Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop to skomplikowana sprawa

Data publikacji: 2018-10-16 23:19:00

Działanie planet w horoskopie jest nieraz inne w różnych horoskopach. Nieraz planety w tych samych znakach czy aspekty działają inaczej, a czasami to, co bierzemy za pewnik, realizuje się niespodziewanie. Mają na to wpływ różnie czynniki. Oprócz środowiskowych astrologicznie bierzemy pod uwagę:

1) Pozycję planety w domu - pewne obszary horoskopu osłabiają działanie planet i sprawiają, że ekspresja danej planety może nie być tak widoczna na zewnątrz, np. planeta w domu dwunastym, ósmym, szóstym.

2) Wiek osoby - niektóre potencjały planet rozwijają się wcześnie, niektóre później, zależy to od rozwoju horoskopu w czasie i ważnych tranzytów i progresji, które w danym momencie taka osoba przechodzi. Na przykład pod wpływem tranzytu Neptuna osoba z Księżycem w Bliźniętach może być na rok, dwa wycofana i nietowarzyska, ale to się może zmienić po zakończeniu tranzytu.

3) Pewne potencjały planet i znaków zodiaku nie realizują się we wszystkich wariantach - np. osoba z silnym Merkurym może nie lubić podróżować, ale jej potencjał rozwija się w pracy naukowej, pisaniu, czytaniu książek, pracy z ludźmi itp.

4) Aspekty planet mają wielkie znaczenie - Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton bardzo wpływają na zachowanie się planet, kiedy wchodzą z nimi w relację, i często dominują ich zachowanie.

5) Horoskop musimy interpretować całościowo i brać pod uwagę kilka planet w opisie jakiegoś aspektu życia danej osoby, bo często w jednym horoskopie są sprzeczne tendencje, które się zwalczają i trzeba tę niespójność uwzględnić w interpretacji. Na przykład osoba z Wenus w Wadze może mieć Księżyc w Raku i z jednej strony jest towarzyska, taktowna, bezstronna, miła, z drugiej w pewnych sytuacjach (najczęściej nerwowych lub kryzysowych) działa bardziej Raczą naturą i kieruje się w relacjach z ludźmi skrajnymi emocjami, nie lubi obcych, zamyka się w rodzinnym kręgu, nie odzywa się tygodniami do znajomych, ma focha i jest obrażalska. Lub osoba ze Słońcem w Pannie ma Merkurego w koniunkcji z Saturnem w Lwie i wydaje się być skromna, ale w głębi duszy marzy o zostaniu artystą, ma wielkie wyobrażenie o swoich umiejętnościach, liczy na podziw ludzi, czasami jest wyniosła, trudno jej nawiązać kontakty.

Astrologii można się szybko nauczyć, ale czasu i regularnej praktyki wymaga nabranie wprawy i precyzji w interpretacji horoskopu.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12