Astrolog Izabela Podlaska

Oscary 2017 – astro podsumowanie

Data publikacji: 2017-02-27 14:47:00

Zdecydowanie była to najciekawsza gala, jaką oglądałam. Przeszła do historii z powodu pomyłki przy ogłoszeniu głównej nagrody za najlepszy film roku. Kiedy kolejny producent LaLaLand dziękował rodzinie i przyjaciołom za wsparcie i wyciągał do góry złota statuetkę za najlepszy film roku, z tyło sceny coś wywołało duże poruszenie. Okazało się, że ktoś pomylił koperty i Faye Dunaway ogłosiła LaLaLand filmem roku, mimo że była to koperta do innej, ogłoszonej już kategorii. Najlepszym filmem roku okazał się Moonlihgt i widzowie od nowa oglądali spektakl radości, łez i podziękowań za statuetkę za najlepszy film roku. Jak pisałam wczoraj na blogu w krótkiej analizie tegorocznych Oscarów, werdykt Akademii z powodu obrączkowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z Neptunem może być zaskakujący nie tylko dla widzów. Na nowiu i zaćmieniu wygrał Moonlight, co dosłowne oznacza „światło księżyca”. Czasami ta dosłowność symboliki jest zaskakująca. Na niebie Mars tworząc aplikacyjną ścisłą koniunkcję z Uranem i opozycję z Jowiszem uruchomił po raz ostatni (w 2018 roku Uran przejdzie do Byka) rozchodzącą się kwadraturę Uran-Pluton i odkupił już, mam nadzieję na dobre, winy Hollywood za rasizm i komercję, o jakie oskarża się od zeszłego roku członków Akademii.

Mem Oscars 2017 Moonlight
Mem parodiujący scenę z filmu Moonlight

Trudno było nie zauważyć, że głównym bohaterem tegorocznej gali był prezydent Donald Trump. Przytłaczająca większość żartów zawierała aluzję do jego osoby lub niedawnych wydarzeń, a raczej sensacji politycznych odbywających się na Twitterze. Prowadzący niestety nie miał innego pomysłu na prowadzenie ceremonii, choć jako komik dawał sobie świetnie radę. Jak dla mnie było tu jednak za dużo polityki. Podczas zaćmienia Słońca i nowiu w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb bez narzekania i użalania się nad sobą nie mogło zabraknąć.

Najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali
Kibicowałam Shannonowi, filmu Moonlight z Alim nie widziałam, ale to świetny aktor i na pewno zasłużył na tę nagrodę. W jego horoskopie widać, że ma w życiu szczęście i umie je wykorzystać, choć w wywiadach dużo opowiada o stanach depresyjnych, które  miał jako dziecko z powodu odejścia z domu ojca (moim zdaniem ma Księżyc w Koziorożcu, nie w Strzelcu). Koniunkcja Słońca z Jowiszem w znaku Wodnika w trygonie z Uranem i Saturnem (wielki trygon powietrzny) daje mu możliwość zagrania każdej roli, a sukces może odnieść w filmach o tematyce społecznej lub science fiction (ten drugi gatunek dopiero przed nim). W jego horoskopie progresywna Wenus robi ścisłą aplikacyjną koniunkcję z jego Jowiszem i uruchamia jego wielki trygon. Tranzytujący Jowisz, który zawsze przynosi nagrody, tworzy trygon z jego Słońcem i Jowiszem i również uruchamia jego wielki trygon powietrzny. Tranzytujący Neptun jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym, przynosząc mu nagrodę za rolę w nostalgicznym i poetyckim filmie Moonlight.

Marheshala Ali horoskop
Mahershala Ali ur. 16.02.1974 godzina nieznana, Oakland, California, USA, klasyfikacja: X, źródło: wikipedia, w środku: progresje na dzień rozdania Oscarów 2017, na zewnątrz tranzyty na dzień rozdania Oscarów 2017

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis
W tej kategorii nie miałam swojego typu. Wygrała aktorka z filmu Fences, który nie wszedł jeszcze na polskie ekrany. Viola Davis, urodzona podczas pełni w znaku Wodnika, ze Słońcem w znaku Lwa i z nośnym trygonem Marsa w Wadze z Jowiszem w Bliźniętach. W tranzycie Jowisz robi teraz ścisłą koniunkcję z jej urodzeniowym Marsem oraz trygon z Jowiszem. Tranzytujący Saturn robi trygon z jej urodzeniowym Merkurym.

Viola Davis horoskop
Viola Davis ur. 11.08.1965, godzina nieznana, Mathews, SC, USA, klasyfikacja: X, źródło: wikipedia, w środku: progresje na dzień rozdania Oscarów 2017, na zewnątrz tranzyty na dzień rozdania Oscarów 2017

Najlepszy reżyser: Damien Chazelle
Daniel Chazell, reżyser filmu LaLaLand, został najmłodszym w historii Amerykańskiej Akademii Filmowej laureatem, który dostał Oscara za reżyserię. Ma 32 lata i swoje projekty artystyczne realizuje z uporem i wytrwałością godną zodiakalnego Koziorożca (choć Słońce w dniu jego urodzin przeszło wieczorem do znaku Wodnika, ma on jednak moim zdaniem Słońce w kardynalnym znaku ziemskim). Tranzytujący Jowisz robi kwadraturę do jego dobroczynnej koniunkcji Słońca z Jowiszem, co wskazuje na dużo nominacji i dużo statuetek, choć jak to w przypadku kwadratury nie wszystkie nadziej zostały spełnione (nie otrzymał jednak nagrody za film roku). W progresjach Słońce przeszło mu mniej więcej rok temu do znaku Ryb, kiedy został doceniony filmem Whiplash, a jego dobra passa trwa. Chazelle ma w horoskopie urodzeniowym stellum w znaku Koziorożca, które tworzą między innymi Merkury i Jowisz, planety, które razem dają szczęście do nagród i tytułów. Jego solariusz na ten rok jest wyjątkowo znaczący, bo powtarza się w nim ważny aspekt z jego horoskopu urodzeniowego – koniunkcja Wenus z Marsem w Rybach (bardzo artystyczny i romantyczny aspekt), co wskazuje, że jakiś potencjał z horoskopu urodzeniowego dotyczący tych planet zrealizuje się w tym roku.

Damien Chazelle horoskop
Damien Chazelle ur. 19.01.1985, godzina nieznana, Providence, NY, USA, klasyfikacja: X, źródło: wikipedia, w środku: progresje na dzień rozdania Oscarów 2017, na zewnątrz tranzyty na dzień rozdania Oscarów 2017

Najlepszy aktor: Casey Affleck
Casey Affleck dostał Oscara za rolę w kameralnym dramacie Manchester by the Sea. Tranzytujące Uran, Saturn i Jowisz tworzą z jego urodzeniowym Słońcem wielki trygon ognisty, który rozpędził jego karierę, a tranzytujący Jowisz dobroczynny i przynoszący nagrody sekstyl do jego Słońca. Do tego progresywna Wenus tworzy ścisły separacyjny trygon z jego urodzeniowym Jowiszem. Mimo złej prasy, afery o molestowanie z przeszłości w tle i silnej konkurencji, aktor został doceniony i zdecydowanie zaczyna w Hollywood nowy rozdział w karierze i umacnia swoją pozycję.

Casey Affleck horoskop
Casey Affleck ur. 12.08.1975 g. 19.38, Falmouth, MA, USA, klasyfikacja: AA, źródło: akt urodzenia, astro.com, w środku: progresje na dzień rozdania Oscarów 2017, na zewnątrz tranzyty na dzień rozdania Oscarów 2017

Najlepsza aktorka: Emma Stone
Zasłużona moim zdaniem nagroda za rolę w filmie LaLaLand. Emma Stone ma teraz bardzo dobry czas w swoim życiu, nie tylko aktorskim. Jej progresywna Wenus robi ścisłą aplikacyjną koniunkcję z urodzeniowym Słońcem i jednominutową separacyjną koniunkcję z progresywnym Plutonem. Jest to jej czas i gwiazdy jej sprzyjały na Oscarach. Tranzytujący Jowisz zrobił aplikacyjną koniunkcję z jej Merkurym, a Neptun aplikacyjny trygon z jej Plutonem i Słońcem.

Emma Stone horoskop
Emma Stone ur. 6.11.1988 g. 00.50, Scottsdale, Arizona, klasyfikacja: DD, źródło: astrotheme, trudne do zweryfikowania źródło godziny podane na stronie, w środku: progresje na dzień rozdania Oscarów 2017, na zewnątrz tranzyty na dzień rozdania Oscarów 2017

Warto zauważyć, że w solariuszach prawie wszystkich aktorów, którzy zdobyli Oscary, Merkury robił jakiś aspekt z Jowiszem, a ta para planet razem zapewnia nagrody i wyróżnienia. U Aliego tworzyły trygon, u Davis koniunkcję, u Afflecka koniunkcję. Tylko Emma Stone wyłamuje się z tego wzoru.

Najlepszy film: Moonlight
Podczas zaćmienia i nowiu w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb oraz Jowisza w znaku Wagi wygrał film o trudnych relacjach, trudnej miłości i trudnym życiu. Opozycja Marsa z Uranem do Jowisza w Wadze wskazywał na film, który łamie dotychczasowe konwencje hollywoodzkie i wyznacza nowe trendy. Moonlight jest filmem z pogranicza kina niezależnego, porusza tematy trudne, takie jak odmienność seksualna i rasowa, bieda, nieprzystosowanie do życia. Paradoksem niezrozumiałym dla mnie jest to, że od kilku lat Akademia daje nagrody filmom, których jej członkowie sami by nie zrobili. Chętnie nadrobię tę zaległość kinową.

Najwięcej statuetek, bo aż sześć (prawie siedem) zgodnie z przewidywaniami zgarnął LaLaLand, jak dla mnie jedno z największych pozytywnych zaskoczeń roku – musical (tego gatunku nie rozumiem i nie lubię), do tego łzawa historia miłosna, a jednak tak genialnie zrobiona, zagrana, sfilmowana, zilustrowana muzycznie, że trudno o nim zapomnieć. Neptun, który przesuwa się w tym roku na dobre do drugiego dekanatu Ryb, sprzyja odnowie branży filmowej i przez najbliższe kilka lat możemy liczyć na kino z prawdziwego zdarzenia i w najlepszym wykonaniu.


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Oscars


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12