Astrolog Izabela Podlaska

Mars i Saturn jako gwarancja relacji partnerskich

Data publikacji: 2016-02-16 14:42:00

Kiedy porównujemy horoskopy ludzi, którzy tworzą parę, są małżeństwem czy mają się ku sobie, zwracamy szczególną uwagę na aspekty. One bowiem wskażą nam siłę uczuć i zaangażowanie partnerów w związek. Aspekty między planetami osobistymi sprawiają, że relacja może nastąpić. Od jakości aspektów zależy jednak, jak długo uda się nam ją utrzymać i czy będziemy z niej zadowoleni. Czy Mars z Saturnem szkodzą, czy pomagają stworzyć relację?

Dobranie pod względem astrologicznym dodaje więc coś nowego każdemu partnerowi. Dlatego tak wysoko punktowane są koniunkcje i opozycje, a potem sekstyle i trygony. Najważniejsze są aspekty między planetami osobistymi (np. Słońca z Księżycem), ważne są również aspekty między planetami osobistymi i społecznymi (np. Wenus z Jowiszem), o wiele mniejsze znaczenie mają aspekty między planetami osobistymi i pokoleniowymi (np. Marsa z Neptunem), a marginalne znaczenie mają aspekty między planetami społecznymi i pokoleniowymi (np. Jowisza z Uranem) oraz między pokoleniowymi (np. Urana z Plutonem).

Mars: przyciąganie i namiętność
Bez aspektów Marsa nawet najbardziej dobrana para po pewnym czasie znudzi się sobą, a namiętność wygaśnie lub znajdzie ujście w innym związku. Dlatego mimo że Mars uważany jest za planetę gwałtowną i złoczynną, to w astrologii partnerskiej wprost przeciwnie. Daje partnerom poczucie, że ich wiązek jest wyjątkowy, namiętny,  burzliwy i nuda w num nie zagości nigdy. Oczywiście Mars ma swoje złe strony nawet w horoskopach porównawczych. Powoduje częste kłótnie i niesnaski, jeśli partnerzy nie robią nic razem, nie uprawiają w ogóle seksu czy nie spędzają ze sobą zbyt wiele czasu czasu. Poniżej krótka charakterystyka ważniejszych aspektów Marsa:

Aspekty Słońca z Marsem – atrakcyjność seksualna, silny pociąg seksualny, chęć wspólnego działania, nakręcanie się, brak nudy, ale i konflikty, dlatego wciąż trzeba robić coś razem. Szczególnie istotny aspekt, jeśli Słońce mężczyzny jest na Marsie kobiety.

Aspekty Księżyca z Marsem – silne seksualne przyciąganie, zazdrość, napięcie, atrakcyjność, brak nudy, chęć robienia wszystkiego razem, za dużo energii, dlatego trzeba ją często rozładowywać (seks, wspólna praca). Szczególnie istotny aspekt, jeśli Księżyc mężczyzny jest na Marsie kobiety.

Aspekty Wenus z Marsem – aspekt wzajemnej atrakcyjności seksualnej, chęć nieustannego bycia ze sobą, wyrozumiałość i poczucie bycia docenianym przez partnera, kluczowy aspekt dla dopasowania seksualnego, podobne erotyczne potrzeby, partnerom nie grozi im nuda.

Saturn: stabilność i odpowiedzialność
Saturn, druga problematyczna planeta, również jest konieczny w horoskopie porównawczym, aby związek trwał i był stabilny. Saturn jest planetą obowiązków i dyscypliny. W horoskopie porównawczym wskaże, jak serio partnerzy się traktują, czy dążą oboje do stabilizacji i podjęcia partnerskich zobowiązań oraz czy myślą o związku poważnie. Saturn jest planetą ograniczeń i kontroli partnera, dlatego trzeba uważać, które planety aspektuje w horoskopie partnera, ponieważ tam może pojawić się  czasem problem. Aspekt Saturna jest trudne bo jego minusy przy kwadraturze, koniunkcji czy opozycji) czyli trudności i ograniczenia pojawiają się dopiero po pewnym czasie, nieraz po latach. Dlatego działa on świetnie jako uzupełnienie i dopełnienie pozostałych aspektów (Słońca, Księżyca, Wenus, Marsa). W horoskopie porównawczym długoletnich par Saturn zawsze występuje i służy jako spoiwo i gwarant trwałości związku. Poniżej charakterystyka najważniejszych relacji Saturna w horoskopie porównawczym:

Aspekty Słońca z Saturnem – silna więź, stabilizacja, ochrona, wspieranie się, wymagania i ambicje, ciągłe doskonalenie się, praca nad sobą, uzupełnianie braków (szczególnie osoba, której Saturn robi aspekt do Słońca partnera czuje, że dużo relacja jej daje), zaborczość, tworzenie barier i granic między parą czy jednym z partnerów) i otoczeniem.

Aspekty Księżyca z Saturnem – zazdrość, obowiązki, silne przywiązanie wynikające często z przyzwyczajenia, ograniczenia wynikające z bycia w związku, partner, którego Saturn tworzy aspekt z Księżycem drugiego partnera może krytykować go za wszystko, chcieć go wychowywać i pouczać.

Aspekty Wenus z Saturnem – poczucie obowiązku wobec partnera, wspólne ambicje, wytrwałość, lojalność wobec partnera, cierpliwość.

Dawid Bowie i Iman
Świetnym przykładem działania Marsa i Saturna w horoskopie porównawczym może dostarczyć analiza horoskopów zmarłego niedawno Dawida Jonesa znanego jako Dawid Bowie i jego żony Iman. Słońce w Lwie Iman jest w koniunkcji z Księżycem Davida, które też jest w znaku Lwa. Ten aspekt zawsze wskazuje na dogadywanie się bez słów i poczucie, że znalazło się swoją drugą połówkę. Ten aspekt uzupełnia drugi, podobny: kwadratura jej Księżyca w Wadze do jego Słońca w Koziorożcu. Byli silnymi osobowościami i na pewno musieli się dotrzeć (na co wskazuje na kwadratura), Iman początkowo obawiała się, że spotykanie się z gwiazdą rocka nie wyjdzie jej na dobre, ale Dawid Jones przekonał ją, że nie jest prywatnie osobą, którą kreuje na scenie (na o „rozdwojenie osobowości” wskazuje u niego Słońce i Mars w dwunastym domu). Po dwóch latach od pierwszej randki wzięli ślub i nie rozstawali się praktycznie aż do śmierci piosenkarza. Uzupełnieniem partnerskiego przyciągania są tu aspekty między Wenus i Marsem – jej Wenus w Raku jest w opozycji do jego Marsa i Słońca w Koziorożcu, a jego Wenus w Strzelcu jest w sekstylu do jej Marsa, Słońca i Jowisza w Lwie.

Horoskop porównawczy Dawida Bowiego i Iman

Horoskop porównawczy Dawida Jonesa vel Bowiego (horoskop w środku) i Iman (horoskop na zewnątrz)
Dawid Bowie ur. 8.01.1947 g. 9.00, Brixton (Londyn), Wielka Brytania. klasyfikacja: B, źródło: z biografii Peter and Leni Gillman, "Alias David Bowie," Hodder & Stoughton, 1986, astro.com
Iman Mohamed Abdulmajid ur. 25.07.1955, godzina nieznana, Mogadiszu, Somalia, klasyfikacja: X, źródło: wikipedia.org

Jednak bez silnych aspektów Marsa i Saturna para nie wytrzymałaby ze sobą tak długo. Jej Mars jest w koniunkcji z jego Księżycem, a jej Księżyc w kwadraturze z jego Marsem, co wskazuje na silną fascynację erotyczną i przyciąganie. Oboje mają Słońce w koniunkcji z Marsem w horoskopie urodzeniowym, tym bardziej potrzebowali więc w związku marsowych wyzwań.

W związku, który trwał dwadzieścia sześć lat, spodziewamy się silnego działania Saturna. I rzeczywiście w ich horoskopie porównawczym Saturn Bowiego jest na Słońcu i Marsie Iman. Z kolei jej Saturn jest w sekstylu z Marsem i Słońcem Dawida. W jednym z wywiadów znalazłam wypowiedź Iman na temat kłótni pary, że to ona krzyczy i się wścieka (Mars w Lwie), a on jako Anglik jest spokojny, a potem ja rozśmiesza i rozładowuje sytuację. To świetnie opisuje relację  między ich światłami, Marsem i Saturnem.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Dawid Bowie, Iman, Mars, Saturn, astrologia partnerska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12