Astrolog Izabela Podlaska

Planety spalone w horoskopie urodzeniowym

Data publikacji: 2015-09-25 22:06:00

"Astrologia Profesjonalna" nr 11Jest to fragment mojego artykułu poświęconego działaniu planet spalonych, który został opublikowany w 11 numerze „Astrologii Profesjonalnej”. Numer do kupienia w sklepmagiczny.pl

W 11 numerze „Astrologii Profesjonalnej” dużo miejsca poświęcamy pracy słynnej amerykańskiej astrolog Joan Quigley, która przez wiele lat doradzała Reaganom. Odszyfrowujemy również zagadkę, jakie naprawdę są Wodniki. Prezentujemy wskazówki, jak interpretować spalone planety  w horoskopie urodzeniowym i w progresjach. Opisujemy również znaczenie aspektów Księżyca z Saturnem.

Przez wieki astrologowie dużą wagę przywiązywali do relacji planet i Księżyca ze Słońcem. W horoskopie bardzo ważne jest bowiem, jak daleko planeta znajduje się od Słońca, ponieważ ma to kluczowe znaczenie w wyjaśnieniu, jak ona działa.

Spalenie jako dominacja Słońca
Planeta jest spalona przez Słońce, kiedy jest z nim w koniunkcji do 7,5 stopnia (niektórzy autorzy podają 8,5 stopnia, ale ja stosują mniejsza orbę). Kiedy planeta jest pod silnym wpływem Słońca z powodu spalenia, podporządkowuje mu się całkowicie. Słońce rządzi nią i wydaje jej polecenia oraz sprawia, że planeta robi coś za wszelką cenę. Słońce uzależnia od siebie podległą planetę (stąd częste uzależnienia związane z tą planetą w życiu danej osoby) do tego stopnia, że ona ryzykuje i wyolbrzymia swoje podstawowe cechy. Planeta jest bardziej zachłanna na sukces i zaspokojenie swoich zachcianek. Jest kreatywna i dąży do celu najprostszą drogą.

Słońce przesłania planecie widok. Dlatego żeby być widoczną, musi zrobić coś spektakularnego, widowiskowego, przekroczyć swoje możliwości. Stąd w życiu właściciela horoskopu możliwe są częste skandale związane z dziedziną, którą włada spalona planeta. Planeta spalona musi się również skupić na wybranej jednej dziedzinie silniej niż inni, aby osiągnąć sukces.

Właściciel horoskopu ma również obsesje związane ze spaloną planetą, które mogą go pozytywnie nakręcić, ale nieraz sprawić, że ma poważne kłopoty. Osoba posiadająca w horoskopie planetę spaloną może żyć w czyimś cieniu (tą osobę reprezentuje Słońce) lub wciela się w różne role (takie jak na przykład aktor, funkcja publiczna sobie, prywatne życie sobie). W trudnych przypadkach spalenie może oznaczać chorobę duszy, umysłu lub ciała (jako że symbolizuje niewidoczność, spalenie może wskazywać na ryzyko choroby, kryzysu, załamania).

Planeta spalona działa do wewnątrz, skupia się na sobie, nie widzi innych planet i nic sobie z tego nie robi. Zachowuje się subiektywnie i egoistycznie. Postrzega świat tylko ze swojej perspektywy i chce narzucić swój punkt widzenia, bo upodabnia się do Słońca, które właśnie takie jest. Planeta spalona ciągle igra z ogniem czyli ryzykuje, żeby dostać to, czego chce.

Cechy charakterystyczne planety spalonej:
- gotowość do pójścia nieznaną drogą,
- kreatywność Słońca przechodzi na spaloną planetę,
- ochota na wciąż nowe doznania i przygody,
- świeżość spojrzenia,
- odradzanie się jak feniks z popiołów,
- toczenie ciągłej walki o swoje (jak na dworze o uwagę władcy),
- skupianie się na jednym talencie lub atucie.

Spalona Wenus
Osoby ze spaloną Wenus dużą wagę przykładają do swojego wizerunku i ubierania się. Nieraz są nawet przewrażliwienie na punkcie swojego wyglądu, niektórzy ubierają się niekonwencjonalnie, nie przejmują się modą, ale chcą się wyróżniać z otoczenia. Inni natomiast uważają, że są najpiękniejsi bez względu na urodę i dzięki temu są pewni siebie i przebojowi. Mają trudność w rezygnacji z przyjemności, lubią sobie dogadzać i zapłacą każde pieniądze za luksus i chwilę upojenia. Są zmysłowe, rozkosze stawiają ponad inne potrzeby, dlatego niektórzy mogą je uważać za osoby próżne, wygodne i goniące za rozrywkami. Nie potrafią być same, są uzależnione od związków, ale siebie stawiają na pierwszym miejscu w każdej relacji. Z tego powodu mogą albo często zmieniać partnerów (szczególnie, jeśli Wenus jest w upadku lub na wygnaniu), albo dążyć do realizacji swoich potrzeb poza związkiem, jeśli partner w całości nie jest w stanie ich zaspokoić materialnie czy seksualnie. Spalona Wenus daje zdrowy egoizm i skupienie głównie na swoich potrzebach. U kobiet powoduje obsesyjne zainteresowanie modą, wyglądem, a także sprawia, że mają one duże powodzenie u mężczyzn dzięki pewności siebie i świadomości swoich atutów. U mężczyzn spalona Wenus powoduje silne skupienie się na seksie, a nawet obsesja na jego punkcie, pogoń za rozrywkami, szczęście do pieniędzy i wygód.

Seksbomba Jayne Mansfield
Aktorka Jayne Mansfield była uważana za najseksowniejszą aktorkę lat 50. i 60. XX wieku w Ameryce i za najbardziej rozpoznawalną amerykańską celebrytkę lat 50. Porównywaną ją często do Marylin Monroe, bo obie występowały w filmach w tym samym czasie, jednak wrażliwa i niepewna siebie Marilyn była nazywana seksbombą klasy robotniczej. Marilyn natomiast była kobietą luksusową. Silne Słońce (w swoim wywyższeniu) i słaba Wenus Jayne (na wygnaniu) są w ścisłej koniunkcji w ostatnim stopniu znaku Barana. Jej silna osobowość i żywiołowość sprawiały, że jej kobiece cechy służyły głównie promocji i tworzeniu prowokującego wizerunku, aby dobrze się sprzedać publiczności i producentom w Hollywood.

Jayne Mansfield horoskop

Sophia Loren i Jayne Mansfield podczas urodzin tej pierwszej (w Beverly Hills, Hollywood) 1957 r., źródło: wikipedia.org

Spalona Wenus w Baranie sprawiała, że Jayne uwielbiała konkurować z kobietami i udowadniać swoją przewagę. Na słynnym zdjęciu z kwietnia 1957 zrobionym na przyjęciu na cześć włoskiej aktorki Sophi Loren, można zobaczyć uradowaną Mansfield, która siedzi z nią przy stoliku eksponując swój wielki biust – widać jej prawie oba sutki, a obok niej siedzi Sophia Loren i rzuca ukradkiem speszone spojrzenie na ten wyskakujący z sukienki atrybut kobiecości. Mansfield była znana z „przypadkowego” publicznego obnażania się i pokazywania biustu w całej krasie. Raz została nawet za to aresztowana. Kiedy pod koniec lat pięćdziesiątych jej kariera filmowa podupadła, Jayne nie zawahała się wykorzystać swoich atutów w mniej artystycznej branży – została jednym z pierwszych króliczków „Playboya”. Jej biust był obiektem kultu między innymi dlatego, że nie wstydziła się go eksponować, a nawet publicznie mierzyć (na prośbę dziennikarzy raz dokonano na konferencji prasowej takiego pomiaru). W jej horoskopie Księżyc, który symbolizuje biust właśnie, jest władcą ascendentu w Raku oraz znajduje się w ścisłych sekstylach z benefikiem Wenus (co zapewniało duży rozmiar i ładny kształt) oraz Słońcem, dlatego ta część ciała stała się jej znakiem rozpoznawczym. Spalona Wenus pokazuje przesadę i jednostronne pokazywanie swojej kobiecości. Mansfield przeszła do historii jako pierwsza uznana amerykańska aktorka, która wystąpiła całkowicie nago w filmie (w 1963 roku w filmie stylu sexploitation, w którym eksponowano głównie biusty aktorek, pod tytułem Promises! Promises!). Wygrała wiele konkursów piękności, a magazyny i plakaty z jej wizerunkiem sprzedawały się w wielkich nakładach. Jej romanse, również ze znanymi politykami, pasjonowały prasę brukową przez cały czas trwania jej kariery. Miała trzech mężów, przeszła dwa rozwody i urodziła pięcioro dzieci. Żeby zyskać na popularności, jako naturalna brunetka regularnie farbowała się na platynowy blond. Była jedną z pierwszych aktorek, które uosabiały wylansowaną w latach 50. XX wieku modę na niegrzeczne dziewczyny, co bardzo pasuje do spalonej Wenus w znaku Barana. Druga znana przedstawicielka tego trendu, Marilyn Monroe, też miała Wenus w tym znaku i w tym samym stopniu, co Jayne, ale nie spaloną przez Słońce. Może dlatego przyćmiła ją swoim blaskiem.Jayne Mansfield horoskop
Jayne Mansfield ur. 19.04.1933 g. 9.11, Lower, Merion, USA, klasyfikacja: AA,
źródło: akt urodzenia, The Clifford Data Compendium Solar Fire v9


Mansfield nieraz skarżyła się, że nikt nie docenia jej intelektu – jej dziesiątodomowy Merkury, stellum w znaku Panny oraz Księżyc w Wodniku wskazują na dużą inteligencję. Miała bardzo wysokie IQ, znała biegle pięć języków obcych i była bardzo dobrze wykształcona. Miała jednak kiczowaty gust, którym się szczyciła, co również jest przejawem słabej spalonej Wenus na wygnaniu w znaku Barana. Jej ulubionym kolorem i znakiem rozpoznawczym był kolor różowy. Swój dom (oczywiście różowy) ozdabiała amorkami, pływała w basenie w kształcie serca i posiadała fontannę, z której można się było napić szampana. Żyła pełnią życia i jak wszystkie legendy Hollywood, zmarła młodo, bo w wieku 34 lat w wypadku samochodowym.


"Astrologia Profesjonalna" nr 11Jest to fragment mojego artykułu poświęconego działaniu planet spalonych, który został opublikowany w 11 numerze „Astrologii Profesjonalnej”. Numer do kupienia w sklepmagiczny.pl

W 11. numerze „Astrologii Profesjonalnej” dużo miejsca poświęcamy pracy słynnej amerykańskiej astrolog Joan Quigley, która przez wiele lat doradzała Reaganom. Odszyfrowujemy również zagadkę, jakie naprawdę są Wodniki. Prezentujemy wskazówki, jak interpretować spalone planety  w horoskopie urodzeniowym i w progresjach. Opisujemy również znaczenie aspektów Księżyca z Saturnem.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, planety spalone, Jayne Mansfield


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12