Astrolog Izabela Podlaska

Helena Bonham Carter, Liz Taylor i astrologia

Data publikacji: 2015-04-03 11:38:00

Dziś o 20:10 w programie Ale Kino+ będzie polska premiera filmu „Burton i Taylor ” w reżyserii Richarda Laxtona. Główne role zagrali w nim Dominic West i Helena Bonham Carter. Tuż przed premierą telewizyjną filmu, która miała miejsce w lipcu 2013 roku, Carter udzieliła kilku promocyjnych wywiadów, w których otwarcie mówiła o wsparciu, jakie w budowaniu roli dała jej astrologia, a konkretnie porada znanej amerykańskiej astrolog Darby Costello, która od wielu lat mieszka w Londynie. Czy znajomość astrologii może pomóc aktorowi w graniu? Według Heleny Bonham Carter zdecydowanie tak.

Dominic Wes i Helena Bonham Carter
Dominic Wes i Helena Bonham Carter jako Richard Burton i Liz Taylor, źródło: Ale kino+

Kiedy Carter zastanawiała się, czy wziąć tę rolę, postanowiła poznać bliżej prywatną stronę słynnej aktorki. Wiele dowiedziała się od swojej przyjaciółki, córki chrzestnej Elizabeth Tylor, Lil Heyman. Cennych informacji dostarczyła jej o słynnej gwieździe Darby na podstawie horoskopu urodzeniowego Taylor. Co ciekawe, zarówno Heyman, jak i Darby stworzyły podobny portret Taylor jako osoby niezwykle zabawnej i dowcipnej. Astrolog pomogła Helen zrozumieć, co mogło rzeczywiście łączyć słynną parę. Ich horoskop porównawczy pokazuje, że ich związek nie opierał się tylko na wspólnym piciu i imprezowaniu, że łączyła ich silna więź i bliskość.

Liz Taylor i Richard Burton horoskop

Horoskop porównawczy Liz Taylor (w środku) i Richarda Burtona (ne zewnątrz), Elizabeth Taylor ur. 27.02.1932, g. 2:30, Londyn, Wielka Brytania, klasyfikacja: AA, źródło: z aktu urodzenia, astro.com , Richard Burton ur. 10.11.1925, godzina nieznana (istnieje wiele wariantów), Pontrhydyfen, Walia, Wielka Brytania, klasyfikacja: DD, źródło: astro.com

I rzeczywiście, horoskop porównawczy Richarda Burtona i Liz Taylor to przykład, jak można się kochać i nienawidzić jednocześnie. Nic dziwnego, że para dwukrotnie brała ślub  i dwukrotnie rozwodziła się. Często go omawiam na zajęciach poświęconych astrologii partnerskiej, bo zawiera same najlepsze i najgorsze astrologiczne aspekty, jakie para może mieć:

1) Aspekty między światłami czyli najważniejszymi punktami horoskopu urodzeniowego: jej Księżyc był na jego Słońcu i prawdopodobnie jego Księżyc (nie jest znana jego dokładna godzina urodzenia i istnieje wiele jej wersji) jest w opozycji do jej Słońca co zapewnia porozumienie, wspólne cele życiowe i wspieranie się we wszystkich życiowych sprawach.

2) Aspekt między Wenus i Marsem jako gwarancja wzajemnej atrakcyjności i satysfakcjonującego życia erotycznego: jego Mars był w opozycji do jej Wenus.

3) Aspekt między Marsem  Księżycem zapewnia wzajemną fascynację i udany seks przez lata, choć dodaje też dramatyzmu i kłótliwości parze: jej Mars był prawdopodobnie w opozycji do jego Księżyca.

4) Aspekty między Wenus i Jowiszem zapewniają wspólne udane życie, majątek i rozrywki: jego Jowisz był w kwadraturze z jej Wenus (co podbijało jej skłonność do zbytku, luksusu i wystawnego życia).

5) Aspekty Księżyca z Neptunem zapewniają romantyzm i wyjątkową magię między partnerami: jej Księżyc był w koniunkcji z jego Neptunem.

6) Aspekty Księżyca z Saturnem powodują, że para ogranicza się, rani i może mieć trudność w dogadaniu się na co dzień: jego Saturn był w koniunkcji z jej Księżycem.

Liz Taylor i Helena Bohnah Carter horoskop

Horoskop porównawczy Liz Taylor (w środku) i Heleny Bonham Carter (za zewnątrz), Helena Bonham Carter ur. 26.051966, godzina nieznana, Londyn, Wielka Brytania, klasyfikacja: X, źródło: wikipedia.org

Helena Bonham Carter długo zastanawiała się, czy wziąć tę rolę, ponieważ ma zupełnie inne warunki fizyczne. Kiedy porównamy jej horoskop z horoskopem Liz, zaskakuje to, że mają Wenus w tym samym znaku – w Baranie, w pięciostopniowej koniunkcji. To daje nadzieję, że jej kreacja może być udana i wiarygodna, mimo że na planie musiała bardzo zmienić wygląd, nosić wiele peruk i daleko zmieniającą wygląd charakteryzację. Obie wyrażają swoją kobiecość podobnie, w baraniasty sposób. Są niezależne, odważne, prowokujące i głośne, nie boją się niczego i wciąż w życiu walczą o miłość i uwagę tłumu. Jestem ciekawa dzisiejszej premiery i polecam obejrzeć ten film z horoskopami bohaterów filmu i aktorów pod ręką.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, atrologia porównawcza, Helena Bonham Carter, Liz taylor, Dominic West, Richard Burton


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12