Astrolog Izabela Podlaska

Zaćmienia na planetach

Data publikacji: 2018-01-31 10:31:00

Kiedy na niebie tworzy się zaćmienie Słońca, z punktu widzenia Ziemi Słońce jest wtedy zasłonięte przez Księżyc – brak jest więc światła, nie widzimy źródła energii życia na Ziemi, bo przesłania nam je cień Księżyca. Podobnie jest z zaćmieniami Księżyca, które tworzą się wtedy, kiedy ziemia rzuca cień na Księżyc, a my na niebie widzimy cień Ziemi. Dlatego zaćmienia od wieków są uważane przez astrologów za złe i przynoszące same nieszczęścia i kłopoty. Czy tak jest rzeczywiście?

Zaćmienie Księżyca jest szczególnym rodzajem pełni. Ważne się stają wtedy nasze relacje z ludźmi, często okazuje się, jak jest naprawdę w naszym związku, przyjaźni, rodzinie. Zbieramy ziarna tego, co posialiśmy kiedyś (nieraz na poprzednim zaćmieniu z tego cyklu lub na zaćmieniu Słońca). Zaćmienie Księżyca jest przeważnie kulminacją i rozstrzygnięciem spraw, które toczą się od pewnego czasu. To zaćmienie wywołuje w nas i w ludziach dookoła silne emocje, wielkie awantury, histerię, strach, wymuszenia. Należy wtedy unikać dużych zgromadzeń i nie podejmować decyzji pod wpływem chwili lub nacisku.

Zaćmienie Słońca jest szczególnym rodzajem nowiu. Przynosi nam nowy rozdział w życiu i wpływa silnie na naszą osobowość. Poznajemy wtedy lepiej siebie, swoje wnętrze, swoje potrzeby. Zaczynamy coś nowego, choć często jeszcze nie wiemy, w którym kierunku się to potoczy nasze życie lub sprawa rozpoczęta na zaćmieniu. Nieraz jest to trudne doświadczenie, bo wiele musimy za sobą zostawić. Mamy poczucie, że coś nowego się wydarzy. Ale sami podejmujemy decyzje, nawet te najtrudniejsze.

Duże znaczenie dla rodzaju oddziaływania zaćmienia ma również to, na jakim węźle Księżyca ono wypada. Węzeł północny, który ma działanie bardziej jowiszowe, przyciąga nową energię i sprawia, że zdobywamy nowe doświadczenie, podbijamy nowe terytoria życiowe, poznajemy nowe dziedziny, zasługujemy na coś nowego i dobrego. Węzeł południowy, który ma działanie  saturniczne, sprawia, że uwalniamy starą energię, dzielimy się tym, co mamy z innymi, oddajemy dług zaciągnięty u społeczeństwa, rodziny czy innych pokoleń (niektórzy nazywają to karmą). Walczymy z ograniczeniami i regułami. Węzeł południowy uważa się za trudny, a nawet maleficzny.

Zaćmienia, które mają miejsce kilka razy w roku, wypadają zawsze w jakimś domu naszego horoskopu. Inaczej jest w przypadku zaćmienia, które tworzy aspekt z planetą lub osią. Zdarzają się o wiele rzadziej, szczególnie te, które wypadają w obrębie do 2 – 3 stopni, a do tego jeszcze w koniunkcji. Zaćmienia na planetach wyznaczają nowe kierunki w naszym życiu, nagle zmieniają naszą perspektywę i sprawiają, że docieramy do ukrytych i uśpionych energii związanych z daną planetą.

Na Słońcu – sprawy dotyczące naszych życiowych celów i tego, kim jesteśmy. Podjęcie trudnej i ważnej decyzji, pokonanie przeszkód, wzmocnienie ego i sił witalnych. Pozytywne wzmocnienie, poczucie siły i mocy. Nowy pomysł na siebie – łącznie z wyglądem. Realizacja ukrytych dotąd cech swojego urodzeniowego Słońca. Nowa aktywność, sport, pasja życiowa.

Na Księżycu – zmiany dotyczące rodziny, uczuć i spraw domowych. Ważne stają się relacje z matką i kobietami w rodzinie. Zmieniamy sposób odżywiania się i domowych przyzwyczajeń. Problem macierzyństwa, ciąża, narodziny dziecka w rodzinie. Nowe uczucie.

Na Merkurym – nowe pomysły i wątpliwości. Ważne wiadomości, odkrycie czegoś genialnego i nowego. Prawidłowe odczytanie kluczowej informacji, ważna podróż. Nowa ważna znajomość. Zmiana sposobu myślenia. Trudne negocjacje. Nowy zawód, nowa praca. Podpisanie ważnej umowy.

Na Wenus – zmiany w finansach, komforcie, wyglądzie zewnętrznym – zmiana stylu ubierania się, wystroju wnętrz, w relacjach z ludźmi. Chcemy zdobyć ładne rzeczy, ładniej wyglądać, dogodzić sobie, zdobyć nowe doświadczenia partnerskie. Duża inwestycja w siebie i swoje potrzeby. Szczęście do ludzi i pieniędzy. Ważny i przełomowy związek. Odkrycie nowych przyjemności. Niebezpieczny romans.

Na Marsie – znalezienie nowego źródła energii życiowej. Walka o swoje, znalezienie się w opozycji do kogoś lub czegoś. Odważny krok i ryzykowna decyzja. Konflikt z mężczyzną lub przełożonym. Trudność w osiągnięciu kompromisu, robienie tylko tego, co sami chcemy. Nie można nam niczego narzucić.

Na Jowiszu – chcemy poszerzyć swoje terytorium, miejsce w świecie, wpływy, dobrobyt. Chcemy nieraz za dużo, za drogo lub zbyt dużo obiecujemy – co może przynieść potem problemy. Spotkanie pomocnych wpływowych ludzi. Nowy kierunek edukacji, inspiracje religijne i duchowe, szczęśliwa podróż, wyprawa marzeń. Zdobycie duchowego lub materialnego bogactwa. Zdobycie nagrody, honorów, zaszczytów, dyplomu, papierów uprawniających do działania na szeroką skalę.

Na Saturnie – chcemy coś zmienić w strukturze naszego życia, w karierze i materialnym statusie. Podejmujemy długoterminowe zobowiązania i trudne biznesowe decyzje. Zmiana kierunku kariery. Nowe obowiązki, ale i obciążenia. Przeorganizowanie całego życia, łącznie z meblami. Bycie dla kogoś autorytetem. Wypełnienie karmy, obowiązków. Pokonanie życiowych kompleksów i trudności.

Planety pokoleniowe nie są aż tak ważne (wspólne dla całego rocznika), chyba że wchodzą w aspekty z planetami osobistymi i osiami. Wtedy zabarwiają dane wydarzenia swoją energią:

Na Uranie – zmiany, nad którymi nie panujemy. Trudno jest się kontrolować. Nieprzewidziane okoliczności, nagłe i nieodwracalne zmiany. Potrzeba wolności, niezależności, odcięcia się od tego, co stare i bezużyteczne. Nagłe zakochanie, nowy, inny niż dotychczas partner.

Na Neptunie – tracimy grunt pod nogami, idealizujemy życiowe sytuacje. Jesteśmy podatni na zauroczenia, wpływy i sugestie. Duże inspiracje duchowe i artystyczne. Wymarzona podróż. Zakochanie. Szczęście i powodzenie. Uwaga! Łatwo dać się oszukać i pomylić prawdę z rzeczywistością.

Na Plutonie – poczucie konieczności zmian. Głęboki wgląd psychologiczny i intuicyjny w sytuację, w jakiej się znaleźliśmy i w swoje życie. Duże wyzwania, przeszkody do pokonania, nowe zasoby, zdobycie nowych pieniędzy i wpływów.

Dziś 31.01.2018 o godzinie 14.26 czeka nas całkowite zaćmienie Księżyca w 12 stopniu znaku Lwa. Całkowite zaćmienie Księżyca i pełnia w opozycji do Wenus sprawi, że wszyscy będą zabiegani, podekscytowani i zajęci wieloma sprawami naraz. To czas wytężonej pracy, mobilizacji sił, a także szybkiego następowania po sobie wydarzeń. Zawsze podczas zaćmienia Księżyca, nawet kilka dni wcześniej, sprawy przyspieszają, ludzie stają się niecierpliwi, a decyzje trzeba podejmować pod presją czasu. Dzięki rozwadze i trzeźwej ocenie sytuacji nie popełnisz błędu.

Pelnia i zaćmienie Księżyca 31.01.2018

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, zaćmienie


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12