Astrolog Izabela Podlaska

Astrologia i bezpieczeństwo w podróży

Data publikacji: 2018-08-31 21:49:00

Kiedy wybieramy się w podróż, chcemy być najlepiej przygotowani i mieć pewność, że wyjazd będzie udany. Jak znajomość astrologii może nam pomóc spokojnie i bezpiecznie podróżować i wypoczywać? Horoskop może nam bardzo pomóc w przygotowaniach do podróży i uniknięciu niebezpieczeństw i trudów wyprawy. Trzeba się jednak temu zagadnieniu przyjrzeć z różnych stron.

Osoby, które w horoskopie mają silnie wskaźniki do częstych podróży, nawet w trudnych warunkach i podczas niekorzystnych układów planet na niebie, dadzą sobie radę i jeszcze będą z dumą wspominać, jacy byli dzielni i zaradni podczas powodzi lub trzęsienia ziemi. Natomiast osoby, które niechętnie podróżują, w podobnych sytuacjach mogą przeżyć silny stres, zrazić się do podróżowania i nie dać sobie rady w trudnych warunkach. Dlatego zanim przejdziemy do technik predykcyjnych i elekcji podróży, musimy wziąć pod uwagę położenie sygnifikatorów podróży w horoskopie urodzeniowym.

Astrologia i podróże
Palolem, Goa @ Izabela Podlaska-Konkel

Bezpieczeństwo w podróżyczyli uważaj na Marsa i Urana
Po spojrzeniu w horoskop urodzeniowy przechodzimy do analizy bieżących progresji i tranzytów. Co konkretnie sprawdzamy? Najpierw warto popatrzeć w progresje sekundarne. W nich bowiem widać, jak zmienia się nasze nastawienie do życiowych wyzwań (o tym powie powiedzą progresywne Słońce i Merkury), czego psychicznie potrzebujemy w danym momencie życia i w jakiej kondycji jest nasze ciało (patrzymy na progresywny Księżyc). Pamiętajmy, że zakres działania progresji jest szeroki, nawet progresje Księżyca potrafią działać do kilku miesięcy. Opisują więc klimat i podłoże do tego, co szykują nam tranzyty i inne techniki prognostyczne.

Najbardziej niekorzystne na podróże są momenty, kiedy w progresjach widzimy aspekty Księżyca lub planet osobistych do Marsa i Urana. One wskazują na ryzyko wypadku i zachorowania na poważną chorobę, nagłe zmiany, pomyłki i problemy w podróży.

Progresywny Merkury i aspekty, jakie tworzy z planetami urodzeniowymi i progresywnymi, wskaże nam, co może się stać w podróży, jakie mamy nastawienie do podróżowania i czy dużo się nauczymy. Znaczenie ma też znak, w którym jest Księżyc. Progresywny Księżyc w znakach ognistych i powietrznych wskazuje, że będziemy chętniej podróżować, ale i będziemy mniej ostrożni. Księżyc w znakach żywiołu ziemi i wody daje nadzieję na większą ostrożność i rozwagę w podróży. Jednak trzeba uważać, kiedy Księżyc w Skorpionie i Koziorożcu, bo to lata, kiedy nasz organizm jest słabszy i bardziej podatny na wirusy i choroby.

Progresje do Saturna wskazują, że organizm jest osłabiony i trzeba uważać, szczególnie w krajach azjatyckich. Wtedy doradzamy właścicielowi horoskopu zrobienie kompletu szczepień, ostrożność w środkach komunikacji, a także pilnowanie jedzenia i wody, żeby się niczym nie zatruć. Szczególnie niekorzystne są nieharmonijne aspekty planet progresywnych do Saturna (koniunkcja, kwadratura i opozycja).

Drugim krokiem w prognozie jest sprawdzenie tranzytów na dzień wyjazdu oraz na całą podróż. Tu również przyglądamy się bacznie, czy nie zbliża się tranzyt Marsa lub Urana do naszych planet osobistych lub osi. Niekorzystne są również tygodnie, w których występuje całkowite lub częściowe zaćmienie Słońca lub Księżyca. Unikamy podróżowania w dzień zaćmienia, a jeśli już musimy w tym czasie podróżować, przeczekajmy moment zaćmienia i wyruszmy z domy dzień po. Czasem, przy wyjątkowo niekorzystnych tranzytach i progresjach, nawet tranzyt Słońca do urodzeniowego Urana lub Marsa może wywołać zagrożenie.

Sporo konkretnych informacji może nam dać analiza solariusza i lunariusza obowiązujących na czas wyjazdu. W solariuszu sprawdzamy obsadzenie trzeciego i dziewiątego domu, bo to pokaże nam, co nas czeka w podróży w danym roku. Jeśli są tam Mars, Saturn lub Uran, bądźmy ostrożni. Położenie i aspekty Księżyca wskażą, w jakiej będziemy kondycji i czy grożą nam choroby lub wypadki (na co oczywiście wskazują nieharmonijne aspekty z Marsem, Uranem, Saturnem, Neptunem i Plutonem). Patrzymy, czy solariusz nie powtarza jakichś niekorzystnych, wypadkowych aspektów czy układów planet z naszego horoskopu urodzeniowego (np. opozycji Marsa z Uranem). W lunariuszu przyglądamy się osiom horoskopu i planetom, które na nich się znajdują i aspektom, jakie tworzą szybko poruszające się planety. Jeśli coś nas zaniepokoi, upewnijmy się, czy w solariuszu, tranzytach i progresjach też widzimy niebezpieczeństwo. Warto pamiętać, że w astrologii prognostycznej obowiązuje zasada trzech wzmocnień: dopiero dwa lub trzy potwierdzenia dają nam podstawę do skrajnie pesymistycznej prognozy.

Warto na koniec sprawdzić relokację naszego horoskopu urodzeniowego na miejsce, do którego jedziemy. Dla mnie to najpewniejsza informacja, jak właściciel horoskopu będzie się czuł podczas podróży i w miejscu docelowym. Oraz jakie zagrożenia mogą go ewentualnie czekać na miejscu. Sprawdzamy w horoskopie relokowanym domifikację Marsa, Urana i Saturna, bo w tych obszarach mogą nas spotka niemiłe niespodzianki. Jeśli w horoskopie relokowanym osie są w koniunkcji z malefikami, Uranem lub Plutonem, na miejscu możemy poczuć się zagrożeni, mieć więcej nieprzyjemnych sytuacji z tubylcami, a chwila nieuwagi i może coś się wymknąć spod kontroli. Jeśli chcemy spędzić spokojny urlop, najlepiej wybrać miejsce, gdzie w relokowanym horoskopie mamy Wenus lub Jowisza na osi. Albo przynajmniej benefika w czwartym lub pierwszym domu.

Jeśli mamy wciąż niedosyt informacji, sprawdzamy również horoskopy towarzyszy podróży. Nie zawsze jest to możliwe, ale jeśli wybieramy się w dwumiesięczną podróż po Stanach Zjednoczonych autostopem z nowym znajomym, warto zrobić horoskop porównawczy z naszym horoskopem urodzeniowym, żeby przekonać się, czy w jego towarzystwie będzie się nam dobrze spędzać czas. Nieharmonijne aspekty jego Marsa, Urana i Saturna do naszych osi i planet osobistych mogą popsuć pobyt w najpiękniejszym zakątku świata. Zamiast podziwiać widoki, będziecie się kłócić i mieć do siebie nawzajem pretensję, kto nie pozmywał lub nie nastawił budzika.

Astrologia Profesjonalna nr 19Więcej o astrologii i bezpieczeństwie w podróży przeczytasz w moim obszernym artykule, który ukazał się w 19. numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna". Numer można zamówić telefonicznie pod numerem +48 600 218 488 lub przez internet.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12