Astrolog Izabela Podlaska

Szukanie wielkanocnych jajek i astrologia

Data publikacji: 2015-04-05 11:54:00

Wielkanoc obfituje w wiele zwyczajów. Jeden z nich to szukanie ukrytych w domu lub ogrodzie jajek. Jeśli ktoś miałby ochotę poćwiczyć astrologię horarną, to do szukania wielkanocnych jajek najlepiej nadają się reguły dotyczące szukania ukrytych skarbów. Poszukiwania tego typu, często pod osłoną nocy, były niezwykle popularną rozrywką w szesnastowiecznej i siedemnastowiecznej Europie. Do wykreślenia horoskopu możemy wziąć moment rozpoczęcia poszukiwań (jest to wtedy elekcja) lub zadać pytanie horarne i na jego podstawie zlokalizować wielkanocne jajka. Życzę Wesołych świąt i znalezienia jak największej liczby jajek!

Jajka
Fot. @ Izabela Podlaska-Konkel


Elekcje dotyczące ukrytych skarbów

Nicolas Culpeper

[fragment Dzieła astrologicznego w tłumaczeniu Izabeli Podlaskiej-Konkel]

1
Ukryte skarby przynależą do czwartego domu i jego władcy.

2
Jeśli władca ascendentu i władca czwartego domu są dobrze położeni w horoskopie urodzeniowym kwerenta, oraz tworzą dobry aspekt ze sobą, a światła tworzą dobry aspekt z ascendentem, kwerent będzie miał szczęście w szukaniu skarbu.

3
Jeśli w pytaniach dotyczących tych spraw władca czwartego domu jest dobrze położony na ascendencie, lub jest tam władca ascendentu, lub też jest w czwartym domu, jest szansa na znalezienie skarbu.

4
Jeśli w horoskopie pytania Saturn, Mars lub Ogon Smoka jest na ascendencie, kwerent naszuka się na darmo i będzie zaprzątał swój umysł fantazjami i iluzjami.

5
Jeśli na osiach znajdują się dobre planety, zacznij poszukiwania od tego miejsca, które wskazują, bo jest szansa na znalezienie skarbu, jeśli obierzesz prawidłowy kierunek.

6
Jeśli chciałbyś wiedzieć, czy gdzieś znajduje się skarb czy nie, zbadaj osie horoskopu, szczególnie ascendent, potem dom czwarty, a następnie dziesiąty. Dom siódmy nie ma znaczenia w tego typu sprawach.

7
Jeśli w odległości kilku stopni od osi znajduje się dobra planeta (mianowicie pięć stopni od wierzchołka domu), jest to dobry argument za tym, że jest tam ukryty skarb.

8
Jeśli wierzchołek czwartego domu zaczyna się w znaku ognistym, skarb leży w części wschodniej domu; jeśli w znaku powietrznym jest w zachodniej części; jeśli w znaku wodnym jest w części północnej; jeśli w znaku ziemskim, znajduje się w południowej części domu.

9
Znaki ogniste wskazują, że skarb jest blisko kominka; powietrzne, że w górnej części domu, blisko sufitu lub krokwi; znaki wodne wskazują, że jest blisko wody; znaki ziemskie, że jest na ziemi lub w piwnicy.

10
Z planet Słońce oznacza otwarte przestrzenie, Księżyc pobliże bram i drzwi, Saturn śmierdzące i wilgotne miejsca, piwnice i miejsca, gdzie wymiatają kurz i trzymają kapustę.

11
Jowisz oznacza sale balowe (pokoje zabaw), Wenus sypialnie, a Merkury ściany.

12
Musisz też wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak natura znaków i planet: czy są wschodnie czy zachodnie, czy południowe czy północne, i w której części nieba się znajdują.

13
Jeśli władca ascendentu jest w znaku swojego władztwa lub wywyższenia, skarb jest duży. Jeśli zaś jest w znaku swojego wygnania lub upadku, nie jest nic wart.

14
Jeśli władca ascendentu jest wschodni, rzecz jest tam od niedawna; jeśli zachodni, leży tam od długiego czasu.

15
Jeśli władca ascendentu jest dobrze położony, znajdziesz wszystko; jeśli nie, musisz się zadowolić częścią i cieszyć się, że to znalazłeś.

16
Znaki ogniste i powietrzne wskazują na rzeczy o większej wartości niż znaki ziemskie i wodne.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Nicholas Culpeper, Dzieło astrologiczne, astrologia horarna


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12