Astrolog Izabela Podlaska

Oscary 2017

Data publikacji: 2017-02-26 20:43:00

Tegoroczna 89. gala rozdania Oscarów odbędzie się w wyjątkowym dniu 2017 roku. W niedzielę 26.02.2017 ma miejsce obrączkowe zaćmienie Słońca w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb. To bardzo bajkowa i romantyczna aura, sprzyjająca wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej ceremonii. Zaćmienie wskazuje, że wszystko się może zdarzyć, coś wszystkich zaskoczyć i faworyci niekoniecznie dostaną upragnioną statuetkę. Zaćmienie wskazuje też na wyjątkowość tegorocznych Oscarów. Po raz pierwszy nominacje do najlepszego filmu roku są tak zróżnicowane pod względem kulturowym i tematycznym.

Oscars 2017 oficjalny plakat

Na niebie uściśla się również koniunkcja Marsa z Uranem, która tworzy trygon z Saturnem, co wskazuje, że członkom Akademii spodobać się mogą te filmy czy kreacje aktorskie, które wyrażają gniew, obrazują bunt lub walkę. Zapowiedź wojowniczej aury ceremonii dała nam publiczna kłótnia aktorki Meryl Streep z projektantem Diora Karlem Lagerfeldem o oskarową kreację. Ten aspekt wskazuje też na utrwalenie (Saturn) nowego podejścia do nominacji (Mars w koniunkcji z Uranem).

Oscars 2017 ceremonia horoskop
89. ceremonia rozdania Oscarów 26.02.2017, planowana godzina rozpoczęcia 19.00, Los Angeles, Kalifornia, USA

Najlepszy film
Nagrodę za najlepszy film w danym roku wygrywa ten obraz, który w jakiś sposób związany jest z symboliką znaku zodiaku, w którym na moment rozdania Oscarów znajduje się Jowisz. Ważne też są aktualne aspekty planet społecznych i pokoleniowych. W tym roku Jowisz przebywa w znaku Wagi, który symbolizuje partnerstwo, związku, umowy, współpracę, pokojowe rozwiązania, negocjacje, sprawiedliwość, modę, rozrywki, kulturę i sztukę. Większość tegorocznych nominowanych filmów ma wątek współpracy czy romansu, bo bez tego w Hollywood fabuła się nie klei. Jednak cztery pasują do symboliki znaku Wagi jak ulał:
- LaLaLand, film o miłości, marzemniach, talencie artystycznym oraz iluzji kina,
- Przełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge) -film o pacyfiście, który służył w armii amerykańskiej podczas drugiej wojny światowej, i jako sanitariusz bez broni w ręku uratował z pola bitwy prawie setkę swoich kolegów (historia oparta na faktach),
- Nowy początek (Arrival) – film o próbie nawiązania kontaktu z obcymi, a także o groźbie kolejnej wojny światowej i silne komunikacji i negocjacji,
- Aż do piekła (Hell or High Water) – film o dwóch duetach: braciach, którzy razem obrabiają bank, aby spłacił dług i wywiązać się z niekorzystnej umowy z bankiem, jaką dostali w spadku po matce, oraz policjantach, którzy ich ścigają.

Motyw konfliktu, wyjątkowej relacji łączącej dwoje ludzi, jest wiodący również w filmie Moonlight, ale niestety nie zdążyłam go obejrzeć, więc trudno mi go przypasować do zodiakalnego wzoru tegorocznych Oscarów. To samo tyczy się Fences, film nie wszedł jeszcze do polskiej dystrybucji.

Wybory członków Akademii mogą być w tym roku zaskakujące, ale silnymi faworytami są na pewno LaLaLand i Ukryte działania (Hidden Figures).

Mój osobisty typ to LaLaLand, świetny jest również Nowy początek i Aż do piekła, którym też kibicuję.

Za kilka godzin ogłoszenie wszystkich laureatów. Trzymam kciuki za dużo Oscarów dla LaLaLand.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Oscars


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12