Astrolog Izabela Podlaska

Jowisz w Pannie – bliżej zdrowia, bliżej natury

Data publikacji: 2015-08-31 19:24:00

11 sierpnia 2015 roku Jowisz wkroczył do znaku Panny, gdzie pozostanie do 8 września 2016 roku. Przed nami wyjątkowy czas, zmieni się nasze podejście do pracy, pieniędzy i ekologii.

Jowisz jest planetą szczęścia, powodzenia i korzystnych okazji, które pojawiają się na naszej drodze. Kiedy raz na dwanaście miesięcy planeta ta zmienia znak, w którym przebywa, dziedziny z nią związane stają się bardziej opłacalne i przynoszą zyski.

Znak Panny tradycyjnie związany jest z wieloma dziedzinami ludzkiej aktywności, ponieważ rządzi nim planeta Merkury. Okazje, nowe możliwości i szanse obejmą więc wszystkie dziedziny przypisywane Pannie: rynek pracy, służbę zdrowia, architekturę i zagospodarowanie przestrzeni, budownictwo, ekologię, żywność, technologie użytkowe, biologię (w tym genetykę), przemysł ciężki, zbiory i przetwórstwo, ruch kobiet, ruchy obywatelskie, rzemiosło i sztukę użytkową. Jeśli zajmujesz się jedną z tych dziedzin, możesz teraz liczyć na szybki sukces.

Jowisz w znaku Panny jest na wygnaniu ze swojego władztwa w znaku Ryb, dlatego o wiele bardziej niż dotychczas będziemy teraz musieli polegać na swojej pracowitości, oszczędnościach i zmyśle praktycznym. Jowisz w Pannie sprzyja tym, którzy pracy się nie boją, umieją planować i myślą nie tylko o tym, co będzie jutro, ale są zapobiegliwi i umieją wiele rzeczy zaplanować do przodu.

Większy rynek pracy
Znak Panny związany jest z pracą, obowiązkami i zatrudnieniem. Jowisz przez najbliższe dwanaście miesięcy sprawi, że rynek pracy powiększy się, o wiele łatwiej będzie można znaleźć zatrudnienie, jednak najwięcej miejsc pracy będzie w służbie zdrowia, produkcji żywności i przetwórstwie, rolnictwie i przemyśle. Potrzebni będą specjaliści, dlatego zawczasu warto zaopatrzyć się w stosowny dyplom lub sprawdzić, czy ubiegając się o pracę mamy odpowiednie papiery czy spełniamy wymagania na dane stanowisko. Jowisz w Pannie daje nadzieję na poprawę sytuacji zawodowej również tym, którzy mają już zatrudnienie, bo warunki pracy będą lepsze, a pracodawcy zostaną zmuszeni do przestrzegania kodeksu pracy.

Moda na ekologię
Jowisz w Pannie zwiększy naszą wrażliwość na sprawy związane z ochroną środowiska, ekologią i zdrowym jedzeniem. Ludzie będą bardziej świadomi, że muszą zająć się swoim zdrowiem, chronić przyrodę i żyć zgodnie z rytmem natury. Dlatego na rynku pojawią się w większej ilości ekologiczne produkty, a bazarki pod gołym niebem i budki ze zdrową żywnością będą miały dużo klientów. Będzie też moda na robienie domowych przetworów i samodzielne produkowanie żywności. Jeśli dobrze się zorganizujesz, na swoich wekach możesz nawet zarobić – ludzie będą szukać tego, co oryginalne i niepowtarzalne, a także bez konserwantów.

Co przyniesie powodzenie i szczęście?
Rób i zaczynaj teraz te rzeczy, które powiązane są ze znakiem Panny i planetą Merkury. To, co odkładałeś na później, bo wydawało ci się, że wymaga żmudnej pracy, teraz wyda ci się proste. Zaczynaj:
- budowę lub remont domu,
- nową pracę,
- studia lub kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe,
- zdrowszą dietę,
- poważną kurację zdrowotną,
- wielkie domowe porządki,
- oszczędzanie czyli wykup dobre polisy, zabezpiecz siebie i bliskich na przyszłość.

Czego unikać?
Kiedy Jowisz przebywa w znaku Panny, powinniśmy skupić się na tym, na czym się znamy i nie udawać specjalisty w każdej dziedzinie. Szybko na jaw wyjdzie nasza niekompetencja i możemy stracić nie tylko czyjś szacunek, ale i dobrą posadę. Mierzmy zamiary na siły i nie podejmujmy się czegoś, co jest ponad nasze możliwości, bo nie możemy liczyć na cud. Jowisz w Pannie sprzyja osobom rzetelnym, konkretnym, które potrafią racjonalnie podejść do swoich zadań.

Kto zyska dzięki Jowiszowi w Pannie?
Jowisz w znaku Panny będzie sprzyjał wszystkim tym, którzy urodzili się ze Słońcem w znaku Panny, Byka i Koziorożca. Te znaki zodiaku mają szansę na polepszenie swojego losu, znalezienie wymarzonej pracy, znalezienie swojej połówki, założenie rodziny. Przed rozrzutnością i zbyt dużymi wydatkami powinni strzec się osoby urodzone pod znakiem Strzelca i Bliźniąt. Na dużą pomoc ze strony ludzi i szczęście do znalezienia idealnego partnera – i w pracy, i w miłości - mogą liczyć osoby urodzone pod znakiem Ryb.

Talizmany
Jowisz w znaku Panny przyciągnie do naszego życia większe szczęście, jeśli będziemy nosić coś, co jest w z nim związane. Niech będzie to biżuteria z naturalnych kamieni szlachetnych, jak najmniej obrobionych, a także wszelkiego rodzaju motywy roślinne na ubraniach - kłosy, zbóż, kwiaty, owady i ptaki.

Jowisz w Pannie oznacza dla nas:
- regularną pracę,
- dyscyplinę,
- samokontrolę,
- ryzyko rozdrabniania się na to, co małe i mniej istotne,
- budowanie od podstaw i pracę u podstaw,
- pracę charytatywną,
- życie bliżej natury,
- dążenie do perfekcji,
- samokrytykę,
- rozwój intelektualnych dziedzin,
- docenienie rzemiosła i konkretnych zawodów.

Pułapki:
Rozproszenie to jedna z wielu pułapek, jakie czekać mogą Jowisza w znaku Panny. Są to również niewiara w finansowe powodzenie, łapanie kilku srok za ogon czyli nie poświęcanie czasu swoim największym talentom – bo za dużo myśli, za mało działa.

Zyskowne dziedziny:
Handel – rzeczami używanymi, promocje, przeceny, kupony grupony, zestawy, samochody, komunikacja i turystyka, pośrednictwo, umowy, partnerstwo, znajdywanie sojuszników, medycyna, przemysł ciężki, zawody techniczne, ekologia, zdrowie żywienie, pomoc socjalna, praca charytatywna, nowe technologie, rynek nieruchomości.

Aspekty Jowisza podczas jego pobytu w Pannie:
Opozycja z Neptunem 17.09.2015 g. 8.53
Trygon z Plutonem 12.10.2015 g. 01.51, 16.03.2016 g. 21.05
Kwadratura z Saturnem 23.03.2016 g. 11.15, 26.05.2016 g. 14.27
Trygon z Plutonem 26.06.2016 g. 14.30

Osoby z Jowiszem w Pannie - wspólne cechy:
- samokontrola,
- krytycyzm,
- upodobanie do szczegółu,
- szczęście i powodzenie osiągają przez ciężką pracę,
- planowanie jako podstawa życia,
- brak pewności siebie, muszą ją budować latami,
- oczekują konkretnych wyników i umieją się targować,
- nieustannie dążą do samodoskonalenia,
- racjonalizują wszystko,
- znają siebie i swoje możliwości,
- nie lubią ryzyka,
- unikają kredytów i przeinwestowania,
- świetni nauczyciele,
- nieustanie się uczą i zdobywają wiedzę,
- niedowiarki, racjonaliści,
- mają zmysł techniczny,
- wybierają zawody praktyczne,
- skupiają się na ekologii i dbają o zdrowie,
- mają niesamowitą zdolność koncentracji,
- są odpowiedzialni i zapobiegliwi.

Postanowienia na Jowisza w Pannie:
1. Nauczę się...
2. Zaplanuję...
3. Pomogę...
4. Wyleczę...
5. Znajdę czas na...
6. Posprzątam...
7. Przestanę się martwić o...
8. Uproszczę...
9. Unowocześnię...
10. Popracuję nad...

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Jowisz, Panna


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12