Astrolog Izabela Podlaska

Panna czyli porządkowanie świata

Data publikacji: 2018-09-07 14:42:00

Panna ma wśród astrologów opinię znaku nudnego, racjonalnego i przewidywalnego. Ale czy tak jest naprawdę? Czasami działania osób z planetami osobistymi w tym znaku są trudne do ogarnięcia i zrozumienia. Co nimi kieruje i o co tak naprawdę chodzi panniastym osobowościom?

Głównym motywem działania zmiennej, ziemskiej i ludzkiej Panny jest wyjaśnianie świata widzialnego, porządkowanie wrażeń i danych, poznanie prawdy o człowieku, jego miejsca w świecie, biologii, zasad funkcjonowania i tajemnicy życia i śmierci. Brzmi to górnolotnie, ale tak właśnie jest. Z pozoru dbające tylko o porządek w szafie Panny mają za cel odkrycie, jakie prawa rządzą światem. I liczenie słoików w spiżarni to jeden ze sposobów, aby tego dokonać.

Podwójna natura czyli zasady działania
Każda osoba z planetą osobistą w znaku Panny ma w sobie jakby dwie przeciwstawne natury. Panna to znak zmienny, co w astrologii oznacza, że przejawia się na dwa przeciwstawne sposoby i pokazuje dwie zupełnie różne postawy. Dlatego Panna drąży i ogląda dwie strony każdego medalu, dzieli włos na czworo i specjalizuje się w zadawaniu pytań, na które nie ma odpowiedzi. Porządek i bałagan to dwa sposoby na ogarnięcie codziennego chaosu. Na pewno znacie Panny, które potrafią żyć w niesprzątanym od wielu tygodni mieszkaniu lub takie, które tłustym palcem przekładają kartki czytanej książki. Są to na pewno te osobniki, które zatopione w myślach i pochłonięte sprawami wielkiej wagi nie zauważają takich drobnostek jak kurz na stole.

Panny cenią sobie sobie minimalizm i nie przywiązują się do rzeczy i materii. Mają niezwykła zdolność do zmiany, zostawienia wszystkiego w każdym momencie i wyruszenia w świat, w nowe miejsce, gdzie jest ciekawiej i gdzie umiejętności Panny są niezbędne.

Znak Panny ma ambitne i trudne do zrealizowania zadanie ulepszenia i zmiany świata zewnętrznego. Realizuje to przez zmianę siebie czyli pracę i codzienne rytuały (ogarnianie świata i poznawanie go do najmniejszej drobinki). Dlatego osoby z planetami osobistymi w tym znaku przechodzą przez wiele przemian w ciągu życia. Często wybierają zawody związane z pomaganiem ludziom, bo rzadko są skupione na sobie i lubią przywracać porządek i równowagę nie tylko w swoim życiu.

Zdrowie i równowaga
Znak Panny związany jest z leczeniem i opanowywaniem swojego organizmu, poznawaniem zasad rządzących światem, aby lepiej z nim współgrać i współegzystować.
Zgłębianie natury ludzkiego organizmu i świata prowadzi bowiem do poważnego pytania czy możliwa jest nieśmiertelność ciała i duszy. Jednym słowem ukrytym celem znaku Panny jest szukanie eliksiru życia (stąd obsesja na punkcie zdrowego trybu życia i naturalnych metod leczenia) i zgłębienie zagadki nieśmiertelności.

Czas i wieczność
Panna nieustannie podejmuje próbę opanowania i uporządkowania czasu poprzez uchwycenie jego powtarzalności, czego rezultatem są niezbędne do rozwoju naszej cywilizacji kalendarz i zegar). Pośpiech i zabieganie tego znaku wynikają z chęci bycia na czas i wyrobienia się z zadaniami, które sobie wcześniej wyznaczyły. Dobrze zrealizowana Panna planuje tyle, ile jest w stanie zrobić w danym czasie. Logistyka i planowanie Panna doprowadziła do perfekcji. Ciągłe patrzenie w przyszłość lub przeszłość powoduje, że nie zawsze osoby z silnym wpływem tego znaku potrafią być tu i teraz.

Planety osobiste w znaku Panny
Osoby, które posiadają planety w znaku Panny są często z tego powodu zawstydzone i niezadowolone. Znak ten kojarzony z pracowitością, obowiązkami i skromnością nie wzbudza entuzjazmu i uważany jest za nudny i przewidywalny (co nie jest prawdą!). Planety w znaku Panny wskazują, że w naszym życiu mamy misję, która wykracza poza nasze indywidualne potrzeby. I prędzej czy później będziemy musieli wypełnić swoje powołanie.

Słońce w Pannie to praca nad sobą, zmiana i odkrywanie nowych rzeczy, nieustanna przemiana, poznawanie ego i pozbywanie się go. Osobowość: pracowity, konkretny, skupia się na szczegółach. Jest dokładny, analizuje każdą informację czy otoczenie, w którym przebywa. Lubi porządek, choć czasami sam generuje chaos wokół siebie. Jest inteligentny i zdolny, szybko się uczy i przyswaja dużą ilość informacji. Przejmuje się swoim zdrowiem i higieną, chodzi na badania, zdrowo się odżywia lub ma specjalną dietę. Narzuca sobie dyscyplinę w imię wyższych celów. Potrafi zarządzać czasem swoim i innych. Jest świetnym nauczycielem, umie przekazywać wiedzę w uporządkowany sposób. Sposób działania: w sposób systematyczny, porządkuje i znajduje ukryte powiązania. Musi mieć plan, zanim zacznie coś robić oraz plan awaryjny, gdyby pierwszy nie wypalił. Potrafi zbudować coś z niczego. Jest świetnym pracownikiem, bo jest rzetelny, skupiony na tym, co robi i dąży do perfekcji we wszystko, co robi. Nieraz gubi główny cel, do którego dąży i długo mu zajmuje, żeby go odnaleźć. Główne cele: analizowanie, liczenie, praca, zdrowie, zarządzanie, porządkowanie, myślenie, leczenie, powtarzanie, dążenie do perfekcji, skupienie na szczególe, budowanie struktur, planowanie.

Księżyc w Pannie to chęć ogarnięcia emocjonalnie całego świata, uporządkowania go, szybka asymilacja, dbanie o zdrowie i przestrzeń, codzienne obowiązki i rytuały dają poczucie bezpieczeństwa, opieka nad innymi jako wyrażanie uczuć.

Uczucia: zmienny i niezdecydowany, co naprawdę czuje. Bardzo krytyczny i zdystansowany do własnych emocji. Nieustannie ocenia i racjonalizuje emocje. Ma praktyczne podejście do bliskich relacji. Potrzebuje ciągłego kontaktu i analizowania uczuć. Czasami rozsądek góruje nad emocjami. Potrafi podejmować trudne partnerskie decyzje, jeśli uważa, że coś idzie nie tak. Boi się emocji, których nie zna. Ma tendencję do powtarzania emocjonalnych błędów w kolejnych związkach. Rodzina i prywatność: świetnie dogaduje się z domownikami i rodziną. Planuje i analizuje to, co jest do zrobienia. Jest nastawiony na organizowanie innym życia i opiekę. Swoje emocje wyraża w gotowaniu dla innych, sprzątaniu, nieustannym kontakcie. Wprowadza nieustanne zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Potrafi żyć na walizkach i w drodze. Przyjaciół i zwierzęta traktuje jak pełnoprawnych członków rodziny. Tryb życia: przewrażliwienie na punkcie zdrowia, a nawet hipochondria, sam się leczy lub często chodzi do lekarza. Potrzebuje porządku wokół. Jest w ciągłym ruchu, musi pracować i robić coś, żeby czuć się bezpiecznie. Dąży do materialnego bezpieczeństwa.

Merkury w Pannie to nastawienie na skuteczną komunikację, nieustanna nauka, poznawanie świata, nauka języków, techniczne zdolności, zarządzanie czasem.

Myśli bystro, jest bardzo inteligentny, ma analityczny umysł i szybko kojarzy fakty i informacje w nową całość. Świetnie gromadzi wiadomości i dane, umie znaleźć błąd nawet w najbardziej skomplikowanym systemie, ma zdolności do pisania, liczenia, budowania, nauk ścisłych. Mówi zwięźle, na temat, nie upiększa wypowiedzi dygresjami. Czasami za bardzo zagłębia się w szczegół. Dba o poprawność językową, ma tremę przed wystąpieniami publicznymi, nie rzuca słów na wiatr, ma piękne i staranne pismo, potrafi być elokwentny. Śmiało używa nowoczesnych technologii do komunikacji z ludźmi. Poznaje i komunikuje się z otoczeniem konkretnie, umie zdobyć potrzebne informacje, łatwo nawiązuje kontakty, jest systematyczny w uczeniu się, ma zdolności do języków obcych, ma ciekawość świata i predyspozycje do bycia dobrym nauczycielem, koryguje i poprawia do perfekcji, jest obowiązkowy i skrupulatny.

Wenus w Pannie uosabia poszukiwanie ideału piękna poprzez mierzenie go, krojenie udanych projektów, rytuały pielęgnacji, upiększania, poprawiania urody, wypracowywanie stylu, krojenie na miarę, robienie zabiegów poprawiających wygląd, katorżniczych diet.

Wenus w Pannie jest na wygnaniu. Potrzebuje materialnego potwierdzenia swojej wartości i ocenia korzyści, jakie płyną z każdego związku. Poświęca się dla partnera i często w związku stawia na drugim planie swoje potrzeby. Typ związków: kulturalna, nieśmiała, powściągliwa w wyrażaniu uczuć, ostrożna. Szybko dystansuje się do osób i do sytuacji. Do miłości podchodzi w sposób zrównoważony, rozsądny i praktyczny. W związku ceni sobie bezpieczeństwo, które może dawać i otrzymywać od partnera. Z tego powodu może zdecydować się na małżeństwo z rozsądku. Nadmierny krytycyzm lub wrodzona rezerwa mogą przeszkadzać w realizowaniu partnerskich potrzeb i namiętności. Wartości i pieniądze: ma praktyczne podejście do pieniędzy i wartości. Umie liczyć zyski i straty i wycenić swoją wartość. Dopasowuje się do bieżących potrzeb, potrafi żyć na minimalnym poziomie, nie ma wielu potrzeb. Uroda i moda: nie lubi się rzucać w oczy, ubiera się skromnie, nie lubi efektownych dodatków. Stawia na proste i ponadczasowe stroje. Bardzo dba o siebie, pielęgnuje urodę. Nieraz decyduje się na specjalne zabiegi kosmetyczne lub operacje plastyczne, aby wyglądać lepiej.

Mars w Pannie to nieustanna praca fizyczna, poprawianie, dopasowywanie, naprawianie, porządkowanie chaosu wokół siebie. Nieustanne doskonalenie siebie i swoich narzędzi pracy.

Mars w Pannie lubi dużo pracować i w ten sposób wyładowuje swoją energię. lubią działać, ale nieraz skupiają się bardziej na fazie przygotowań i planowania, niż na konkretnej czynności czy zadaniu. Chętnie wykonują prace fizyczne. Upór i perfekcjonizm pomagają im odnieść sukces zawodowy. Atakuje za pomocą krytycznych uwag. Nie może znieść, że ktoś w jego obecności nic nie robi, zarzuca więc innych obowiązkami. Nie lubi marnotrawstwa, a szczególnie nie znosi złego wykorzystania czasu.

Więcej na temat znaku Panny będzie można przeczytać w moim artykule o podobieństwach znaków Panny i Ryb, który ukaże się pod koniec września w kwartalniku „Astrologia Profesjonalna".

 

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, znak Panny


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12