Astrolog Izabela Podlaska

Znaki zamknięte w horoskopie horarnym

Data publikacji: 2018-10-07 22:14:00

Rozmiar domu ma znaczenie, kiedy interpretujemy horoskop horarny. Obszar horoskopu, który opisuje sprawę, o którą pytamy, badamy z różnych stron i musimy przyjrzeć mu się na wielu poziomach. Dom może zawierać jeden, dwa, a nawet trzy znaki zodiaku. Wtedy ma w środku tak zwany znak zamknięty, czyli znak, w którym nie znajduje się żadem wierzchołek domu. Jeśli dodatkowo znajdują się w nim planety, nie mamy wątpliwości, że trzeba opisać ich działanie poprzez miejsce w znaku, jakie każda z nich zajmuje. Im większy dom, tym więcej osób lub spraw związanych z pytaniem. Oczywiście w horoskopie horarnym badamy tylko dom, którego dotyczy pytanie i powiązane z nim domy.

Znaczenie znaku zamkniętego w domu:
- dodatkowa osoba,
- ukryty aspekt sprawy, nowe fakty, które kiedyś wyjdą na jaw,
- nieznana motywacja, która wpływa na działanie osoby,
- zależność od kogoś, ktoś z ukrycia lub z boku decyduje o naszej sprawie,
- tajemnica, sekret, coś, co wyjdzie później,
- drugi aspekt sprawy, symbolizuje go drugi władca,
- dwie osoby związane ze sprawą, a nie jedna,
- wskazówka, że pojawi się więcej propozycji związanych z tym domem,
- możliwa zmiana sytuacji,
- opóźnienia i dłuższy czas realizacji sprawy.

Znak zamknięty zawsze wskazuje, że czegoś nie wiemy o sprawie, a co niedługo się okaże i będziemy musieli się z tym zmierzyć. Najczęściej znak zamknięty pojawia mi się w pytaniach o pracę, kiedy dom zamknięty oznacza ofertę pracy, która jeszcze nie nadeszła, ale warto na nią poczekać. Planeta, która włada znakiem zamkniętym i jej pozycja w horoskopie odpowie nam, co o niej sądzić. Dom ze znakiem zamkniętym w środku ma de facto trzech władców, po kolej władcę znaku, który jest na wierzchołku, władcę znaku zamkniętego i władcę znaku znajdującego się pod koniec domu. Daje nam to bogate spektrum, ale i stawia sprawę w niejednoznacznym świetle, bo trzeba poczekać, aż sprawa się rozwinie lub wziąć pod uwagę inne osoby, które są w sprawę zamieszane.

Planeta w znaku zamkniętym ma o wiele większe znaczenie niż sam znak zamknięty. Jest ona schowana przed innymi lub wskazuje na opóźnienia, ukrytą motywację działania, odmienne poglądy lub różną od deklarowanej postawę. Warto więc w zależności od pytania przyjrzeć się znakowi zamkniętemu i planecie, która w nim się znajduje, bo od pewnego czasu zauważam, że daje ona sporo informacji istotnych dla końcowego werdyktu i zakończenia sprawy.

Zamrożone pieniądze
Moje konto na serwisie Paypal zostało częściowo zablokowane z powodu niepełnej dokumentacji. Mogłam przyjmować płatności, ale do czasu przesłania wymaganych papierów uwiarygodniających moją tożsamość, opcja przelewania pieniędzy na moje osobiste konto nie była dostępna. O konieczności uzupełnienia danych byłam informowana od kilku miesięcy, ale odkładałam to żmudne zadanie na wieczne nigdy. Kiedy w końcu zablokowali mi wypłaty, musiałam się tym zająć. Niestety zdarzyło się to pod koniec sierpnia tuż przed wyjazdem na wakacje za granicę, skąd nie mogłam wysłać wymaganych dokumentów. Nie wystarczyło bowiem przesłać skanu dokumentu tożsamości. Nieopatrznie kiedyś rozszerzyłam konto o dane firmy, ale nie korzystałam z tej opcji. Pracownicy Paypala zaczęli mi wysyłać kolejne prośby o uzupełnienie dokumentów i podanie informacji, które nie dotyczyły rodzaju działalności, jaką prowadzę. Sprawa zaczęła się komplikować.


Horoskop horarny: Kiedy zweryfikują mi konto?
Kiedy zweryfikują mi konto Paypal? 20.09.2018 g. 13.41 Warszawa

Po powrocie z wakacji wysłałam wymagane dokumenty. Pracownicy Paypala wciąż wysyłali mi prośby o uzupełnienie przesłanych już dokumentów i podanie składu zarządu i nazwiska dyrektora, których w mojej firmie nie ma. Do tego proszono o formularze na papierze firmowych, którego również nie posiadam. Zaczęłam się niepokoić, czy to nie jest kwadratura koła i zastanawiać się, czy Paypal zweryfikuje moje dane. Podczas wymiany korespondencji dostałam nawet maila w sprawie nieznanej mi firmy, której właściciel o egzotycznym imieniu i nazwisku miał prosić o zamknięcie mojego konta. Powoli traciłam cierpliwość. Zaczęłam do nich dzwonić i to okazało się skuteczniejsze. Jednak po kolejnej rozmowie i przesłaniu dokumentów znów dostałam maila z prośbą o kolejne dane. Zaniepokojona zadałam pytanie i postawiłam horoskop horarny, kiedy zweryfikują mi konto Paypal.

Ascendent w Strzelcu i jego władca Jowisz dawały nadzieję, że zapału do zakończenia tej koszmarnej przygody mi nie zabraknie. Merkury, władca descendentu i reprezentant Paypala, jest w znaku swojego władztwa i wywyższenia w Pannie, co trochę mnie uspokoiło, że firma nie przeszła w ręce finansowych oszustów. Merkury jest w ścisłej koniunkcji ze Słońcem w dziewiątym domu, co potwierdza, że cała procedura była wymuszona przez międzynarodowe umowy prawne dotyczące przepływu pieniędzy. Jednak Merkury już separuje od sekstylu z Jowiszem, dlatego muszę poszukać innych wskaźników, jak rozwinie się sytuacja.

Księżyc, który symbolizuje całą sprawę i jej rozwój, znajduje się w drugim domu symbolizującym moje pieniądze, w Wodniku, w znaku zamkniętym, co jest nie bez znaczenia. Z jednej strony opisuje to długotrwała procedurę, z drugiej dosłownie pokazuje moje uwięzione na koncie Paypal pieniądze (których od czasu zawieszenia mojego konta sporo się na nim zebrało). Długo trwało dosyłanie kolejnych dokumentów i znak zamknięty sugeruje, że to jeszcze nie koniec. Tym bardziej że Wodnik jest znakiem stałym, co nie zapowiada szybkiego rozwoju wypadków. Księżyc włada też domem ósmym i sygnifikuje konto Paypal. Znak zamknięty wskazuje na niespodzianki i nowy aspekt sprawy, trzeba się było więc przygotować na kolejne niecodzienne prośby ze strony biura Paypala.

Księżyc aplikuje ścisłą jednostopniową kwadraturą do Wenus, co może wskazywać, że weryfikacja nastąpi niedługo, ale nie bez komplikacji. Czas, na jaki wskazuje aspekt Księżyca, to raczej tydzień a nie dzień, bo Księżyc jest w znaku stałym, w domu następującym i w znaku zamkniętym. Potwierdzał to aplikacyjny sekstyl Księżyca do ascendentu, który wynosił 8 stopni.

Na drugi dzień w piątek dostałam kolejnego maila z prośbą o uzupełnienie danych, tym razem prosili o informacje o udziałowcach firmy, które już im podałam poprzedniego dnia. Zniecierpliwiona zadzwoniłam ponownie na infolinię i tym razem miałam szczęście, bo trafiłam na pracownika z większymi kompetencjami, co pomogło zakończyć procedurę weryfikacji podczas rozmowy telefonicznej. Okazało się, że dosyłanie dokumentów nic nie dawało, trzeba było edytować dane konta na Paypalu, żeby zakończyć procedurę. Po kilku dniach ciszy i braku maili zajrzałam na konto w Paypalu i okazało się, że zostało odblokowane. Po niecałym tygodniu od zadania pytania, w środę 26 września mogłam wreszcie korzystać z wszystkich opcji konta i dysponować zgromadzonymi na nim środkami. Niestety procedury nie udało się przeprowadzić szybciej, na co wskazywała pozycja Księżyca w horoskopie pytania.

Więcej na temat znaku znaków zamkniętych w horoskopach horarnych i urodzeniowych będzie można przeczytać w dwóch artykułach, które niedługo ukażą się w kwartalniku „Astrologia Profesjonalna".

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, astrologia horarna, znak zamknięty


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12