Astrolog Izabela Podlaska

Zmarła Donna Cunningham

Data publikacji: 2017-07-12 11:31:00

W zeszłym tygodniu zmarła Donna Cunningham, znana na całym świecie, również w Polsce, amerykańska astrolog. Odeszła 5 lipca 2017 roku w dniu swoich 75. urodzin. Była jedną z najbardziej znanych autorek piszących o astrologii. Napisała 19 książek i mnóstwo artykułów (które ukazywały się między innymi w najbardziej prestiżowym magazynie „The Mountain Astrologer” i „Dell's Horoscope”). Jej rubryki z astrologicznymi poradami ukazywały się w wielonakładowych amerykańskich pismach. Czytelnicy i uczniowie uwielbiali ją, z wieloma utrzymywała długoletni kontakt. Wykształciła też sporą grupę profesjonalnych astrologów. Jej śmierć to wielka strata dla astrologicznej społeczności i jej czytelników, którzy z niecierpliwością czekali na każdą jej kolejną książkę.

Donna Cunningham

Donna Cunningham, źródlo: astro.com, licencja fair-use

Była aktywnym członkiem społeczności astrologicznej w Stanach Zjednoczonych. Należała do NCGR (the National Council for GeoCosmic Research), AFAN ("Association for Astrological Networking") i Oregon Astrological Association. W 1998 roku podczas najważniejszej na świecie konferencji astrologicznej United Astrology Conference (UAC) otrzymała Regulus Award (Nagrodę Regulusa) w kategorii „Theory and Understanding” za wkład, jaki wniosła do teorii astrologii i jej zrozumienia.

Z wykształcenia była socjologiem i psychologiem, w 1967 roku skończyła studia na Columbia University i uzyskała licencję pracownika socjalnego w Nowym Jorku i w Kalifornii. Zaczęła się uczyć astrologii w 1968 roku pod okiem astrologa Richarda Idemona, który pokazał jej, jak można połączyć astrologię z wiedzą psychologiczną. Donna kontynuowała tę ścieżkę. Jako pierwsza stosowała astrologię i uzdrawianie w połączeniu z psychoterapią. Jej książka Healing Pluto Problems, która ukazała się w 1986 roku, do dziś jest inspiracją dla wielu osób, które stosują astrologię w psychoterapii i uzdrawianiu. Już w 1970 roku zaczęła pracować jako profesjonalny astrolog, a w 1971 poprowadziła swój pierwszy kurs astrologii jako nauczyciel. Od 1974 roku była zapraszana jako wykładowca na wiele konferencji astrologicznych w Stanach i za granicą.

Donna Cunningham horoskop
Donna Cunningham ur. 5.07.1942 g. 7.40 (CWT h5w czas wojenny) , Onawa, Iowa, USA , klasyfikacja: A, źródło: astro.com, godzina od niej z pamięci

W ostatnich latach życia przestała wykładać, ale wciąż była obecna na ważnych spotkaniach i konferencjach. Spotkałyśmy ją osobiście z Miłką Krogulską w 2012 roku podczas United Astrology Conference w Nowym Orleanie. Mimo podeszłego wieku i problemów z poruszaniem się, żywo dyskutowała z każdym, kto do niej podszedł i otaczał ją zawsze wianuszek słuchaczy. Robiła wrażenie osoby przenikliwej i jednocześnie ciepłej i serdecznej.

Donna szła zawsze z duchem czasu. Oprócz publikowania książek papierowych, wydawała też e-booki i umieszczała dużo darmowych artykułów na swojej stronie internetowej Sky Writer, gdzie wciąć są dostępne.

W Polsce w 1994 roku ukazało się nakładem Studia Astropsychologii tłumaczenie jednej z jej najważniejszych książek Astrologiczny podręcznik ku samoświadomości (w tłumaczeniu Ryszarda Oślizło). Sięgam do niej od czasu do czasu, bo mimo że jest to książka o podstawach astrologii, jest napisana świetnym językiem, dowcipna i czasami do bólu trafna. Bardzo ją polecam również zaawansowanych astrologom, szczególnie dział o tym, jak pracować z klientem i jakich błędów unikać w pracy astrologa.

Będzie jej nam wszystkim brakowało.

Najważniejsze książki Donny Cunnigham:
An Astrological Guide to Self-Awareness, CRCS Publications, 1978; 1994, (wydanie polskie Astrologiczny przewodnik ku samoświadomości, 1994, Studio Astropsychologii)
The Moon in Your Life: Being a Lunar Type in a Solar World - an Astrological View of Modern Life, Red Wheel/ Weiser, 1981; 1982;
Healing Pluto Problems, 218 Seiten. Samuel Weiser, York Beach ME; 1986; 1992
Moon Signs: The Key to Your Inner Life, Ballantine Books, 1988; 1992; 1993
Astrology and Vibrational Healing, Cassandra Press, San Rafael, CA 1988
 Astrology and Spiritual Development, Cassandra Press 1989
The Consulting Astrologer's Guidebook, Weiser Books, 1994
How to Read Your Astrological Chart: Aspects of the Cosmic Puzzle, Red Wheel/ Weiser, United States 1999
The Stellium Handbook, e-book, 2013 Excerpts

Źródła informacji o Donnie Cunnigham:
Astro wiki
Astrodatabank
Nekrolog w lipcowym biuletynie NCGR
Sky Writer

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Donna Cunningham, Astrologiczny przewodnik ku samoświadomości


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12