Astrolog Izabela Podlaska

"Vogue Polska" premiera na zaćmieniu

Data publikacji: 2018-02-15 22:39:00

Wczoraj w walentynki 14 lutego 2018 roku ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Vogue Polska”. Polska edycja tego prestiżowego i najważniejszego magazynu o modzie, który ukazuje się w 23 krajach, nie przeszła bez echa. Horoskop premiery pisma ma w sobie siłę i czar, a także prowokację, obok których trudno przejść obojętnie.

Zaćmienie przyciąga uwagę
„Vogue Polska” ukazał się dzień przed nowiem i częściowym zaćmieniem Słońca w znaku nowoczesnego i wizjonerskiego Wodnika. Dlatego o jego pierwszym numerze zrobiło się od razu głośno. Zaćmienia współcześnie są świetnym momentem na zrobienie dobrej promocji i sprzyjają zdobyciu szybkiego rozgłosu. Szczególnie w czasach, kiedy reklama musi być kontrowersyjna, żeby przyciągnąć uwagę potencjalnych czytelników i klientów. Redakcja nowego magazynu zdecydowała się na okładkę, która poruszyła nie tylko świat mody. W internecie, gdzie okładka została zaprezentowana dzień przed premierą, każdy chciał się wypowiedzieć na jej temat. Opinie były skrajne – od zachwytów po druzgocącą krytykę. W efekcie w dniu premiery pismo rozeszło się rano tak szybko, że trudno było go kupić już około południa.

"Vogue Polska" pierwszy numer
Okładka pierwszego numeru "Vogue Polska" zima 2018, źródło: www.vogue.pl

Okładka spod Saturna
Za wizerunek i wygląd w horoskopie wydarzenia, a w przypadku pisma również za okładkę, odpowiada ascendent i pierwszy dom. Na moment pojawienia się w kioskach i salonach prasowych (czyli na 6.00 rano czasu polskiego) ascendent znajdował się w ostatnim stopniu znaku Koziorożca. Znakowi temu przypisuje się surowość, oszczędność, stonowanie, upodobanie do klasyki i retro, a także kolor czarny. Jak widać pozycja ascendentu idealnie odzwierciedla cechy pierwszej okładki „Vogue Polska”, która tak odróżnia się od kolorowych i „barokowych” okładek magazynów mody i pism kobiecych obecnych na naszym rynku. Kontrowersje wokół okładki opisuje również pozycja Marsa, który jest w horoskopie najwyżej położoną planetą w kątowym dziesiątym domu. A tam gdzie jest silny Mars, tam jest walka i chęć dominacji na rynku. Możemy się więc spodziewać, że to nie ostatnia burza i poruszenie odbiorców, a magazyn ma szansę szybko zdobyć zauważalną obecność na rynku polskiej prasy, nie tylko modowej, i zostać na nim na długie lata. Potwierdza to silna pozycja Saturna, władcy ascendentu, który znajduje się w Koziorożcu, znaku swojego władztwa.

"Vogue Polska" pierwszy numer
"Vogue Polska" 14.02.2018 g. 6.00, Warszawa, klasyfikacja: A/C (godzina szacunkowa, horoskop postawiony na moment otworzenia kiosków z prasą), źródło: informacje prasowe

Nowoczesny Merkury w Wodniku
W horoskopie tytułu prasowego ważna jest pozycja planety Merkury, głównego sygnifikatora mediów i komunikacji. W horoskopie „Vogue Polska” znajduje się on w powietrznym i stałym znaku Wodnika, gazeta nastawiona jest więc na przekazywanie nowych, nieraz trochę prowokujących treści i  na pewno będzie trafiać do tych, którzy szukają inspiracji i są trochę w kontrze do tego, co podoba się innym i co jest ogólnie akceptowalne. Trochę przekory i prowokacji na pewno tytułowi nie zaszkodzi. Merkury jest w ścisłej koniunkcji ze Słońcem oraz w kwadraturze z Jowiszem i w sekstylu z Uranem, co wskazuje, że materiały publikowane w piśmie będą szeroko komentowane i nie będą to tylko artykuły o modzie, ale i o sprawach społecznych, czy nawet polityce. Tak wiele planet w znaku Wodnika i silny Uran wskazują, że redakcja nie będzie stronić od kontrowersji i trudnych tematów. Może pokazywać zjawiska, które dopiero się tworzą i będą szerzej u nas obecne dopiero za kilka lat.

Silna Wenus, patronka mody, piękna i pieniędzy
W horoskopie pisma o modzie bardzo ważna jest Wenus, planeta piękna, kobiet i stylu. W dniu, kiedy ukazał się „Vogue Polska”, Wenus była w wyjątkowo korzystnym miejscu na niebie, bo w znaku swojego wywyższenia w Rybach, co podpowiada, że moda prezentowana na stronach pisma będzie inspirować, wyprzedzać swoje czasu i przede wszystkim trafiać w gusta Polek. Wenus tworzy sekstyl z klasycznym i zachowawczym Saturnem, co oznacza, że w magazynie prezentowane będą też bardziej klasyczne trendy.

"Vogue Polska" i "Vogue" horoskop porównawczy
Horoskop porównawczy: w środku horoskop "Vogue Polska", na zewnątrz horoskop ukazania się pierwszego numeru "Vogue" 17.12.1892, godzina 6.00, Nowy Jork, NY, USA, klasyfikacja: A/C (godzina szacunkowa, horoskop postawiony na moment otworzenia kiosków z prasą), źródło: informacje prasowe

„Vogue” i „Vogue Polska”
Warto porównać horoskop polskiej edycji z horoskopem matką czyli pierwszego numeru „Vogue”, który ukazał się w Stanach Zjednoczonych 17 grudnia 1892 roku. Od razu widać wiele podobieństw, co zapowiada, że „Vogue Polska” może powtórzyć sukces innych edycji pisma na świecie. W obu horoskopach jest nów Księżyca, oba mają silnego Saturna („Vogue” z 1982 ma go wywyższonego w Wadze), oba mają zaznaczony znak Strzelca, a Wenus pierwszego wydania pisma jest w ścisłej koniunkcji z Jowiszem polskiej edycji, co zapowiada udaną kontynuację głównej linii pisma.

Z ciekawością czekam już na drugi numer. Zapraszam też do przeczytania horoskopu miesięcznego w „Vogue Polska”, który tworzymy razem z Miłką Krogulską.


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Vogue, Vogue Polska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12