Astrolog Izabela Podlaska

Saturn w Koziorożcu 2017/20

Data publikacji: 2017-12-20 23:36:00

Dziś 20.12.2017 Saturn, planeta obowiązków i poważnego podejścia do życia, opuściła znaku Strzelca i weszła do kardynalnego i ziemskiego Koziorożca, gdzie pozostanie do końca 2020 roku. Raz na dwadzieścia osiem lat Saturn gości w znaku swojego władztwa. Jakich zmian możemy się spodziewać? Saturn podpowiada nam, nad czym powinniśmy popracować i na co uważać, żeby zrealizować ważne, długofalowe plany. W znaku Koziorożca zwróci naszą uwagę na sprawy zawodowe i finansowe. Warto teraz zabiegać o bezpieczne i długoletnie inwestycje, wykazać się cierpliwością, pracowitością i oszczędnością i nie stawiać wszystkiego na jedną kartę.

Saturn jest planetą porządków, dyscypliny i ograniczeń, które są konieczne, aby wzmocnić słabe punkty w dziedzinach związanych ze znakiem zodiaku, w którym aktualnie przebywa. Saturn włada znakiem Koziorożca i czuje się tu jak u siebie, więc jego działanie będzie silne, trwałe i skuteczne. Nie zapominajmy jednak, że Saturn to jednak maleficzna planeta. Kiedy jest silny, bo w swoim znaku, wskazuje, że na drugi plan schodzą potrzeby jednostki i odstępstwa od reguły. Nadchodzi czas ogólnych regulacji, życia z kalkulatorem w ręku, oszczędzania i wzmocnienia struktur państwowych, co nie każdemu może się podobać. Tam, gdzie panował chaos i artystyczny nieład, wkroczy porządek i nastaną sztywne reguły.

Pobyty Saturna w znaku Koziorożca:
15.03.1929 – 4.05.1929, 30.11.1929 – 23.12.1932, 13.08.1932 – 19.11.1932
5.01.1959 – 2.01.1962
14.02.1988 – 9.06.1988, 12.11.1988 – 5.02.1991
20.12.2017 – 21.03.2020, 2.07.2020 – 16.12.2020

Saturn w Koziorożcu

Ekonomia przede wszystkim
Saturn rozlicza z tego, co na wyrost, za drogie, ze zbyt dużym rozmachem, źle zaplanowane i błędnie policzone. Koziorożec oznacza struktury, duże firmy, administrację publiczną i rząd. Podczas pobytu Saturna w znaku Koziorożca możemy spodziewać się weryfikacji programów pomocowych i rozdawnictwa socjalnego, bo może po prostu zabraknąć pieniędzy w państwowej kasie na zwiększanie zadłużenia. Możemy spodziewać się również wzrostu cen wielu produktów, kryzysu w gospodarce, w tym w rolnictwie, wzrostu bezrobocia, cięcia wydatków w dużych firmach, a co za tym idzie wolny wzrost płacy minimalnej. Nastąpi dominacja dużych przedsiębiorstw, dalszy rozwój korporacji i wprowadzanie kolejnych monopoli w kluczowych gałęziach gospodarki. Wartość obligacji państwowych może znacznie spaść, bezrobocie zacznie rosnąć przy spadku popytu na wiele usług czy produktów (szczególnie tzw. bańki inwestycyjne przestaną mieć dopływ środków). Dlatego rządy wielu krajów będą próbowały mocno ingerować w gospodarkę, nakładać większe podatki itp. Kryzys może dotyczyć dużych gałęzi gospodarki, szczególnie rolnictwa i przemysłu, bo nastąpi wzrost produkcji przy jednoczesnym spadku cen (do czego mogą przyczynić się w Europie nie tylko regulacje unijne, ale również niekorzystna dla dużych zbiorów pogoda). Wszyscy będziemy więcej pracować, choć wynagrodzenia nie będą szybko rosnąć.

Poprzednie pobyty Saturna w Koziorożcu w wielu krajach przyniosły ingerencję państwa w gospodarkę oraz próbę jej odgórnego ożywienia, co nie zawsze kończyło się sukcesem. Wartość nabywcza pieniądza spadnie, dlatego jeśli ktoś zastanawia się, czy w coś zainwestować, warto się z tym pospieszyć, póki Jowisz jest w znaku Skorpiona i zmierza do znaku Strzelca. Do końca 2019 roku łatwo będzie o korzystne inwestycje, w 2020 roku podczas koniunkcji Saturna z Plutonem i pobytu Jowisza w Koziorożcu, sytuacja ekonomiczna może być o wiele mniej korzystna na wydawanie, inwestowanie i rozkręcanie biznesu.

Saturn w Koziorożcu sprzyja natomiast budowaniu infrastruktury i dróg, ulgom dla dużych przedsiębiorstw, faworyzowaniu firm państwowych, rozbudowaniu i uszczelnieniu systemu kontroli podatków i wprowadzeniu kolejnych regulacji prawnych w nowych gałęziach gospodarki (typu internet, IT, biotechnologie, e-biznes). Możemy spodziewać się rozwoju transportu, logistyki, zarządzania, przemysłu ciężkiego, a także wzmocnienia dużych korporacji i sektora bankowego.

Konserwatyzm i tendencje narodowe w polityce
Saturn w Koziorożcu w polityce może przynieść kryzys związany z utratą zaufania obywateli do państwa oraz zwiększoną kontrolę polityków nad obywatelami. Saturn w Koziorożcu zapowiada wzrost tendencji nacjonalistycznych i konserwatywnych w Europie i na świecie, przy jednoczesnym nastawieniu obywateli, aby państwo pełniło rolę opiekuńczą. Konserwatyzm i tradycyjne wartości staną się nośnymi hasłami dla wyborców, których sytuacja życiowa pogorszy się na skutek kryzysu ekonomicznego. Podczas poprzednich pobytów Saturna w znaku Koziorożca w wielu miejscach na świecie można było zauważyć umacnianie się władzy oraz walkę o nowe wytyczanie granic, a także próby stworzenia nowych państw przez narody czy grupy etniczne, które miały autonomię lub się o nią starały. W niektórych państwach nastaną rządy mocnej ręki, w innych nastąpi rozpad zastałych i źle funkcjonujących struktur państwowych.

Klasyczna moda
W modzie będzie powrót do klasycznych fasonów, marynarek, garniturów, fraków, uniformów, dopasowanych do figury wykrojów i odwrót od asymetrycznych i workowatych wdzianek. Nastanie klasyczna elegancja, modne będą stonowane kolory, przebojem znów będzie kolor czarny. Jeśli więc na wyprzedaży zastanawiasz się, czy kupić asymetryczną pomarańczową spódnicę w etniczne wzory, pomyśl dwa razy, zanim sięgniesz do portfela, bo spódnica może przeleżeć ładnych kilka lat, zanim odważysz się w niej pokazać na salonach.

Porządki na Saturnie w Koziorożcu
Jak zużytkować energię Saturna w Koziorożcu? Poniżej przedstawiam dziesięć najważniejsze pytań, jakie warto sobie teraz zadać i szczerze na nie odpowiedzieć, aby jak najlepiej wykorzystać pobyt Saturna w znaku ziemskim i kardynalnym:

1) Jaka jest moja pozycja zawodowa?
2) Co dotychczas osiągnąłem?
3) Czy czuję się bezpiecznie i stabilnie?
4) Kto jest moim szefem, od kogo jestem zależny?
5) Czy jestem dobrze zorganizowany? Jak planuję swój czas?
6) Czy jestem oszczędny?
7) Kto jest moim autorytetem?
8) Jak dużo pracuję?
9) Czy lubię swoją pracę?
10) Czy znajduję czas relaks i odpoczynek?

Co robić, aby przetrwać podczas tranzytu Saturna przez znak Koziorożca?
Saturn wymaga planu, aby nie zwariować z przepracowania i aby osiągnąć założone cele. Podczas pobytu Saturna w Koziorożcu warto wykorzystać jego energię, aby zmienić coś na stałe w swoim życiu, wprowadzić lepsze nawyki i nauczyć się systematyczności. Poniżej moich dziesięć złotych rad, jak przetrwać tranzyt Saturna w Koziorożcu od grudnia 2017 do grudnia 2020:

1) Uprawiaj sport, najlepiej wspinaczkę górską, jogę lub coś, co wymaga skupienia i długiej aktywności.
2) Narzuć sobie codzienną dyscyplinę.
3) Kup kalendarz i planuj wg niego swoje sprawy.
4) Wyznaczaj sobie cele małe i duże.
5) Unikaj używek, które otępiają umysł.
6) Oceń realnie swoje życiowe cele.
7) Przestań się zamęczać porażkami z przeszłości.
8) Stań się niezależny finansowo.
9) Otwórz się na relację z ojcem lub autorytetami w twoim życiu.
10) Znajdź misję swojego życia, którą od razu możesz zacząć realizować.

Co Saturn w Koziorożcu przyniesie 12 znakom zodiaku od 20 XII 2017 do 17XII 2020

Baran
Ukonkretnij swoje zawodowe plany, zrezygnuj ze spraw, które obciążają i nie dają satysfakcji. Włóż większy wysiłek w codzienną pracę, a stanowisko, o które od dawna się ubiegasz, będzie w twoim zasięgu. W twoim otoczeniu pojawi się poważna konkurencja, z którą trzeba się zmierzyć. Jednocześnie powinieneś ostrożnie zarządzać pieniędzmi i unikać dużych zobowiązań finansowych i kredytów, jeśli nie są one koniecznie i dobrze przygotowane i zabezpieczone. Saturn ostrzega przed zbyt szybkim rezygnowaniu z tego, co ci się należy. Nie bierz do siebie krytycznych ocen, uwierz w siebie i idź po swoje.

Byk
Przed tobą bardzo dobry czas. Uporządkuj finansowe sprawy, umocnij swoją zawodową pozycję, zabiegaj o prestiż i uznanie ważnych osób. Możesz też liczyć na pozytywny rozwój spraw uczuciowych i prywatnych. Czekają cię zyski z kreatywności i zasłużona nagroda za wieloletni wysiłek. Saturn pomoże ci uzyskać stabilność finansową i materialną. Pamiętaj tylko, żeby kierować się na co dzień zdrowym rozsądkiem, a nie grozi ci bankructwo.

Bliźnięta
Wreszcie odpoczniesz! Sprawy, które przez ostatnie dwa i pół roku spędzały ci sen z powiek, teraz zaczną się wyjaśniać, a kłopoty cię wreszcie opuszczą. Gromadź zasoby, zabierz się za oszczędzanie, realizuj ambitne plany biznesowe, szukaj majętnych wspólników lub zdobycie funduszy na inwestycje i rozwój. To dobry czas na zakup mieszkania lub stabilizację życiową u boku wyjątkowej osoby. Możesz  liczyć na nowe wpływy z handlu, biznesu, obrotu pieniędzmi i akcjami.

Rak
Saturn zafunduje ci test wszystkich relacji i umów. Będziesz musiał sprawdzić, kto ci sprzyja, a kto nie. Nie zwlekaj z podjęciem trudnych, ale koniecznych decyzji dotyczących rodziny i związku. Radykalnie odetnij się od nieprzyjaciół i ludzi, którzy szkodzą. To dobry czas na założenie rodziny i udzielenie pomocy krewnym. Unikaj kosztownych remontów i przeprowadzki. Poszukaj swoich korzeni, poznaj dzieje przodków, odnów relację z dalszymi krewnymi.

Lew
Nic ci nie przeszkodzi w realizacji śmiałych planów: założeniu firmy, ślubie, emigracji, ubieganiu się o lepszą pracę. Warto zająć się zdrowiem, kondycją, uporządkować codzienne sprawy, przejść na zdrową dietę i zająć się sobą. Przed tobą otworzą się lepsze perspektywy i znajdziesz niejedną okazję do wykazania się talentami i możliwościami, jakie w tobie drzemią.

Panna
Nadchodzi czas dla dzieci, rodziny i znajomych. Saturn nauczy cię, jak zachowywać równowagę między życiem zawodowym i osobistym. Rozwijaj swoje hobby, bo kreatywne zajęcia mogą stać się nowym źródłem zarobku. Odczujesz poprawę zdrowia, zaczniesz wreszcie prowadzić uregulowanego trybu życia. Praca fizyczna, sport i ćwiczenia pozwolą ci zachować równowagę ciała i umysłu.

Waga
Nadchodzi czas wielkich życiowych porządków. Saturn da ci wiele do myślenia. Zazwyczaj nie lubisz określać się po żadnej ze stron i podejmować szybko trudnych decyzji, ale teraz właśnie będzie to robić. Otoczenie straci do ciebie cierpliwość, partner będzie wymagał konkretnych decyzji, szef nałoży nowe obowiązki, nie unikniesz spraw, które pojawią się w twoim kalendarzu. Ostrożnie podejmuj decyzje finansowe, nie zadłużaj się bez potrzeby, bo możesz mieć więcej wydatków związanych z codziennymi sprawami. Sprawy domowe i rodzinne będą cię teraz bardziej pochłaniać, odpuść czasem i przestań stawiać pracy na pierwszym miejscu.

Skorpion
Przed tobą dobry czas. Saturn otworzy cię na podróże, nowe hobby, naukę, poznawanie nowych ludzi. Saturn przyniesie ci sukcesy w uczeniu się i zdobywaniu praktycznych umiejętności. Masz szansę poprawić relację z sąsiadami, dalekimi krewnymi i rodzeństwem. Umocnisz swoją pozycję w rodzinie, zaczniesz przekazywać swoją wiedzę innym, nauczysz się wielu pożytecznych rzeczy.

Strzelec
Odpocznij, nabierz sił, gromadź zapasy i zasoby. Nigdzie się nie spiesz. Uporządkuj sprawy zawodowe i osobiste. Odczujesz powrót optymizmu i znajdziesz nowe pole do działania. Działaj rozważnie, ale nie cofaj się przed niczym i nie zrażaj początkowymi trudnościami. Teraz uda ci się zabezpieczyć siebie i rodzinę na długie lata.

Koziorożec
Czas działać, inaczej zostaniesz w tyle. Nie możesz w nieskończoność odwlekać wzięcia się za te sprawy, do których uważasz, że jeszcze nie dojrzałeś. Spłać długi i zobowiązania wobec innych, inaczej cię jeszcze bardziej wyniszczą. W relacjach zdecyduj się na śmiały krok, inaczej przegapisz najważniejszy moment i potem będziesz żałował. Saturn, władca twojego znaku, da ci siłę, aby zdobyć szczyt góry, na którą od kilku lat się wspinasz. Dbaj o równowagę ciała i umysłu, ćwicz jogę, spaceruj, chodź na masaż, zrelaksuj się od czasu do czasu.

Wodnik
Saturn na razie da ci spokój, ale musisz się szykować na jego wejście do twojego znaku w 2020 roku. Na razie uporządkuj na spokojnie zawodowe sprawy, naucz się czegoś nowego, podróżuj i ciesz się życiem. Umacniaj relacje i zawieraj nowe przyjaźnie, bo już niedługo mogą ci się bardzo przydać. Nie wycofuj się rakiem z trudnych sytuacji, naucz się  budować i walczyć o swoje.

Ryby
Nadchodzi czas odpoczynku i spokoju. Saturn zapewni ci pomoc przyjaciół, wyjście cało z kłopotów, powrót do zdrowia i osiągnięcie życiowej równowagi. Wprowadzi też w twoje życie codzienne więcej realizmu i praktycznego podejścia. Łatwiej będzie zrobić krok w kierunku stabilizacji i skupić się na pomaganiu innym. To dobry czas na założenie rodziny, zbudowanie lub kupno domu oraz bezpieczne inwestycje.
Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Saturn, Koziorożec


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12