Astrolog Izabela Podlaska

Pytania o ciążę

Data publikacji: 2014-11-11 18:32:00

Pytanie do astrologa o to, czy jest się w ciąży, jest częste nawet w naszych czasach, kiedy można przecież zrobić szybko tekst ciążowy. Nieraz są jednak sytuacje, kiedy wynik nie jest jednoznaczny lub trzeba kilka dni czekać na wizytę u ginekologa, żeby potwierdzić swoje przypuszczenia. Musimy zawsze dopytać o sytuację, bo inaczej ocenia się sygnifikatory, jeśli osoba pytająca jest w pełni zdrowa i nie ma przeciwwskazań medycznych do posiadania dzieci, a inaczej, kiedy para się leczy i są problemy. W tego typu pytaniach jest też istotny wiek osoby pytającej, szczególnie jeśli jest to kobieta. William Lilly wielokrotnie też podkreślał w Astrologii chrześcijańskiej, że tego typu pytania najlepiej robić razem z analizą horoskopu urodzeniowego, z czym się całkowicie zgadzam. Istotna jest też sytuacja osoby pytającej o dziecko. Jeśli jest to osoba samotna, inaczej interpretujemy horoskop, bo najpierw musimy w nim zaleźć odpowiedź, kiedy dana osoba spotka kogoś, z kim będzie miała dzieci.

W horoskopie pytania dom piąty i jego władca sygnifikuje ciążę i nasze dzieci. Dziecko, które chcemy adoptować, opisuje dom XI, czyli piąty od siódmego. Jest to bowiem cudze dziecko. Jeśli jest to dziecko siostry lub przyjaciół, to wtedy odliczamy piąty dom od trzeciego lub jedenastego domu. Jednak już po po adopcji nasze dzieci, bez względu na to, czy biologiczne czy adoptowane, to V dom.

Ważny przy pytaniu o poczęcie dziecka i jego płeć jest podział znaków na płodne i jałowe oraz męskie i żeńskie:
znaki płodne: Rak, Skorpion, Ryby.
znaki jałowe: Bliźnięta, Lew, Panna.
znaki męskie: Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik.
znaki żeńskie: Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

Argumenty za ciążą:
- władca ascendentu lub/i Księżyc w aspekcie z władcą piątego domu lub z benefikiem (Wenus, Jowisz) czy Punktem Fortuny,
- silny Księżyc (w Raku lub Byku, w aspektach z benefikami, kątowy),
- Jowisz lub Wenus w domu piątym lub pierwszym (oznaczającym pytającego).

Pamiętajmy, że w pytaniach o to, czy ktoś już jest w ciąży, szukamy aspektów separacyjnych, które potwierdzą, czy doszło do zapłodnienia.

Danae Gustav Klimt

Danae zapładniana przez Zeusa, który ukazał się jej w postaci złotego deszczu. Z ich zbliżenia narodził się Perseusz, Danae, Gustav Klimt 1907-1908

Czy kiedykolwiek będę miała dzieci?
Klientka Williama Lilly'ego zadała mu pytanie, czy jest szansa, żeby kiedykolwiek miała dzieci. Kobieta chorowała i była w kiepskim stanie, dlatego horoskop, który dla zdrowej kobiety byłby pomyślny, zinterpretował na jej niekorzyść.

Horoskop horarny: Czy będę w ciąż?

Czy kiedykolwiek będę miała dzieci? 22.06.1635 g. 9:29:35, Londyn, Anglia, źródło: William Lilly Astrologia chrześcijańska, t. II, r. 42


Astrolog ocenił, że ascendent i Księżyc znajdują się w jałowym znaku Panny, co znak, że kobieta ma problemy z poczęciem dziecka. Władca piątego domu jest w znaku Koziorożca, co nie wpływa ani dodatnio, ani ujemnie na werdykt. Saturn, który włada piątym domem, jest w retrogradacji i w znaku Strzelca, który nie jest płodny. Merkury, który oznacza pytającą, jest osaczony przez dwa malefiki: oddala się od koniunkcji z Marsem i zmierza do opozycji z Saturnem. Klientka jest w bardzo trudnej sytuacji i rozwój wypadków nie będzie na jej korzyść. Prawdopodobnie już chorowała od jakiegoś czasu i dolegliwości utrudniały jej zajście w ciążę. Lilly stwierdził, że miała kolki, dolegliwości brzucha i silne bóle głowy (Merkury, symbolizujący głowę, znajduje się w Bliźniętach uszkodzony przez malefiki). Saturn jest władcą zarówno piątego, jak i szóstego domu. Może choroba powiązana jest z niepłodnością. Powyższe przesłanki i węzeł południowy na ascendencie przekonały astrologa do wydania negatywnego werdyktu. Orzekł też, że kwerentka nie miała nigdy dzieci i jest bezpłodna od urodzenia. Lilly jednak ostrzegł czytelnika, że jeśli horoskop horarny jest tak niepomyślny w sprawach zdrowia i ciąży, należy dyskretnie zapytać o godzinę i datę urodzenia, aby zbadać horoskop urodzeniowy pod tym kątem.

Mimo że w horoskopie horarnym Księżyc i Merkury (po zrobieniu opozycji z Saturnem) niedługo zmienią znak, co daje nadzieję na poprawę tej trudnej sytuacji, to Lilly nie wziął tego pod uwagę zapewne z powodu złego stanu zdrowia pacjentki i jej horoskopu urodzeniowego.

Czy moja żona jest w ciąży?
Na jednym z forów internetowych mężczyzna podał ciekawy horoskop horarny. Jego przyjaciel zadał mu pytanie, czy jego żona jest w ciąży. Sytuacja była skomplikowana. Małżeństwo miało już dwoje dzieci i nie było ich stać na utrzymanie kolejnego członka rodziny. Teściowa bardzo namawiała jego żonę na kolejne dziecko. Podejrzewał nawet, że dała jej zastrzyk, którzy ułatwiał zapłodnienie.

Horoskop horany: Czy moja żona jest w ciązy?

Czy moja żona jest w ciąży? 14.04.2014 g. 19:49, Aleksandria, Egipt


Kolegę symbolizuje Mars, władca ascendentu w znaku Skorpiona. Mars jest słaby, bo  znajduje się w znaku swojego wygnania w Wadze, a do tego w retrogradacji. Pokazuje to jego bezsilność i przygnębienie, a także słabe finansowe perspektywy na utrzymanie kolejnego potomka. Depresję, trudności i negatywne nastawienie do sprawy pokazuje też Saturn w pierwszym domu. Jego żonę symbolizuje Wenus, władczyni descendentu, która jest w silna, bo znajduje się w znaku swojego wywyższenia w Rybach. To wskazówka za płodnością i dobrym zdrowiem kobiety. Punkt Fortuny w siódmym domu również wskazuje, że kobieta może być w ciąży. Jowisz, władca piątego domu pytającego, jest bardzo silny, bo w znaku swojego wywyższenia w Raku, co jest kolejnym argumentem za ciążą. Gdybyśmy chcieli określić, które z nich jest bardziej płodne w tej sytuacji, warto byłoby zbadać sytuację władcy piątego domu żony czyli jedenastego (piątego od siódmego). Włada nim Merkury, który jest w Baranie w domu piątym, który opisuje płodność męża. Księżyc i Mars, które symbolizują męża, znajdują się natomiast w domu jedenastym, opisującym zdolności prokreacyjne żony. Takie krzyżowe obsadzenie domów też wskazuje, że coś jest na rzeczy. Co ciekawe, Merkury aplikuje ścisłym kilkuminutowym trygonem do Jowisza, co może oznaczać, że właśnie doszło do zapłodnienia.

Księżyc, który jest w znaku Wagi i na drodze spalonej, co też potwierdza trudną sytuację i niewiedzę pytającego, zrobił wiele ciekawych separacyjnych aspektów. A pamiętajmy, że tylko ścisłe i separacyjne aspekty mogą odpowiedzieć nam twierdząco na pytanie o to, czy kobieta jest w ciąży. Księżyc najpierw utworzył opozycję z Merkurym, który oznacza płodność i jajeczka żony, potem trygon z Jowiszem, który oznacza płodność i plemniki męża, a potem koniunkcję z Marsem, symbolizującym pytającego (ten aspekt może oznaczać nagłą wiadomość). Dodatkowy potwierdzeniem ciąży może być położenie ascendentu w Skorpionie, znaku płodnym.

Pytanie zostało zadane tuż przed zaćmieniem Księżyca, co dodatkowo zaciemnia werdykt, ale i wskazuje, że sytuacja jest rzeczywiście przełomowa i trudna dla pytającego. Kolejnym aspektem, który ma utworzyć Księżyc, jest siedmiostopniowa aplikacyjna opozycja ze Słońcem. Sześć dni po zadaniu pytania 20.04.2014 spotkał się z kolegą i okazało się, że żona jest w ciąży. Mężczyzna był rozgoryczony i agresywnie nastawiony do żony. Miał oznaki depresji. Nie umiał poradzić sobie z tą wiadomością. Wenus aplikuje trygonem do Jowisza, co daje nadzieję, że ciąża nie będzie zagrożona i dziecko urodzi się zdrowe.

Pytania o ciążę nie są łatwe, bo przeważnie zadają je osoby, które są w trudnym położeniu lub na życiowym zakręcie. Dlatego bardzo dokładnie analizujmy horoskop pytania i podeprzyjmy się horoskopem urodzeniowym, zanim odpowiemy na pytanie, szczególnie, jeśli sytuacja osoby pytającej jest skomplikowana.

Fragment książki Izabeli Podlaskiej-Konkel „Astrologia horarna w praktyce”, która ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Albireo.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia horarna, pytania o ciążę, William Lilly, Astrologia chrześcijańska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12