Astrolog Izabela Podlaska

Decydujące starcie czyli trzecia debata Clinton-Trump

Data publikacji: 2016-10-19 22:45:00

Dziś w nocy trzecia decydująca debata między Hilary Clinton i Donaldem Trumpem. Będzie gorąco, na co wskazuje ascendent w Baranie i Mars z Plutonem na medium coeli. Podczas drugiej debaty (9.10.2016 g. 20.00 St Louis, MO, USA) Księżyc przebywał w próżnym kursie w znaku Koziorożca i debata była mało dynamiczna, ale i intensywna w negatywnym tego słowa znaczeniu – kandydaci byli mało dla siebie sympatyczni, często puszczały im nerwy, a Trump nawet w pewnym momencie groził Clinton więzieniem za aferę mailową, w którą jest zamieszana. Przeczytaj mój astrologiczny komentraz do pierwszej debaty.

Trzecia debata (19.10.2016 g. 18.00 Las Vegas, Nevada, USA) zapowiada się bardzo dynamicznie, żeby nie powiedzieć gorąco, bo ascendent w znaku Barana i Mars z Plutonem na medium coeli pokazują, że kandydaci nie będą się długo rozkręcać i od razu przejdą do ataku. Nawet jeśli debata rozpocznie się kilka minut później, jak to miało miejsce podczas poprzednich dwóch debat, i ascendent przejdzie już do znaku Byka o 18.03 czasu lokalnego, to Mars na medium coeli z groźnym Plutonem wskazuje, że kandydaci nie mają już nic do stracenia i będą się nawzajem atakować. Jednak jest nadzieja, że może chociaż ta debata będzie merytoryczna i dowiemy się, jaką wizję Ameryki mają kandydaci w ważnych kwestiach. Księżyc w znaku Bliźniąt w trygonie do Słońca wskazuje, że kandydaci tym razem będą bardziej przyciśnięci przez dziennikarzy do mówienia. Ascendent debaty przez półtorej godziny będzie przemierzał znak Byka i nie utworzy po drodze żadnych nieharmonijnych aspektów (co miało miejsce podczas poprzednich debat, kiedy ascendent przemierzał końcówkę Byka i pierwszą połowę znaku Bliźniąt i tworzył kwadraturę z Neptunem i koniunkcję z Saturnem), co wskazuje, że wymiana zdań i komentarzy będzie odbywać się płynnie i najbardziej nieprzewidywalnym momentem debaty będzie jej początek. Ciekawe, że pod koniec debaty Wenus zacznie zbliżać się do Wenus w Strzelcu i ascendent przejdzie do znaku Bliźniąt (już po o 19.41), co wskazuje, że na koniec kandydaci będą starali się pokazać z lepszej strony i przypodobać wyborcom. Debata rozgrywa się na ścisłej separacyjnej koniunkcji Marsa z Plutonem – taki sam aspekt ma Hilary w swoim urodzeniowym horoskopie, będzie więc atakować i możemy liczyć na asy z rękawa, jakie wyciągnie, aby spróbować wytrącić rywala z równowagi.

Najważniejsze momenty debaty:
18.00 ascendent debaty w trygonie do Marsa i ascendentu Trumpa.
18.03 ascendent debaty przechodzi do znaku Byka.
18.08 ascendent debaty w opozycji ze Słoncem Clinton.
18.29 ascendent debaty w sekstylu z Neptunem.
18.31 ascendent debaty w kwadraturze z Plutonem Trumpa.
18.44 ascendent debaty w kwadraturze do Marsa i Plutona Clinton.
18.45 ascendent debaty w trygonie do Plutona i Marsa.
18.49 ascendent debaty w opozycji do Wenus Clinton.
19.04 ascendent debaty w opozycji do Merkurego i w kwadraturze do Saturna Clinton.
19.13-26 ascendent debaty w sekstylu z Saturnem i Wenus, w koniunkcji z medium coeli Trumpa i w kwadraturze z Marsem Trumpa.
19.34 ascendent przechodzi do znaku Bliźniąt.
19.24 ascendent w koniunkcji z Jowiszem Clinton.

Po debacie o 19.41 Wenus w koniunkcji z ascendentem.


Trzecia debata Clinton-Trump
Trzecia debata prezydencka USA Hilary Clinton – Donald Trump 19.10.2016 g. 18.00 Las Vegas, Nevada, USA

Dla Trumpa to ostatni moment, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych i pozbyć się wizerunku milionera pogardzającego płcią przeciwna i nękającego seksualnie kobiety, jaki serwują mu ostatnio media w Ameryce. Czy się uda? Kiedy porównamy horoskop debaty z jego horoskopem urodzeniowym, trudno mu będzie pokazać się jako zrównoważony i odpowiedzialny polityk z sensownym programem na uzdrowienie Ameryki. Księżyc debaty jest w ścisłej koniunkcji z jego Słońcem i Uranem i w opozycji do jego Księżyca i w sekstylu do Marsa i ascendentu, czyli porusza najbardziej dynamiczną część jego horoskopu. Piłka będzie po jego stronie i będzie w stanie przegadać Clinton, ale nie będzie on w stanie nie być sobą i wszystkie swoje cechy, za które jedni go kochają, a drudzy nienawidzą, wyjdą na jaw. Na to, że może powiedzieć coś bez zastanowienia, wskazuje tranzytujący Jowisz w kwadraturze do jego urodzeniowego Merkurego. Mars debaty jest w aplikacyjnej opozycji do najsłabszego punktu czyli koniunkcji Wenus z Saturnem. W sprawach napaści seksualnej na kobiety mogą mu puścić nerwy i może nie zachowywać się jak dżentelmen czy mąż stanu (Mars atakuje Saturna), co bardzo osłabi jego pozycję w walce o fotel prezydenta. Słońce i Merkury debaty robią trygon do Słońca i Urana Trumpa oraz sekstyl do jego Księżyca, co pokazuje, że mimo trudnej dla niego debaty, ma szanse przekonać do siebie część niezdecydowanych.

Horoskop Donalda Trumpa i trzeciej debaty
Horoskop trzeciej debaty nałożony na horoskop Donalda Trumpa

Ascendent debaty będzie w ciągu półtorej godziny aktywował ważne punkty jego horoskopu. Na samym początku zrobi trygon do jego Marsa i ascendentu, potem po pół godzinie zrobi kwadraturę z jego Plutonem, co może wskazywać na trudne pytanie czy trudną sytuację. Potem między 19.13 i 19.26 ascendent debaty robi sekstyl z jego Saturnem i Wenus, koniunkcję z medium coeli, co wskazuje, że końcówka będzie dla niego przebojowa, a na koniec kwadraturę z jego Marsem. Przy takich aspektach trudno mu będzie zachować powagę i spokój, szczególnie pod koniec.

Dla Hilary Clinton będzie to spokojniejszy wieczór, ale też nie będzie ona aż tak przebojowa i rozmowna jak Trump. Księżyc w Bliźniętach robi sekstyl do jej Saturna, Plutona i Marsa w Lwie, co pokazuje, że nie odda mu pola, ale będzie się zachowywać bardziej godnie i jej wypowiedzi będą bardziej stonowane. Wenus debaty robi ścisłą koniunkcję z najsilniejszym punktem jej horoskopu czyli z Jowiszem w Strzelcu, co pozwala sądzić, że Hilary przekona do siebie sporo wyborców podczas tej debaty i pokaże się jako kompetentna osoba. Księżyc debaty jest jednak w kwadraturze z jej urodzeniowym Księżycem, dlatego może nie nadążać za nadaktywnym Trumpem, a jej wypowiedzi mogą nie zostać odebrane dobrze przez niektórych niezdecydowanych wyborców. Jowisz debaty robi sekstyl, a Saturn trygon do jej Marsa w Lwie, co pokazuje, że zbierze siły i będzie się starała z sukcesem pokazać jako przebojowa i waleczna, ale i stabilna i odpowiedzialna.

Horoskop Hilary Clinton i trzeciej debaty
Horoskop trzeciej debaty nałożony na horoskop Hilary Clinton

Ascendent debaty będzie działa również na ważne punkty w horoskopie kandydatki demokratów. O 18.08 lokalnego czasu ascendent utworzy opozycję z jej Słońcem czyli na początku debaty zabłyśnie. Potem około 18.44 ascendent utworzy kwadraturę z jej Marsem i Plutonem, będzie ją więc łatwo wyprowadzić z równowagi. O 18.49 ascendent zrobi opozycję do jej Wenus, co ją wzmocni i pomoże zdobyć przychylność widzów. O 19.04 opozycję do Merkurego i kwadraturę z Saturnem, wtedy może popełnić jakąś gafę lub błąd. Nie wiadomo, w którym stopniu znajduje się Księżyc w Rybach Hilary, ale podczas debaty ascendent będzie w sekstylu do niego, co sprzyja utrzymaniu dobrego wizerunku i spokoju. Jeśli debata rozpocznie się kilka minut później, to na koniec o 19.34 ascendet znajdzie się na Jowiszu Hilary, co wskazuje, że to ona może być odbierana jako zwycięzca tej debaty, a przynajmniej koniec będzie należał do niej.

Jak będzie, przekonamy się za kilka godzin. Ja raczej nie wytrwam do trzeciej w nocy, dlatego nagrywam program i obejrzę debatę rano.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, horoskop elekcyjny, debata, Hilary Clinton, Donald Trump, wybory w USA


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12