Astrolog Izabela Podlaska

Najszczęśliwszy dzień roku?

Data publikacji: 2017-10-26 00:47:00

Dziś na niebie w znaku Skorpiona spotkają się Słońce z Jowiszem. Koniunkcja tych obiektów na niebie według astrologów zwiastuje szczęśliwy początek i powodzenie spraw, które się narodziły w czasie tego złączenia planet. Koniunkcja Słońca z beneficznym Jowiszem wypada prawie co roku i jest to czas, kiedy warto zaczynać ważne sprawy. Czy jednak zawsze dzień koniunkcji Słońca z Jowiszem jest najlepszym dniem w roku?

Niestety nie. W astrologii elekcyjnej, która zajmuje się wyznaczaniem najlepszych dat na ryzykowne i ważne działania, ważną rolę odgrywa bowiem Księżyc. Jego położenie w dniu złączenia Słońca z Jowiszem może polepszyć lub pogorszyć nasze szanse na udane przedsięwzięcie. Dlatego warto sprawdzić, w jakim znaku jest Księżyc w danym roku w czasie tej koniunkcji i jakie aspekty robi z innymi planetami, żeby nie popełnić elekcyjnej gafy.

W tym roku Księżyc 26 października znajduje się w znaku Koziorożca, który opuści dopiero w piątek późnym popołudniem. To jest niekorzystne położenie Luny, znak jej wygnania z opozycyjnego znaku Raka, którym włada. Dlatego unika się zaczynania ważnych spraw w takim dniu.

Jowisz

Co więc można zrobić? Koniunkcja Słońca z Jowiszem będzie jeszcze trwać przez kilka dni. Nawet separacyjna niesie ze sobą dobrą energię i szansę na powodzenie sprawy. Drugi benefik Wenus aż do 7 listopada przebywa w bardzo korzystnym dla niej znaku Wagi, dlatego warto teraz wykorzystać tak silny wpływ obu benefików na dobrą elekcję. Tym bardziej, że od 7 listopada Wenus wchodzi do znaku Skorpiona, co nie jest dla niej dobrym położeniem i nie jest korzystne szczególnie dla spraw finansowych, a 3 grudnia Merkury wchodzi w retrogradację, co nie sprzyja podpisywaniu ważnych dokumentów, zakładaniu spółek i kupowaniu sprzętu elektronicznego i pojazdów (jeśli chcecie kupić na gwiazdkowy prezent komputer, telefon lub czytnik e-booków, to warto zrobić to przed 3 grudnia!).

Najlepsze dni do końca tego roku:
Do 7 listopada Księżyc ustawi się w korzystnym położeniu:
30 października, kiedy ze znaku Ryb zrobi trygon do Słońca  i Jowisza,
3-4 listopada, kiedy (od 10.46 w piątek 3.11) ze znaku Byka (silna i dobroczynna pozycja) zrobi opozycję do Słońca i Jowisza.

Horoskop elekcyjny 3.11.2017
Horoskop na 3.11.2017 g. 11.00, Warszawa

W kolejnych latach koniunkcja Słońca z Jowiszem wypada w następujących dniach:

26.11.2018 w znaku Strzelca, do tego Księżyc znajdzie się w korzystnym dla niego znaku Raka, będzie więc to bardzo dobry dzień elekcyjnie, bo Jowisz w Strzelcu jest bardzo silny. Efekt psuje niestety retrogrtadacja Merkurego w znaku Strzelca, więc jeśli ktoś planuje coś związanego z handlem, długoletnimi umowami, chce założyć spółkę, to należy to zrobić w inny dzień, kiedy Merkury będzie mocniejszy.

27.12.2019 w znaku Koziorożca, do tego Księżyc będzie również w tym znaku, co czyni ten dzień mało niezbyt korzystnym na rozpoczynanie ważnych spraw. Unikamy podczas takiego nowiu w Koziorożcu w koniunkcji z Jowiszem w upadku (i tuż po obrączkowym zaćmieniu Słońca, które będzie 26.12!) robienia czegokolwiek poza porządkami w szafie.

W 2020 roku nie ma koniunkcji Słońca z Jowiszem! Jak mi przykro. Jowisz 19 grudnia przechodzi z Koziorożca do Wodnika i Słońce nie dogoni go aby się z nim zrównać w tym samym stopniu zodiaku.

29.01.2021 w znaku Wodnika, w ten dzień Księżyc będzie w pełni w znaku Lwa, jest to więc bardzo mocny dzień i dobry elekcyjnie.

5.03.2022 w znaku Ryb, do tego Księżyc jest w Baranie, co jest do przyjęcia. Jowisz w Rybach działa bardzo korzystnie, warto więc wykorzystać energię tego dnia na coś ważnego.

11.04.2023 w znaku Barana, do tego Księżyc będzie przebywał w znaku niekorzystnym czyli w Koziorożcu, a kilka dni później 20.04 będzie obrączkowe zaćmienie Słońca w ostatnim stopniu Barana. Nie ma co ryzykować, omijamy ten dzień w kalendarzu.

18.05.2024 w znaku Byka, Księżyc tego dnia przebywa w znaku Wagi, co daje ciekawe i obiecujące połączenie.

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, nie będzie w najbliższych latach koniunkcji Słońca z Jowiszem w znaku Bliźniąt, bo Jowisz w 2025 roku opuści ten znak i przejdzie do Raka późną wiosną, zanim dopadnie go Słońce.

24.06.2025 w znaku Raka, to bardzo korzystne położenie benefika, do tego Księżyc w znaku Bliźniąt czyli w miejscu neutralnym. Warto więc wziąć ten dzień pod uwagę.

29.07.2026 w znaku Lwa, w ten dzień będzie pełnia Księżyca w znaku Wodnika, będzie więc to bardzo mocny i korzystny elekcyjnie dzień.

31.08.2027 w znaku Panny, gdzie Jowisz jest na wygnaniu, ale będzie wtedy nów w znaku Panny na niebie, czyli w koniunkcji z Jowiszem będzie nie tylko Słońce, ale i Księżyc, co jest dobrą przesłanką do elekcji.

30.09.2028 w znaku Wagi, Księżyc jest w znaku Ryb, co jest do przyjęcia.

30.10.2029 w znaku Skorpiona, do tego Księżyc jest w znaku Lwa, co może nie jest idealnie, ale da się obronić – lepiej zrobić elekcję dzień lub dwa wcześniej, kiedy Księżyc jest w znaku Raka, a koniunkcja jest aplikacyjna.

30.11.2030 w znaku Strzelca, Księżyc jest w znaku Wodnika, co daje dobry dzień elekcyjnie, choć efekt psuje całkowite zaćmienie Słońca, które będzie 25.11, dlatego trzeba rozważyć, jak ten dzień aspektuje horoskop osoby czy firmy, dla której robimy elekcję.

I pamiętajcie jutro czyli w piątek 27.10.2017 możecie się załapać na tort z okazji 9. urodzin Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (truskawkowo śmietanowy z Jotki!). Szczegóły na stronie stowarzyszenia.


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia elekcyjna, koniunkcja, Słońce, Jowisz


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12