Astrolog Izabela Podlaska

Wenus – planeta małżeństwa

Data publikacji: 2014-07-29 13:52:00

Koniec lipca to najgorętszy czas nie tylko ze względu na pogodę, ale i śluby. Jak wybrać najlepszą datę ślubu? Trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy w dzień, w którym ma się odbyć ceremonia, planeta Wenus jest w korzystnym położeniu.

Wenus, jako planeta związków i małżeńskiego kontraktu, jest najważniejszym elementem horoskopu ślubu. Dlatego musi być mocna i dobrze położona w horoskopie. Jeśli Wenus jest w godności, małżeństwo będzie zgodne, dobre i szczęśliwe.

Wzmacnia Wenus:
1) położenie w domu kątowym (I, IV, VII, X),
2) pobyt w znaku swojego władztwa czyli w Byku lub w Wadze,
3) pobyt w znaku swojego wywyższenia czyli w Rybach,
4) aspekty z planetami przynoszącymi powodzenie i szczęście (benefikami): Księżycem, Wenus i Jowiszem (najlepiej sekstyle i trygony).

Bardzo osłabia Wenus:
1) położenie w domu upadającym ((III, VI, IX, XII),
2) retrogradacja,
3) spalenie,
4) pobyt w znaku swojego upadku czyli w Pannie,
5) pobyt w znaku swojego wygnania czyli w Baranie lub w Skorpionie,
6) aspekty z planetami maleficznymi: Marsem, Saturnem, Uranem, Neptunem i Plutonem (szczególnie niekorzystne są aplikacyjne kwadratury i opozycje).

Jeśli jeden z tych warunków osłabienia Wenus jest obecny w horoskopie ślubu, lub, co gorsza, wiele z nich zachodzi naraz, małżeństwo może nie być takie, jak sobie wymarzyliśmy. W jego trakcie małżonkowie mogą napotkać na wiele przeszkód, trudności i raf, które razem będą musieli pokonać. Rola męża czy żony może być dużym obciążeniem życiowym dla partnerów.

 

Ślub Karola i Diany horoskop
Ślub księcia Karola i księżnej Diany 29 lipca 1981 r. godz. 11:20 (BST -1:00), Westminster, Londyn, Wielka Brytania, ranking: A, źródło: relacja telewizyjna na żywo, relacje w prasie, archiwum autorki

Dziś mija trzydziesta trzecia rocznica ślubu księcia Karola i księżnej Diany, który został okrzyknięty ślubem stulecia. Horoskop tego wydarzenia ma bardzo słabo postawioną Wenus, bo jest ona w znaku Panny. Małżeństwo nie było szczęśliwe. Książę Karol i Księżna Diana rozwiedli się w 1996 roku, ale od 1992 roku byli w separacji. Karol od początku nie krył przed żoną, że kocha inną. Para żyła praktycznie od początku małżeństwa w nieformalnej separacji i oboje mieli w jego trakcie wiele romansów. Wenus w Pannie zrealizowała się w tym horoskopie jako małżeństwo z rozsądku, podporządkowanie się jednego partnera drugiemu (w tym przypadku Diany), brak uczuć, niekorzystna umowa małżeńska. Jedyny aspekt aplikacyjny Wenus tworzy do Marsa, malefika, który jest w słabym położeniu, bo w znaku swojego upadku w Raku. Zapowiada to wielką rodzinną awanturę. Mars w takim położeniu pokazuje swoje najgorsze cechy. Nie było to małżeństwo partnerskie, a jego głównym celem było przedłużenie rodu czyli spłodzenie dzieci (Mars w Raku). Diana nigdy nie została zaakceptowana przez rodzinę królewską i zaczęła w trakcie małżeństwa chorować na bulimię (Wenus w Pannie – problemy z jedzeniem, Mars w Raku – wrogość rodziny, konflikty wśród bliskich).

Ślub Diany i Karola foto
Ślub Diany i Karola, fot. @ Rex Hellomagazine.com

Księżyc jest w znaku rodzinnego i wrażliwego Raka, ale w koniunkcji z Marsem na medium coeli. Pokazuje to, jak obserwowana była ta para i jak trudno im było stworzyć intymność i utrzymać prywatność. Księżyc w Raku pokazuje też, że głównym celem tego małżeństwa było posiadanie dzieci i zapewnienie sukcesji tronu (X dom).

Pana młodego sygnifikuje Słońce w Lwie, Wenus w Pannie (władczyni ascendentu) i Mars w Raku (z Marsem też Księżyc robi ostatni separacyjny aspekt). Pannę młodą czyli Dianę symbolizuje natomiast Księżyc w Raku, Wenus w Pannie, Mars w Raku (władca VII domu) i Merkury w Lwie (z którym Księżyc robi pierwszy aplikacyjny aspekt). Obie strony mają i silne, i słabe sygnifikatory, po równo. Oboje walczyli o swoje prawa w związku i wyszli z tego małżeństwa poturbowani i skrzywdzeni, każde na swój sposób. Jeśli sygnifikatory pana i panny młodej są częściowo takie same, tak jak w przypadku ślubu Diany i Karola, świadczy to o tym, że małżeństwo będzie silne lub losy małżonków splotą się ze sobą na długo. Tak się stało w przypadku Diany i Karola. Mimo że ich małżeństwo nie było udane, nie byli w stanie uwolnić się od jego konsekwencji przez całe życie (wciąż są oceniani przez innych z tej perspektywy).  

V dom wypada w Wodniku, a jego tradycyjny władca Saturn jest bardzo dobrze położony, bo w Wadze, znaku swojego wywyższenia, i w koniunkcji z Jowiszem. Osłabia go położenie w XII domu. Można to interpretować jako krążące plotki, że ich młodszy syn Henry pochodzi z nieprawego łoża, bo wcale nie jest podobny do ojca. XII dom zawsze pokazuje tajemnicę i wskazuje na ukrytych wrogów, którzy mogą coś mieszać w małżeństwie, za plecami małżonków.  

Jedną z ciekawostek związanych z tym wydarzeniem jest to, że datę wyznaczono według reguł astrologii! Księżyc symbolizujący kobietę jest w swoim władztwie w Raku, a Słońce symbolizujące mężczyznę jest w swoim władztwie w Lwie. Jednak datę wyznaczał amator, który tylko trochę znał się na astrologii, co w przypadku elekcji nie wychodzi najlepiej. Podejrzewa się, że datę wyznaczył mentor i bliski przyjaciel księcia Laurens van der Post, wpływowy biznesmen, dziennikarz i jungista. Gdyby choć trochę więcej znał się na astrologii, wiedziałby, że umieszczanie malefików Marsa i Saturna na ascendencie nie jest korzystne dla żadnej ceremonii, a szczególnie ceremonii ślubnej. 

 

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, horoskop ślubu, astrologia partnerska, Wenus


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12