Astrolog Izabela Podlaska

Czy urodzeni 29 lutego mają urodziny tylko co cztery lata?

Data publikacji: 2016-02-29 01:00:00

Dziś niezwykły dzień w kalendarzu: 29 lutego. Taka data zdarza się co cztery lata, w roku przestępnym, czyli takim, który jest podzielny przez 4 lub 400, ale nie przez 100 – trochę to skomplikowane. Zazwyczaj ten dzień wypada raz na cztery lata. Dzieje się tak dlatego, że obrót Ziemi wokół Słońca wynosi 365 i 1/4 dnia, co cztery lata musimy więc dodać jeden dzień dla wyrównania. W przeciwnym razie w ciągu wielu dziesiątek czy setek lat kalendarz nie zgadzałby się z porami roku, jakie są w przyrodzie i mielibyśmy np. Boże Narodzenie w lutym.

Z punktu widzenia astrologii osoby urodzone 29 lutego mają co roku swoje astrologiczne urodziny, które mogą obchodzić w momencie, kiedy Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce i zodiaku powraca na pozycję, w której było w momencie ich urodzenia. Raz jest to 28 lutego, raz 1 marca, to można sprawdzić co do minuty w efemerydach lub obliczyć za pomocą programu astrologicznego.

Jednak coś w tym jest, że są to osoby wyjątkowe lub inaczej traktowane przez los. Rzeczywiście z punktu widzenia astrologii urodzeni tego dnia są symbolicznie bardziej spod znaku Ryb (Słońce przebywa w tym znaku od mniej więcej 20.02 do 20.03), bo są „ofiarami” kalendarza gregoriańskiego i zamieszania związanego z czasem i porządkowaniem kalendarza. Znak Ryb w cyklu rocznym to koniec zimy, przednówek, chęć przeżycia za wszelką cenę „byle do wiosny”. Urodzeni 29 lutego są dodatkowo „poświęceni” – jak symboliczna rybia ofiara, abyśmy mogli we współczesnym świecie lepiej funkcjonować.

A tak opisał charakter urodzonych 29 lutego słynny polski astrolog okresu międzywojennego Jan Starża Dzierżbicki w książce Pod jaką gwiazdą się urodziłeś – horoskopy na każdy dzień roku z 1938 r.:

Prawy, humanitarny życzliwie odnosi się do innych, a jego zasady moralne są stałe. Ma skłonność do samotności i wykazuje zainteresowanie rzeczami tajemniczymi, ukrytymi, mistycznymi. Poszukuje prawdy nieustannie. Chciałby przeniknąć prawa przyrody, a dzięki swej intuicji potrafi łatwo odgadywać rzeczy ukryte. Może być doskonałym detektywem. Umysł ostry i analityczny potrafi wszystko rozkładać na elementy zasadnicze i dostrzega przyczyny wydarzeń tam, gdzie inni widzą tylko skutki.

Ewentualne choroby, jakie mogą im dokuczać, to bóle głowy i skłonność do zaziębień. Mężczyzna nieraz przeżywa okresy przygnębienia i samoudreczających analiz, co może nawet odbić się ujemnie na zdrowiu.

Jak wychować dziecko tego dnia urodzone?
Niezwykle delikatne, przejmujące się, czułe – może dojrzewać przedwcześnie. Nawet w najwcześniejszym wieku nie lubi, aby inne istoty były odeń zależne i chętnie oddaje wszystko co posiada. Chociaż takie miłosierdzie może wydawać się początkowo cechą dodatnią – nie należy zapominać, że w życiu późniejszym otoczenie może uważać to za brak ambicji lub honoru. Należy odzwyczajać je od marnotrawstwa.

Wady – to chwiejność i zbytnia słabość w stosunku do otoczenia. Taki człowiek zbyt łatwo traci swe oparcie moralne i wpada w krańcowość. Pod wpływem złych nastrojów – wydaje mu się, że cały świat zwraca się przeciwko niemu i że nie potrafi w życiu rywalizować z innymi.

W charakterze jego jest dziwny upór, który czasami może nawet stać się groźny – nie daje sobie bowiem wówczas nic wyperswadować. Na ogół jest jednak człowiekiem delikatnym, a takie momenty są raczej gwałtowną reakcją na nacisk, jaki wywiera otoczenie.

W życiu codziennym okazuje dużo ostrożności, jest małomówny i dość nieufnie odnosi się do osób nieznanych. Gdy jednak rozmowa wkracza na tory jego zainteresowań – wówczas ożywia się. Poszukuje prawdy raczej przez wrodzoną intuicję i przeczucia duchowe, aniżeli przez teoretyczne studia naukowe.

Urodzonym 29 lutego życzę wszystkiego najlepszego!

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12