Astrolog Izabela Podlaska

Pytania o przesyłkę a próżny kurs Księżyca

Data publikacji: 2015-04-20 23:45:00

Pozycja Księżyca w horoskopie horarnym jest kluczowa dla udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Kiedy jest osłabiony na przykład jest w próżnym kursie, mamy wątpliwości co do pozytywnej odpowiedzi. Jednak jeśli Księżyc jest wzmocniony przez pozycję w znaku lub aspekty z benefikami lub głównymi sygnifikatorami, próżny kurs nie ma decydującego znaczenia. Poniżej opisuję przykład horoskopu horarnego, w którym taka sytuacja miała miejsce.

23.01.2015 zamówiłam kilka książek na Amazonie. Jedna z nich, na której najbardziej mi zależało, miała być dostarczona między 27 lutego i 27 marca, co mnie nie urządzało, bo potrzebowałam jej jeszcze w lutym. Wiadomo, że Amazon z ostrożności podaje tak długi czas dostarczenia i przeważnie książki docierają wcześniej. Istniało jednak ryzyko, że aż do końca marca nie zobaczę tej książki. Kilka dni później, 28.01.2015 postawiłam horoskop horarny, czy książka dotrze do mnie w lutym. Książka była używana i szła do mnie z księgarni z Wirginii Zachodniej, a nie z magazynów Amazon, dlatego można się było spodziewać opóźnień. Horoskop był moim zdaniem bardzo ciekawy, więc wrzuciłam go na Astro Forum do wspólnego omówienia. Według mnie była szansa, że książka dotrze do mnie na czas, nawet jeszcze w lutym. Mimo że Księżyc (rozwój sytuacji, ja i książka - władca drugiego domu, bo za książkę już zapłaciłam i była moją własnością) był w próżnym kursie i w słabym dwunastym domu, a Merkury, naturalny sygnifikator książki, był w retrogradacji, to jednak Księżyc był mocny, bo w znaku Byka czyli w znaku swojego wywyższenia, a Merkury robił aplikacyjną koniunkcję ze Słońcem, władcą czwartego domu czyli mojego mieszkania.

Księżyc miał do pokonania niecałe sześć stopni, żeby zmienić znak. Po wejściu do Bliźniąt miał zrobić kwadraturę z Wenus, swoją władczynią w tym horoskopie. To też było argumentem na tak. Obliczyłam, że daje to niecałe 10 dni na dostarczenie paczki, co jest wariantem optymistycznym, zważywszy na próżny kurs. Księżyc do trygonu ze Słońcem miał czternaście stopni, co mogło wskazywać na dwa tygodnie na dostarczenie paczki, ewentualnie przez próżny kurs i znak stały Księżyca może się to przeciągnąć do trzech - czterech tygodni. Merkury miał niecałe cztery stopnie, aby zrobić koniunkcję ze Słońcem, co dawało nadzieję na trzy - cztery tygodnie dostarczenia paczki do mojego domu.


Horoskop horarny przesyłka
Czy książka dotrze do mnie w lutym? 28.01.2015, g. 12:58, Warszawa, archiwum autorki

Dodatkowym argumentem, że książka dotrze do mnie w lutym, była jednostopniowa aplikacyjna kwadratura Księżyca do osi mc-ic, co dawało nadzieję, że w ciągu miesiąca książka zostanie mi dostarczona przez kuriera. To retro i próżny kurs mogło się zrealizować tak, że książka dotrze w lutym, ale po moim wyjeździe do Indii (wyjeżdżałam 20 lutego) i będę mogła się za nią zabrać dopiero w marcu po powrocie. Ten wariant był i tak dla mnie ok, bo książka potrzebna mi była do przygotowania wykładu  na 21.03 na II Seminarium Historii Astrologii organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. Dlatego termin po 20 marca nie urządzał mnie. Ta jednak książka była używana, a Księżyc w horoskopie znajdował się w Byku, co dawało nadzieję, że będzie w dobrym stanie (na to oczywiście liczyłam).

Historia przesyłki rozwijała się błyskawicznie i ciekawie. 4 lutego zajrzałam w historię doręczenia przesyłki i okazało się, że od poprzedniego dnia rano książka była już w Polsce! Czyli była szansa, że dostarczą ją do mnie w lutym i to nawet przed dwudziestym. Poniżej przekopiowałam historię podróży książki.

Historia przesyłki:
February 4, 2015, 12:56 am, POLAND Package has left the carrier facility
February 3, 2015, 7:54 am, Warsaw POLAND Package has left the carrier facility
February 3, 2015, 4:14 am, Cologne GERMANY Package has left the carrier facility
January 29, 2015, 9:43 pm, Cologne GERMANY Package has left the carrier facility
January 29, 2015, 9:00 am, Philadelphia UNITED STATES Package has left the carrier facility
January 29, 2015, 12:38 am, Philadelphia UNITED STATES Package has left the carrier facility
January 28, 2015, 9:50 pm, Chicago UNITED STATES Package has left the carrier facility
January 28, 2015, 12:16 am, Isc Chicago Il (Usps) US Package has left the carrier facility
January 27, 2015, 6:15 pm, Isc Chicago Il (Usps) US Package arrived at a carrier facility
January 25, 2015, 1:06 am, Charleston WV US Package has left the carrier facility
January 24, 2015, 9:54 pm, Charleston WV US Package arrived at a carrier facility
January 24, 2015, 8:39 pm, Vienna WV US Package arrived at a carrier facility
January 23, 2015, 9:24 am, --- Package has left seller facility and is in transit to carrier

Ciekawe jest to, że dotarła do Europy 29.01, czyli w niecałe sześć dni po złożeniu zamówienia, co opowiada liczbie stopni, jakie Księżyc musiał pokonać, żeby zmienić znak w horoskopie pytania. Kurier przyniósł mi książkę 4 lutego po południu. Przesyłka dotarła więc w 12 dni od złożenia zamówienia, podczas pełni Księżyca na moim urodzeniowym imum coeli. To dopowiada mniej więcej liczbie stopni, jaka dzieliła Księżyc od Słońca w horoskopie pytania. Książka była w dobrym stanie, nieczytana, okładka była trochę zniszczona od nalepek z ceną, ale jej ogólny stan był bardzo dobry. Książka wędrowała ze mną dalej, bo zabrałam ją ze sobą do Indii, czyli w krótkim czasie objechała ponad pół świata.

Historia całego zamówienia zakończyła się jednak dopiero w zeszły piątek (10.04.2015), kiedy kurier dostarczył mi ostatnią książkę z zamówienia złożonego 23.01.2015. Była to The Magic of Electional Astrology J. Lee Lehman, która miała ukazać się w księgarniach 28.01.2015, ale premiera bardzo się opóźniła. Po otrzymaniu jej z ciekawości zajrzałam do horoskopu pytania, czy będzie można zobaczyć tę ilość dni, tygodni lub miesięcy, która minęła od dnia zamówienia do dnia dostarczenia ostatniej książki. Odległość między Księżycem i wierzchołkiem trzeciego domu, który symbolizuje kuriera i przesyłki, wynosi niewiele ponad siedemdziesiąt stopni kątowych, a od zamówienia do otrzymania ostatniej książki upłynęło siedemdziesiąt siedem dni.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia horarna, próżny kurs Księżyca, Księżyc


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12