Astrolog Izabela Podlaska

Małżeństwo w horoskopie

Data publikacji: 2015-02-28 10:23:00

W horoskopie urodzeniowym o trwałości relacji i małżeństwie decyduje pozycja Wenus i władcy siódmego domu oraz obsadzenie siódmego domu planetami. Osoby z Wenus w znakach ziemskich (szczególnie w Byku i Koziorożcu) i wodnych (szczególnie w Raku i Rybach) będą bardziej skłonne do zawierania oficjalnych związków niż osoby z Wenus w znakach powietrznych czy ognistych. Osoby z Wenus w znakach zmiennych są bardziej niezdecydowane w sprawach małżeństwa niż osoby z Wenus w znakach kardynalnych.

Domifikacja Wenus też ma znaczenie. Wenus w domach kątowych (I, VI, VII, X) szybciej nawiązuje relacje i jest gotowa do małżeństwa po stosunkowo krótkim czasie znajomości. Wenus w domach stałych (II, V, VIII, XI) potrzebuje więcej czasu, ale nie odkłada tego na wieczne nigdy. Wenus w domach upadających (III, VI, IX, XII), szczególnie w domu dwunastym, nie lubi afiszować się ze swoim związkiem i nie potrzebuje oficjalnego potwierdzenia związku, wręcz go unika. Osoby z Wenus w aspekcie z Uranem (szczególnie koniunkcja, kwadratura, opozycja) mogą być przeciwne małżeństwu z zasady. Osoby z Wenus w aspekcie z Saturnem (szczególnie koniunkcja, kwadratura i opozycja) potrzebują dużo czasu w związku, żeby poczuć, że dobrze wybrały, ale nie są przeciwnikami małżeństwa, choć się go boją.

Bardzo ważnymi wskaźnikami chęci do małżeństwa są dwie planety społeczne Jowisz i Saturn, bo to one wyznaczają w naszym horoskopie obowiązki i społeczne role, których się podejmujemy. Pozycja Saturna powie nam, jak szybko podejmujemy się obowiązków społecznych, jakim przecież jest małżeństwo. Pozycja Jowisza wskaże, jak dana osoba podchodzi do prawa i jego egzekwowania, czy jest szczera i prawdomówna i czy będzie skłonna wejść w społeczną rolę, jaką jest bycie żoną czy mężem.

Silny Saturn (w Koziorożcu, Wodniku czy Wadze, w domu kątowym, w aspekcie z Jowiszem) wskazuje na osobę, która nie boi się społecznych obowiązków i chętnie się ich podejmuje, jest odpowiedzialna i konsekwentna. Jeśli Saturn tworzy nieharmonijne aspekty (koniunkcję, kwadraturę czy opozycję) z planetami osobistymi, szczególnie ze Słońcem, Wenus czy Księżycem, to nastawienie może być mniej widoczne lub dana osoba będzie opóźniać podjęcie się społecznych zadań. To samo może się zdarzyć, jeśli Saturn jest słaby (w Raku, Lwie lub w Baranie lub w domach upadających). Taka osoba może ignorować społeczne zwyczaje czy prawo i nie chcieć się do nich dostosowywać.

Silny Jowisz (w Strzelcu, Rybach, Raku lub w domach kątowych) pokazuje, że dana osoba chętnie podejmuje się nowych społecznych ról i nie postrzega małżeństwa jako zagrożenia dla swojej wolności. Słaby Jowisz (w Bliźniętach, Pannie, Koziorożcu lub w domach upadających) wskazuje na to, że osoba ostrożnie podchodzi do zobowiązań prawnych i niechętnie wstępuje w oficjalne związki.

Horoskop porównawczy Johnny'ego Deppa i Amber Heard

Horoskop urodzeniowy Johnny'ego Deppa w środku (ur. 9.06.1963 g. 8:44, Owensboro, KY, USA, klasyfikacja: AA, źrodło: akt urodzenia, astro.com) i Amber Heard (ur. 22.04.1986, Austin, Texas, godzina nieznana, źródło: wikipedia.org)

Ciekawie wygląda pozycja głównych sygnifikatorów małżeństwa i związków w horoskopie aktora Johnny'ego Deppa, który na początku lutego ożenił się z aktorką Amber Heard. Jest to jego drugie małżeństwo, chociaż moim zdaniem związek z Vanessą Parais też można traktować jako oficjalny związek, ponieważ żyli razem we Francji, gdzie związki partnerskie są sankcjonowane prawnie. Zarówno Wenus Deppa, jak i władca jego siódmego domu Saturn są w jego horoskopie bardzo silne, ponieważ znajdują się w swoim władztwie i do tego tworzą ze sobą aspekt. Saturn jest również w domu, którym włada, co wskazuje, że aktor bardzo poważnie podchodzi do spraw związanych ze związkami. Jowisz robi trygon z ascendentem, sekstyl z descendentem oraz ze Słońcem i Saturnem, władcą siódmego domu, co dodatkowo potwierdza jego poważne podejście do związków i umiejętność tworzenia długoletnich relacji. Mimo że jego światła są w znakach, które nie wskazują na silne zaangażowanie i poważne podejście do kobiet – jego Słońce jest w towarzyskich i zmiennych Bliźniętach, a Księżyc na wygnaniu w znaku Koziorożca - oświadczył się kilku swoim partnerkom, a z dwoma wziął ślub. Był też w wieloletnim związku z Vanessą Paradis, z którą mają dwójkę dzieci.

Tranzyty i progresja horoskopu Johnny'ego Deppa na 3.02.2015

Tranzyty (na zewnątrz) i progresje (koło środkowe) horoskopu Johnny'ego Deppa na dzień ślubu z Amber Heard 3.02.2015.

Depp z powodu swojej nowej partnerki zakończył związek z Vanessą, a tę trudną decyzję pokazują tranzyty Saturna i Plutona, które przechodził przez ostatnie lata. Młoda Para ma w synastrii silne aspekty, które świadczą o wyjątkowości związku. Mars w koniunkcji z Księżycem zapewnia tak zwaną chemię i erotyczne dopasowanie. Jej Księżyc jest w trygonie do jego Słońca, a jego Księżyc w trygonie do jej Słońca, co wskazuje na idealne dopasowanie i zrozumienie wzajemnych potrzeb i celów życiowych. Oboje mają Wenus w Byku, dlatego mają podobne podejście do związków i raczej nastawieni są na długodystansowe relacje. Jakiś aspekt Saturna w synastrii musi być, akurat do Wenus czy osi jest najmniej szkodliwy – Saturn Deppa robi kwadraturę do Wenus Amber, a jej Saturn robi kwadraturę do jego Marsa, Urana i Plutona. Z moich obserwacji wynika, że trudniejsze są nieharmonijne aspekty Saturna do świateł w synastrii, a ich negatywna srona wychodzi dopiero po pewnym czasie.

Nie jest to jednak łatwy związek, bo boje mają też sporo powietrza w horoskopie, więc pokusa nowych relacji jest duża. Zresztą Johnny jest znany z tego, że w jednym związku oficjalnym i w wielu na jedną noc, co pasuje do jego Księżyca w Koziorożcu i Słońca w Bliźniętach idealnie. Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt tej synastrii – jej Pluton jest w koniunkcji z jego imum coeli, co wskazuje, że dla niej aktor nie tylko zakończył swój związek, ale i przeprowadził się po kilkunastu latach z powrotem do USA.

Horoskop ślubyu Johnny'ego Deppa i Amber Heard

Ślub Johnny'egp Deppa i Amber Heard 3.02.2015 g. 18:00 (przyblizona, para wzięła ślub wieczorem), Los Angeles, USA, klasyfikacja: C, źródło: doniesienia prasowe

Godzina ślubu Deppa i Amber nie jest znana, wiadomo jednak, że było to wieczorem, podczas pełni Księżyca, która symbolizuje małżeństwo jako takie. Dzień wyjątkowo współgrał z horoskopem aktora. Księżyc był w koniunkcji z Jowiszem w Lwie, na ascendencie Deppa, a Słońce w Wodniku, w siódmym domu aktora i w szerokiej koniunkcji z jego Saturnem, władcą siódmego domu. Wenus w separacyjnej kwadraturze z Saturnem powtarza aspekt, który Depp ma w swoim horoskopie, a dodatkowo obrazuje ważną cechę ich związku – dzieli ich duża różnica wieku. Wenus jest w horoskopie ślubu bardzo dobrze położona pod względem znaku zodiaku, ponieważ jest w Rybach, znaku swojego wywyższenia, co pokazuje na silną relację opartą na głębokich uczuciach. Jeśli ceremonia odbyła się między siódmą a ósmą wieczorem, co jest bardzo prawdopodobne, Wenus jest w siódmym domu, co jest dobrym znakiem dla trwałości tego związku. Jowisz w aspekcie z Księżycem, który symbolizuje żonę, oraz ze Słońcem, który oznacza męża, wskazuje, że  małżeństwo będzie korzystne dla obojga.


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, elekcja ślubu, horoskop ślubu, Johnny Depp, Amber Heard, Wenus


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12