Astrolog Izabela Podlaska

Astroaudyt dwóch rządów Tuska

Data publikacji: 2016-05-11 20:04:00

Dziś przez cały czas rząd PiS ocenia rządy PO-PSL. Dla zainteresowanych astrologicznym spojrzeniem na dwa rządy Donalda Tuska, prezentuję fragment mojej analizy horoskopów obu rządów Donalda Tuska, która ukazała się w kwartalniku "Astrologia Profesjonalna" w grudniu 2015 roku.

Donald Tusk miał okazję jako jedyny polityk w Polsce po 1989 roku dwa razy zostać premierem i utworzyć własny rząd. Po raz pierwszy stało się to w listopadzie 2007 roku. Horoskop zaprzysiężenia rządu wyglądał obiecująco.  Ascendent w znaku Koziorożca wskazuje na autorytet, jaki powinien się on cieszyć wśród ludzi i zapowiada konsekwentne rządy. Ze Słońcem w czujnym Skorpionie w silnym i odpowiadającym władzy dziesiątym domu horoskop sugeruje, że rząd i jego premier cieszyć się będzie poparciem wśród obywateli. Sympatię ludzi, dobrą komunikację i częste podróże zagraniczne zapowiadał też Merkury na medium coeli. Silna Wenus, w swoim znaku zodiaku, w dziewiątym domu podpowiada, że udane polityka zagraniczna i kontakty z zagranicą będą częścią sukcesu rządu.

Pierwszy rząd Donalda Tuska
Pierwszy rząd Donalda Tuska 16.11.2007 g. 10.41, Warszawa, Polska,  A, źródło: materiały prasowe i relacja na żywo, archiwum autorki

Księżyc, który symbolizuje obywateli, ale i członków rządu, znajduje się w znaku Wodnika w pierwszym domu horoskopu, co zapowiada aktywne udzielanie się na forum publicznym poszczególnych ministrów. Księżyc jest w trygonie do beneficznej Wenus, co wskazuje na poparcie obywateli dla tego rządu, a także finansową dobrą passę, przynajmniej da części wyborców. I rzeczywiście,  rząd Tuska został zaprzysiężony w momencie, kiedy zaczynał się światowy kryzys. Kryzys dotknął wiele krajów, ale Polsce udało się wyjść cało z gospodarczych zawirowań. Jowisz w horoskopie jest w znaku Strzelca, którym włada, że Tusk i jego rząd mieli więcej szczęścia niż rozumu, a stabilna polska gospodarka była zasługą poprzednich rządów i rygorystycznego polskiego prawa bankowego. W dwunastym domu znajduje się też Pluton. Ta konfiguracja zapowiada ukryte (bo w dwunastym domu) afery, które mogą w części zagrozić rządowi, bo Pluton jest blisko ascendentu. W drugim roku rządów, we wrześniu 2009 roku, wybuchła tak zwana afera hazardowa, na skutek której stanowisko stracił minister sportu Mirosław Drzewiecki (podał się do dymisji). On wraz z kilku prominentnymi członkami Platformy Obywatelskiej mieli ulegać naciskom branży hazardowej, aby zlikwidować dopłaty do niektórych gier hazardowych, z których skarb państwa miałby czerpać zyski rzędu pół miliarda złotych rocznie. Tyle samo traciłyby kasyna i firmy zajmujące się hazardem. Minister miał załatwić biznesmenom wykreślenie tego zapisu o dopłatach w nowelizacji ustawy. Kilka tygodni później wybuchła tak zwana afera stoczniowa, podczas której wytykano urzędnikom państwowym nieprofesjonalne przeprowadzenie przetargu na kupno Stoczni Gdańskiej, której zainteresowany nią katarski przedsiębiorca w końcu nie kupił. Tusk i jego rząd musieli zmierzyć się z problemem katastrofy smoleńskiej i nieudolnego śledztwa w tej sprawie. Mimo wielu błędów, opieszałości i zaniechań, na koniec rządów Tuska i jego ministrów obywatele oceniali w sondażach pozytywnie, a PO wygrało kolejne wybory w 2011 roku. W horoskopie na tę pozytywną ocenę wskazuje silne Słońce i Księżyc, które są w domach kątowych, oraz silna, w swoim znaku Wenus, w dziewiątym domu, która zapewniła sukcesy Tuska i naszych polityków na forum światowym (Polak został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego) i dobrą prasę w zagranicznych gazetach.

W listopadzie 2011 roku po wygranych po raz drugi wyborach szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został powołany na premiera, a 18.11.2011 roku został zaprzysiężony jego drugi rząd. Ten horoskop nie wyglądał tak dobrze jak horoskop poprzedniego rządu.

Drugi rząd Donalda Tuska
Drugi rząd Donalda Tuska 18.11.2011 g. 10.08, Warszawa, Polska,  A, źródło: materiały prasowe i relacja na żywo, archiwum autorki

Słońce jest również w znaku Skorpiona, ale w domu jedenastym, który symbolizuje sprawy społeczne i relacje z organizacjami pozarządowymi, ale też większą zależność od obywateli i ich opinii. Ascendent znajdował się również, jak w horoskopie rządu z 2007 roku, w znaku Koziorożca, ale Pluton znalazł się już w pierwszym domu. To zapowiedź problemów i wewnętrznych konfliktów, z jakimi będzie borykać się rząd. Księżyc w znaku Lwa w ósmym domu w ścisłej kwadraturze do Słońca wskazuje, że oczekiwania obywateli i działania rządu rozminą się. Rząd podniósł wiek emerytalny i zagarnął OFE, aby załatać dziury w budżecie, co spotkało się z dużym niezadowoleniem opinii publicznej. W czerwcu  2014 roku wybuchała afera taśmowa zwana też podsłuchową, kiedy tygodnik „Wprost” opublikował stenogramy z rozmów polityków PO z biznesmenami i szefem NBP. Mimo że na nagraniach nie było nic, za co groziłby sankcje prawne, opinia publiczna była zszokowana wulgarnością i prymitywizmem rozmów o ważnych sprawach kraju, jak również wysokością rachunków za posiłki spożywane podczas spotkań, w tym za słynne ośmiorniczki. Nie było żadnych dymisji, sejm odrzucił wotum zaufania dla rządu Tuska głosami partii rządzących PO i PSL. Jednak Tusk zniknął z polskiej sceny politycznej jesienią 2014 roku, kiedy objął prestiżowe stanowisko przewodniczącego Rady Europy. Pluton w pierwszym domu horoskopu wskazał, że kryzysy rząd załatwiać będzie brutalnie i kontrowersyjnie – zamiatać pod dywan afery i naciskać na dziennikarzy, co się stało podczas wejścia ABW do redakcji „Wprost”, aby zarekwirować nośnik z nagraniami i złamać dziennikarskie prawo chronienia źródeł. W maju 2015 roku ujawniono kolejne nagrania, które pogrążyły PO i przekreśliły jej szansę na wygranie kolejnych wyborów.

Jeśli prześledzimy tranzyty planet, łatwo zauważyć, że horoskop pierwszego rządu Tuska był poddawany trudnym tranzytom. Kiedy jesienią 2009 roku wybuchły afery hazardowa i stoczniowa, tranzytujący Saturn działał kwadraturą na oś ascendent – descendent, uruchamiając otwartych wrogów i ujawniając niekorzystny dla finansów państwa lobbing. Tranzytujący Pluton natomiast robił koniunkcję z ascendentem horoskopu rządu już od stycznia aż do listopada 2009 roku, wskazując na manipulację i niewygodne sprawy, które chciał rząd ukryć i przepchnąć w nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Wpływ Saturna trwał do sierpnia 2010 roku, kiedy rząd nieudolnie borykał się z problemem katastrofy Katyńskiej. Horoskop drugiego rządu Tuska był poddawany przez dwa lata nieustannym niekorzystnym tranzytom osłabiającego Saturna. Najpierw zrobił on koniunkcję z medium coeli rządu jesieni 2012 roku, potem w 2013 roku jego wpływ na ten punkt trwał, a w 2014 roku Saturn działał kwadraturą na Księżyc i koniunkcją na Słońce rządu. To oznaka spadku popularności oraz kłopotów z rządzeniem i autorytetem. Te tranzyty Saturna tak osłabiły rząd, że nie dożył on pełnej kadencji sejmu. W listopadzie 2014 roku został on rozwiązany po ucieczce Donalda Tuska do Brukseli.

Kwartalnik "Astrologia Profesjonalna" nr 12Fragment artykułu "Jak interpretować horoskopy wydarzeń", który ukazała się w dwunastym numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna", który jest do kupienia na www.sklepmagiczny.pl, można go też zamówić pod numerami telefonów: +48 600 218 488/588

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Donald Tusk


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12