Astrolog Izabela Podlaska

Recenzja: Wenus planeta partnerstwa Elżbiety Kłobus

Data publikacji: 2015-04-30 16:03:00

W marcu tego roku ukazała się nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii książka Elżbiety Kłobus Wenus planeta partnerstwa, którą mogę z czystym sumieniem każdemu polecić bez względu na stopień zaawansowania. Zarówno początkujący, jak zaawansowani adepci astrologi znajdą w niej coś dla siebie. Wenus pokazana jest w niej głównie w ujęciu partnerskim i miłosnym, a wiadomo, że to temat, który nigdy się nie nudzi.

Wenus planeta miłości, Elżbieta Kłobus

Elżbieta Kłobus, Wenus planeta partnerstwa. Rola bogini miłości w horoskopie, Studio Astropsychologii 2015

Elżbieta Kłobus zajmuje się astrologią od bardzo dawna, jest uczennicą Leszka Weresa i Jarka Gronerta, jest więc przedstawicielką nurtu astrologii psychologicznej zwanej w Polsce humanistyczną. I widać to bardzo w jej najnowszej książce. Już w pierwszym rozdziale autorka opisuje mitologiczne konteksty planety Wenus i przywołuje mity o Wenus, Afrodycie, Izydzie i Asztarte, aby wysnuć z nich symbolikę planety i jej najważniejsze cechy.

Książka dzieli się na trzy części. Najobszerniejsza z nich prezentuje znaczenie Wenus w dwunastu znakach zodiaku. Autorka skupia się na działaniu Wenus w sprawach partnerskich i głównie opisuje to, jak posiadacz Wenus w danym znaku zachowuje się w relacjach, czego potrzebuje, jaki ma model partnerstwa. Autorka komentuje sposób ubierania się i modę związaną z każdym znakiem zodiaku. Udanym przerywnikiem do opisów znaków zodiaku są cytaty z popularnych piosenek przypisane każdemu z nich. Dawno się tak nie ubawiłam. Mój ulubiony cytat związany jest z Wenus w znaku Barana:

„Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec, muszę ją mieć, muszę ją mieć...”

Kwintesencja Wenus w znaku Barana, prawda? Ta niecierpliwość i szybkość w działaniu...

Autorka snuje swoja opowieść o Wenus przez kolejne znaki zodiaku. Możemy się dowiedzieć, że osoby z Wenus w Baranie są w związku nieprzewidywalne i niezbyt subtelne. Osoby z Wenus w Skorpionie wolą unicestwić swój obiekt uczuć niż oddać go komu innemu, a osoby z Wenus w Rybach idealizują miłość i partnera. Dostajemy dużo konkretnych informacji i porad, jak postępować z partnerem, który ma Wenus w określonym znaku. Opisy są bardzo trafne.

W drugiej części poznajemy znaczenia Wenus w dwunastu domach horoskopu. Tutaj dowiadujemy się o szczegółowym działaniu Wenus w określonych przez domy obszarach naszego życia. Każdy rozdział też poprzedzony jest odpowiednim cytatem.

W trzeciej, najkrótszej części, poznajemy działanie Wenus w tranzytach i progresjach, znaczenie aspektów Wenus oraz (dla mnie zaskakujące) rolę Wenus w horoskopach państw. Tutaj mamy sporo przykładów i analiz horoskopów, między innymi Angeliny Jolie i Marilyn Monroe.

W przedmowie Ela (mogę tak o niej pisać, bo znamy się i lubimy od bardzo dawna) wymienia powody napisania książki o Wenus. Pisze o tym, że ta planeta jest zaniedbywana przez astrologów i nie poświęcono jej jeszcze odrębnej pozycji. Pisza zapewne o rynku polskim i ma po części rację. Jednak moim zdaniem autorka nie napisała najważniejszego. Sama jest spod znaku Wagi (czyli ma Słońce w tym znaku) i najlepiej wie, na czym polega energia Wenus w praktyce, zna jej blaski i cienie. I dlatego jest to dodatkowy powód, żeby przeczytać tę książkę.

To nie pierwsza książka, którą Ela napisała. W 2007 roku ukazała się nakładem wydawnictwa KOS książka Z astrologią pod rękę, którą napisała razem z Zofią Wieczorek. Poza tym regularnie publikuje teksty w miesięczniku "Szaman".

Muszę napisać o dwóch minusach tej książki. Po pierwsze jest za krótka, bo ma niewiele ponad sto stron, a chciałoby się więcej. Po drugie cena jest moim zdaniem za wysoka jak na objętość. Wydawca wycenił ją na 29,90 zł, co jak na tę objętość jest o wiele za dużo i może zniechęcić niektórych przed zakupem książki.

Podsumowując, bardzo polecam tę książkę, warto kupić i przeczytać.

Jeśli chciałbyś posłuchać wykładu Elżbiety Kłobus o Wenus, będzie okazja już w maju podczas VII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Asstrologicznego. Ela będzie miała wykład w sobotę 16 maja 2015 o godzinie 9:00, Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123a, 26. piętro, sala A. Poniżej wklejam opis wykładu:

 

VII Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
14-18.05.2015, Warszawa
„Różne oblicza Wenus”

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
zaprasza w sobotę 16.05.2015 o g. 9:00 – 10:00
Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123a, sala A, 26. piętro

na wykład Elżbiety Kłobus

„Energia Wenus w progresjach”

Tematyka wykładu obejmie krótki opis działania Wenus w tranzytach, czyli jak i kiedy można jej energie wykorzystać z pozytywnym dla siebie skutkiem. Następnie omówiona zostanie jej rola w progresjach sekundarnych. Wenus w progresjach ze względu na jej o wiele dłuższy obieg po zodiaku w porównaniu z tranzytem, wywiera duży wpływ modyfikujący naszą osobowość, zarówno gdy zmienia znak zodiaku, lub dom horoskopu, jak też gdy wchodzi w relacje z inną planetą Omówione zostaną ciekawe i rzadkie przypadki jej szczególnego wpływu na życie, gdy usytuowana jest w strategicznym punkcie horoskopu natalnego lub w znaczącym aspekcie z inną planetą. Pokazane zostaną kolejno przykłady Wenus będącą w koniunkcji z Ascendentem, ze Słońcem natalnym oraz Medium Coeli. Omówione zostanie także działanie Wenus w horoskopach partnerskich na planie progresji. Jak zmiana jej położenia w progresjach wpływa na relacje między partnerami.

Elżbieta Kłobus astrologElżbieta Kłobus– Z wykształcenia jestem prawnikiem. Studia ukończyłam na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Sląskiego w Katowicach. Astrologią zajmuję się od 24 lat. Podstawy tej wiedzy zdobywałam u prof. Leszka Weresa na licznych, prowadzonych przez niego szkołach i seminariach. Następnie pogłębiałam ją na warsztatach z Jarosławem Gronertem. Jestem autorką i współautorką licznych publikacji prasowych, szczególnie w miesięczniku „Szaman” oraz współautorką książki „ Z Astrologią pod rękę”. Prowadzę wykłady i uczę astrologii od ponad 16 lat. Równocześnie zajmuję się interpretacją horoskopów pod kątem analizy osobowości (zarówno indywidualnej jak i partnerskich) oraz prognozowania przyszłości. Poza astrologią zgłębiałam tajniki Tarota, Feng –Shui, I-cing`u, numerologii, psychologii, filozofii oraz Huny. Fascynuje mnie mitologia oraz kosmos.

Więcej o konferencji i warunkach udziału w wykładach znajdziesz na stronie:
VII Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego

 

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Elżbieta Kłobus, Wenus


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12