Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop wybuchu Powstania Warszawskiego

Data publikacji: 2017-08-01 23:57:00

Powszechnie przyjmuje się, że Powstanie Warszawskie wybuchło równo o godzinie 17.00 1 sierpnia 1944 roku. Jednak pierwsze strzały i pierwsze starcie z Niemcami miało miejsce o godzinie 13.50, na co wskazują relacje uczestników powstania.

Decyzję o rozpoczęciu powstania podjęto dzień wcześniej 31 lipca wieczorem, a meldunek o godzinie W dotarł do wielu oddziałów w Warszawie dopiero 1 sierpnia rano. Żołnierze w pośpiechu zbierali broń i udawali się do wyznaczonych punktów koncentracji. Trudno było przechodniom nie zauważyć wielu grup uzbrojonych mężczyzn, którzy w upalny sierpniowy dzień w długich płaszczach, pod którymi ukrywali broń, maszerowali dziarsko przez miasto. Tak samo jak Niemcom. Dlatego w kilku miejscach Warszawy doszło do potyczek między oddziałami powstańców i Niemcami. Z tego, co wiadomo dzięki relacji Stanisława Podlewskiego w jego książce Wolność krzyżami się znaczy (Wydawnictwo Ośrodka Dokumentacji i Studiów Społecznych 1989), jego odział (226. pluton 9. Kompanii Dywersji Bojowej „Żniwiarz”) podczas mobilizacji musiał stoczyć prawdopodobnie pierwszą potyczkę Powstania Warszawskiego o 13.50, kiedy w okolicy ulicy Krasińskiego na Żoliborzu przejeżdżający obok ich oddziału samochód z niemiecką żandarmerią zaczął do nich strzelać. Z opresji wybawił ich inny odział AK, który zaczął ostrzeliwać Niemców z innej strony. Takich potyczek jest coraz więcej około godziny 16.00, kiedy zbliża się godzina

Horoskop wybuchu powstania wyglądałby w świetle tej relacji inaczej. Na 13.50 horoskop ma ascendent w znaku Skorpiona i stellum w Lwie w dziewiątym domu, a Księżyc jest jeszcze w znaku Strzelca, w próżnym kursie, co pokazuje optymizm powstańców, ale i brak kontroli nad sytuacją i trudność w realizacji celu czyli pokonaniu Niemców.

Horoskop Powstania Warszawskiego g. 13.50
Horoskop wybuchu Powstania Warszawskiego 1.08.1944 g. 13.50, Warszawa

Horoskop Powstania Warszawskiego g. 17.00
Horoskop wybuchu Powstania Warszawskiego - godzina W 1.08.1944 g. 17.00, Warszawa

Czy warto omawiać horoskop, który jest postawiony na symboliczną godzinę? Zajmuje się horoskopami elekcyjnymi i to pytanie często mnie trapi. Horoskop na wcześniejszą godzinę o wiele ciekawiej i moim zdaniem trafniej pokazuje i klęskę powstania (próżny kurs Księżyca, brak aspektów między głównymi sygnifikatorami, obsadzenie połówek horoskopu), ale i jego zaskakująco długie trwanie (władca pierwszego domu w domu dziesiątym, silne obsadzenie dziewiątego domu, Księżyc w Strzelcu).


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Powstanie Warszawskie


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12