Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop podróży morskiej

Data publikacji: 2016-06-07 14:36:00

Dawni astrologowie wiele miejsca w swoich traktatach poświęcali podróżowaniu drogą morską lub wodną, bo do XIX wieku był to najszybszy i najtańszy środek transportu. Tego typu podróżom poświęcano nieraz osobne rozdziały. Dlatego na ich przykładzie możemy więcej dowiedzieć się o tym, jak wyznaczano kiedyś elekcje podróży.

Horoskop wypłynięcia w morze powinien mieć dobrze postawione światła (wolne od aspektów z Saturnem i Marsem, w domach następujących lub kątowych, w aspektach z  Jowiszem i Wenus). To zapewni żeglarzom bezpieczeństwo i powodzenie. Należy unikać rozpoczynania podróży podczas nowiu Księżyca. Jeśli rejs ma cele handlowe, należy ustawić Księżyc w aplikacyjnym aspekcie do Merkurego, a najlepiej, żeby jedno z nich robiło aspekt do Jowisza ze znaku Raka lub Ryb. Sahl uważa, że należy unikać wypływania, kiedy Księżyc jest w Skorpionie, bo włada nim wtedy Mars, nieprzyjaciel morza i wody (chodzi zapewne o przeciwną naturę żywiołów ognia i wody). Należy też unikać w horoskopach podróży morskich i lądowych Księżyca na drodze spalonej czyli od piętnastego stopnia Wagi do piętnastego stopnia Skorpiona. Sahl robi jednak wyjątek i uważa, że Księżyc w via combusta nie jest w złej kondycji, kiedy tworzy harmonijny aspekt z Wenus (jeśli jest ona w dobrej kondycji) lub – w przypadku podróży lądowych - jeśli Księżyc robi harmonijny aspekt z Saturnem (i jeśli Saturn jest w dobrej kondycji, czyli kiedy jest wschodni, w ruchu prostym, w swoim władztwie lub w wywyższeniu lub w dwóch swoich mniejszych godnościach).

Jak przy każdej ważnej elekcji, wyprawa morska musi zgrać się z tranzytami i progresjami na horoskop urodzeniowy. Jeśli malefiki działają niekorzystnie na ważne punkty horoskopu żeglarza, szczególnie na światła, ascendent lub Merkurego, planetę podróży, wyprawa ma małą szansę na powodzenie.

Próba przepłynięcia kajakiem z Jersey City do Lizbony
Aleksander Doba wyruszył w swoją III Wyprawę Transatlantycką kajakiem na niekorzystnych układał planetarnych. 29 maja 2016 roku o godzinie 13.07 wypłynął z portu w Jersey City. Na niebie zbierał się krzyż w znakach zmiennych, które tworzyły: Słońce i Wenus w znaku Bliźniąt, Jowisz w znaku Panny, Saturn w znaku Strzelca i Neptun w znaku Ryb. Księżyc w dniu wyprawy znajdował się w Rybach i wzmocnił napięciowy układ planet na niebie. Księżyc jest również pod horyzontem i w koniunkcji z Neptunem, co zapowiada pomyłki lub nieprzewidziane przeszkody. Droga Księżyca i jego aplikacyjne aspekty pokażą kolejne etapy podróży. W przypadku wyprawy kajakiem Księżyc zmierzał do kwadratury z Saturnem i opozycji z Jowiszem. To zapowiadało początkowe trudności, które jednak nie zakończą się tragicznie. Jak opisuje Doba na swoim blogu, już pierwsze dwa dni przyniosły opóźnienia i trudności, a 3 czerwca nad ranem sztorm uszkodził kajak, dlatego żeglarz musiał przerwać podróż. Fale rzuciły go na brzeg półwyspu Sandy Hook. Doba przełożył swoją wyprawę na przyszły rok. Co ciekawe, Saturn w momencie startu tworzył kwadraturę z jego Słońcem i Merkurym. Przez całą podróż ten aspekt nie opuszczałby żeglarza, dlatego bezpieczniej było wycofać się i przeczekać niekorzystny wpływ Saturna.

Wyprawa kajakiem horoskop
III Wyprawa Transatlantycka kajakiem Andrzeja Doby 29.05.2016 g. 13.07, Jersey City, NJ, USA, klasyfikacja: AA, źródło: aleksanderdoba.pl

Aleksander Doba horoskop
Aleksander Doba ur. 9.09.1946, Swarzędz, godzina nieznana, klasyfikacja: X, źródło: aleksanderdoba.pl


Dwie próby opłynięcia świata katamaranem pod wiatr
Dwie nieudane próby opłynięcia świata katamaranem pod wiatr zaliczył słynny podróżnik Roman Paszke. I tu, jak w omawianym przeze mnie wyżej przypadku, niesprzyjający był nie tylko horoskop podróży, ale i tranzyty na horoskop urodzeniowy podróżnika. 27 grudnia 2012 roku o godzinie 16:06 Paszke wypłynął z portu w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich na Gemini 3. Zaledwie po kilku godzinach popsuła mu się płetwa sterowa lewego kadłuba, ponieważ katamaran zderzył się z czymś ciężkim na morzu. Księżyc w horoskopie podróży był pod horyzontem i w próżnym kursie. Żeglarz musiał więc wrócić do portu, naprawić usterkę i wyznaczyć datę kolejnego startu. Na jego horoskop urodzeniowy działał wtedy tranzytujący Saturn, który robił opozycję do jego Merkurego w znaku Byka. Ten aspekt nieraz każe nam na coś dłużej czekać lub powtarzać coś kilka razy, testując naszą cierpliwość. Paszke ma Słońce w koniunkcji z Marsem w znaku Bliźniąt, dlatego łatwo się nie poddaje.

Rejs 01 horoskop
Rejs dookoła świata na katamaranie pod wiatr pierwsze podejście 27.12.2012 g. 16.06, Las Palmas, Wyspy Kanaryjskie, klasyfikacja: AA, źródło: paszke360.com

Rejs 02 horoskop
Rejs dookoła świata na katamaranie pod wiatr drugie podejście 7.01.2013 g. 18.14, Las Palmas, Wyspy Kanaryjskie, klasyfikacja: AA, źródło: paszke360.com

Żeglarz postanowił wyruszyć ponownie 7 stycznia 2013 roku. Niestety horoskop drugiej wyprawy był jeszcze trudniejszy od pierwszego. Księżyc w horoskopie podróży był w znaku Skorpiona, tradycyjnie niekorzystnym dla podróży morskich, do tego pod horyzontem i w próżnym kursie. Jakby tego było mało, Uran, planeta nieprzewidywalnytch zmian, była w koniunkcji z medium coeli.1 lutego 2013 roku Paszke podjął decyzję o przerwaniu rejsu z powodu na wyjątkowo niekorzystne warunki pogodowe i zagrożenie życia. Nie udało mu się okrążył Przylądka Horn i wydostać się na Pacyfik. Zamierzenie żeglarza było trudne do zrealizowania, wielu komentatorów uważało nawet, że gdyby mu się udało, byłby to cud. Jeśli niekorzystny tranzyt działa na horoskop urodzeniowy, nawet najlepsza elekcja nie pomoże i nie możemy liczyć na spektakularny sukces. A jeśli, jak w opisanych przeze mnie przypadkach, tranzytom towarzyszy niekorzystny moment rozpoczęcia przedsięwzięcia, rzadko kiedy udaje się zrealizować plan do końca.

Roman Paszke horoskop
Roman Paszke ur. 25.05.1951, Gdańsk, godzina nieznana, klasyfikacja: X, źródło: wikipedia.org

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia elekcyjna, Aleksander Doba, Roman Paszke


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12