z klientami. Astrolog oprócz znajomości swojego fachu powinien też wiedzieć, jak przekazywać złe wieści, żeby nie zaszkodzić klientowi, a jednocześnie pomóc mu rozwiązać problem. Lilly wielokrotnie w „Astrologii chrześcijańskiej” apeluje o ostrożność, rozwagę i delikatność w przekazywaniu złych wieści wysnutych z horoskopu horarnego. Co więc robi? Doradza klientce test.

Merkury jest w znaku wywyższenia Jowisza, symbolizującego mężczyznę. Jowisz ponadto tworzy korzystny trygon ze stopniem ascendentu. Na tej podstawie Lilly wysnuł wniosek, że starszy mężczyzna naciska na nią. Musiała więc podjąć decyzję. Jednak brak aspektów aplikacyjnych między planetą oznaczającą kobietę i planetą symbolizującą starszego mężczyznę, nie widać więc, że do czegoś między nimi dojdzie.

Lilly zauważa, że Księżyc (współsygnifikator pytającej) przenosi światło od Jowisza do Marsa. Merkury zaś zmierza do utworzenia kwadratury z Marsem. Oznacza to, że kobieta nie darzy uczuciem starszego mężczyzny, ale pragnie mężczyzny, którego symbolizuje Mars – kapitana, żołnierza i wszystko to, co wiąże się z jurnością i marsową męską energią. Tego nie może jej dać starszy mężczyzna Mars jest w kwadraturze z Jowiszem), o czym Lilly powiedział kobiecie, co spowodowało jej łzy.

Lilly poradził kobiecie, żeby przetestowała uczucia starszego mężczyzny. Mars w Baranie jest nie tylko ogólnym sygnifikatorem jurnego i męskiego kochanka. Planeta ta włada również ósmym domem w horoskopie pytania, który opisuje majątek przyszłego małżonka. Radzi jej, żeby zażądała dla siebie zabezpieczenia w postaci nieruchomości na wypadek śmierci męża. Na spotkaniu mężczyzna odmówił, tłumacząc się obciążeniem majątku. Obrazuje to położenie malefików Marsa i Saturna w domu opisującym jego zasoby. Para zerwała negocjacje w sprawie małżeństwa, jak przewidział Lilly.

Horoskop horarny pokazuje nie tylko rozwój wydarzeń, ale również podpowiada, co można zrobić, aby sprawdzić, w jakim kierunku zmierza sytuacja, Pokazuje różne drogi rozwiązania problemu i doradza, jak zminimalizować straty i zmaksymalizować zyski. Bo przecież o to w astrologii chodzi.Internetowy Kurs Astrologia horarna w praktyceJutro czyli w środę 2.07.2014 o g. 19:30  rozpoczyna się wakacyjny internetowy kurs "Astrologia horarna w praktyce", który poprowadzę. Są jeszcze miejsca, można dołączyć. Serdecznie zapraszam! Będziemy robić bardzo dużo horoskopów horarnych z mojej praktyki i z Astrologii chrześcijańskiej Williama Lilly'ego właśnie.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, William Lilly, astrologia horarna


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12