Astrolog Izabela Podlaska

Uran, Hollande i zamachy w Paryżu

Data publikacji: 2015-11-29 16:33:00

Zamachy w Paryżu, jakie miały miejsce w piątek wieczorem 13 listopada 2015 roku, wstrząsnęły opinią publiczną na całym świecie i spowodowały intensywną pogoń za terrorystami związanymi z Państwem Islamskim nie tylko we Francji, ale i w Belgii. Astrologia mundalna to bardzo szeroka dziedzina wiedzy. Żeby być na bieżąco ze wszystkimi horoskopami lunacji, zaćmień, państw, przywódców i polityków, trzeba non stop je monitorować. Nie zajmuję się astrologią mundalną na co dzień, ale jeśli wydarzy się coś ważnego, zawsze patrzę, jakie to ma dobicie w cyklach planetarnych w danym rejonie świata.

Niedawne zamachy w Paryżu nie są moim zdaniem wynikiem tylko wrześniowych zaćmień, jak diagnozowało to wielu astrologów we wpisać w internecie, które czytałam, bo zaćmienia tylko uwypuklają i zwielokrotniają te cykle planet, tranzyty, progresje czy solariusze, które w danym momencie silnie wpływają na horoskopy państw czy ich przywódców.

Niebezpieczny horoskop Hollande'a
Piątek trzynastego listopada 2015 roku był śmiertelnie pechowy nie tylko dla tych, którzy zginęli w klubach i kawiarniach Paryża. Był to również dzień, w którym chciano dokonać zamachu na prezydenta Francji i zamach ten prawie się udał. Francois Hollande ma bowiem horoskop polityka, dla którego zamach jest bardzo prawdopodobnym zagrożeniem. Na jego miejscu zatrudniłabym astrologa pokroju Joan Quigley (która doradzała w sprawach bezpieczeństwa prezydentowi Ronaldowi Reaganowi), żeby zminimalizować ryzyko zamachu, które jest wpisane w urodzeniowy horoskop francuskiego prezydenta. Dodatkowo nie nastraja optymistycznie Mars, władca dwunastego domu czyli zamachów i ukrytych wrogów, znajduje się na szczycie domu ósmego Hollande'a, symbolizującego zagrożenia życia.

Francois Hollande horoskop
François Hollande urodzony 12.08.1954 g. 00:10, Rouen, Francja, klasyfikacja: AA, źródło: godzina z rejestru urodzin, astro.com 

Uran zamachowiec
Za zamachy, ukrytych wrogów, terrorystów, przewroty i nagłą zmianę sytuacji w astrologi politycznej odpowiada planeta Uran oraz XII dom horoskopu. W horoskopie Hollande'a Uran tworzy opozycję z Księżycem, który symbolizuje jego zdrowie, bezpieczeństwo i fizyczność jako taką. Opozycja jest aspektem napięciowym, bo pokazuje, że Hollande może mieć kłopoty przez uraniczne osoby czy sytuacje. Jako głowa państwa musi się więc poważnie obawiać zamachów na swoje życie. Nota bene policja francuska ogłosiła ostatnio, że od stycznia tego roku udaremniła już kilka zamachów. Można się domyślać, że mogły one też dotyczyć prezydenta. Do tego dochodzą kwadratury Neptuna do Księżyca i Urana, co wskazuje na fanatyków religijnych. Na szczęście Księżyc jest w również w opozycji z beneficznym Jowiszem, co wskazuje na szczęście do wychodzenia cało z opresji. Na pewno wiele szczęścia miał nie tylko Hollande, ale i wszyscy, którzy znajdowali się na stadionie pod Paryżem w feralny piątkowy wieczór. Trzech zamachowców, którzy chcieli wysadzić się na stadionie i dokonać nie tylko masakry tłumu, ale zamachu na prezydenta Francji, który był na trybunach, zostało wypchniętych przez czujną ochronę poza teren stadionu, zanim zdetonowali ładunki.

Rok 2015 jest szczególnie niebezpieczny dla prezydenta Francji, ponieważ tranzytujący Uran, który wędruje przez dwunasty dom Hollande'a (symbolizujący ukrytych wrogów), działa kwadraturą na jego Księżyc, Jowisza i Urana, tworząc z nimi wielki krzyż w znakach kardynalnych. Jest to wielce wybuchowa mieszanka planetarna. Zakres działania planety pokoleniowej w tranzycie to aż miesiąc (dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po zerowym tranzycie). Pierwszy tranzyt Urana do urodzeniowego Księżyca i Urana miał prezydent w kwietniu tego roku, drugi 7 listopada czyli kilka dni przed zamachem. Zaś ostatni raz taki układ planet zaistnieje 11 lutego 2016 roku. Aż do lutego więc jego ochrona powinna być wyjątkowo czujna. Potem w 2017 roku tranzytujący Pluton będzie działał koniunkcją na Księżyc Hollande'a, dlatego finisz jego prezydentury nie będzie łatwy dla niego ani psychicznie, ani fizycznie, a walka o reelekcję będzie trudna.

Francois Hollande tranzyty 2015
Francois Hollande – tranzyty na 13.11.2015

Kwadratura Saturna z Neptunem
Nie tylko ten jeden tranzyt Urana wskazuje na zagrożenie życia prezydenta. Dochodzi do tego koniunkcja tranzytującego Saturna z descendentem Hollande'a i kwadratura tranzytującego Neptuna do jego osi ascendent – descendent. Saturn w znaku Strzelca i Neptun w znaku Ryb tworzą tej jesieni kwadraturę na niebie. Cyklowi tych planet  przypisuje się fanatyzm ideologiczny i religijny oraz intensywną ekspansję Państwa Islamskiego oraz wojnę religijną, którą prowadzą jego przywódcy. Pech chciał, że Hollande tę właśnie kwadraturę ma w ścisłych aspektach do osi asc-dsc!

Pełnia progresywna w horoskopie prezydenta
Trzecim czynnikiem destabilizującym spokój prezydenta Francji jest progresywna pełnia. Progresywny Księżyc Hollande'a znalazł się w 18 stopni 20 minutach Barana, w jego dwunastym domu, i utworzył opozycję do jego progresywnego Słońca, które znajduje się teraz w 18 stopni 20 minutach Wagi. Ta opozycja progresywnych świateł miała miejsce 11 listopada 2015 roku! To zawsze przynosi w życiu właściciela horoskopu intensywne przeżycia i kulminację ważnych, przeważnie trudnych wydarzeń. Te dwa progresywne światła utworzyły jednocześnie kwadratury z urodzeniowym Księżycem, Jowiszem i Uranem. Do tego tranzytujący Uran utworzył ścisłą koniunkcję z progresywnym Księżycem i opozycję z progresywnym Słońcem, co daje podwójnego astrologicznego Nelsona.

Francois Hollande progresje 2015
Francois Hollande – progresje sekundarne na 13.11.2015

Powrót Saturna w horoskopie V Republiki
Jeden horoskop, nawet głowy państwa, nie przesądza jeszcze o takich problemach i tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w tym roku we Francji. W horoskopie V Republiki Francuskiej Saturn jest w 21 stopniu znaku Strzelca. Obserwujemy więc teraz drugi powrót Saturna na pozycję urodzeniową w tym horoskopie. Francja boryka się z ekstremistami islamskimi i wyobcowaniem muzułmańskich obywateli od bardzo dawna. Teraz, w tak ważnym astrologicznie dla piątej republiki momencie, nie da się go dłużej ignorować i zamiatać pod dywan. Francja jest wewnętrznie podzielona i zamachy, które miały w tym roku miejsce, wskazują, że część obywateli tego państwa nie czuje się w nim dobrze i chce narzucić innym zupełnie odmienny porządek od obecnego. Szklany sufit dotyczy nie tylko praw kobiet, ale i muzułmanów, którzy w każdym kraju mają problem z asymilacją i dostosowaniem się do panujących w danym kraju zwyczajów. Z terroryzmem wewnętrznym trudno walczyć, szczególnie w tak liberalnej i politycznie poprawnej Francji. Łatwiej wysłać bombowce do niszczenia obiektów Państwa Islamskiego z powietrza. Niestety obawiam się, że to nie załatwi w całości problemu. Saturn w horoskopie republiki znajduje się w Strzelcu, czyli w znaku oznaczającym religię, inne kultury, imigrantów i emigrantów. Francja musi uporać się z problemem obywateli drugiej kategorii, włączyć ich do saturnicznej struktury, żeby za kolejne 29 lat nie mieć większego problemu niż teraz.

V Republika Francuska horoskop
V Republika Francuska 5.10.1958 g. 00.00, Paryż, Francja, źródło: Nicholas Campion "The Book of World Horoscopes", wydanie poprawione i rozszrzone z 2004

Horoskop roczny Francji
Kiedy spojrzymy na aktualny horoskop roczny Francji, który oblicza się na moment wejścia Słońca do znaku Barana dla stolicy kraju, widać w nim bardzo trudne układy. Dynamiczna i wybuchowa koniunkcja Urana, Marsa i Słońca w znaku Barana jest w czwartym i piątym domu, co oznacza duże zmiany spowodowane przez opozycję (czwarty dom) i nastroje rewolucyjne w kraju (Uran w koniunkcji z Marsem). Na imum coeli znajdują się Neptun i Merkury, który sygnifikuje w tym horoskopie władzę (bo włada dziesiątym domem). Merkury symbolizujący prezydenta jest słaby, bo w Rybach, znaku swojego wygnania i upadku, a do tego w koniunkcji z rozmywającym granice i usypiającym czujność Neptunem. Merkury jest również najdalej od swojego domu, co oznacza bycie na łasce opozycji lub osób, które są w kontrze do władzy. Nów Księżyca w znaku Skorpionie, który miał miejsce 11 listopada 2015, był w ścisłej koniunkcji z ascendentem aktualnego horoskopu rocznego Francji, a w dniu zamachów tranzytujące Słońce było dokładnie w tym samym stopniu, co ascendent horoskopu rocznego i uruchomiło przełomowe wydarzenia.

Francja horoskop 2015
Horoskop roczny Francji 2015 – tranzyty na 13.11.2015

Ostatnim, najsłabszym czynnikiem działającym w dniu zamachów, był ingres Marsa do znaku Wagi, który nastąpił 12 listopada późnym wieczorem. Mars jest planetą wojny, ale gdy znajduje się w Wadze, oznacza wojnę podjazdową, łamanie reguł i niehonorową walkę, bo to znaku wygnania Marsa. To dodatkowo wskazuje, że jesień, a szczególnie połowa listopada tego roku, była bardzo ważnym okresem dla Francji.

Horoskop Francois Hollande'a jeszcze do 2017 roku odbierał będzie trudne tranzyty planet, ale ich kumulacja odbyła się teraz, pod koniec 2015 roku, a jej natężenie zmaleje od lutego 2016 roku. Jak widać, trudne wpływy planet w horoskopie prezydenta i zamknięcie ważnego cyklu w horoskopie V Republiki Francuskiej wskazują, że Francja przechodzi poważny kryzys, z którym na razie nie wie, jak sobie poradzić.
Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Francois Hollande, zamachy, Uran


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12