Astrolog Izabela Podlaska

Postanowienia noworoczne i tranzyty planet

Data publikacji: 2019-02-03 21:38:00

Początek roku to zawsze czas postanowień, wielkich i ambitnych planów. Chcemy też polepszyć jakość codziennego życia, zmienić złe i niezdrowe przyzwyczajenia, żyć tak, jak wydaje nam się najlepiej. Przy planowaniu zmiany przyzwyczajeń i nowych ambitnych celów warto jednak wziąć pod uwagę planetarną aurę. Nie zawsze bowiem jesteśmy w stanie wytrwać w swoich postanowieniach, wprowadzić korzystne nawyki i zmienić wszystko, co nam przeszkadza w osiąganiu małych i dużych celów.

Tranzyty planet mogą nam pomóc zaplanować, co w danym roku jest możliwe, a co może nam się nie udać. Czy da się schudnąć na tranzycie Jowisza i nie rozwieść się na tranzycie Urana? Proponuję krótki przewodnik po tranzytach w kontekście zmiany nawyków i postanowień noworocznych.

Tranzyt jako kryzys i zmiana
Tranzyty planet zmuszają nad do reakcji i działania. Nieraz są testem naszych możliwości i wywołują kryzys w najważniejszych obszarach życia (szczególnie tranzyty Marsa, Saturna i Plutona). Tranzyty planet pokoleniowych i społecznych zmuszają nas do zadawania sobie pytań trudnych, ostatecznych, przełomowych

Tranzyty jako zmiana złych nawyków i wyłapywanie słabości
Tranzyty planet, szczególnie do  naszych świateł i osi horoskopu, są świetną okazją do ćwiczenia dyscypliny i siły woli, którą trzeba trenować tak samo jak mięśnie – regularnie i metodycznie. Planowanie i dyscyplina to klucze do sukcesu każdego tranzytu, nawet jeśli to Saturn siedzi na naszej Wenus czy Pluton robi kwadraturę do naszego medium coeli i imum coeli. Trzeba jednak mieć tego świadomość i przejawiać chęć uniezależnienia się i podejmowania samodzielnych decyzji (to ostatnie daje poczucie spełnienia i równowagę życiową). Bo nie można zrzucać winy za własne błędy i lenistwo na tranzytujące planety.

Złe i dobre tranzyty? Czyli jak ocenić efekt tranzytu na nasze życie?
- działaj zgodnie z naturą tranzytującej planety, a wykorzystasz jej pozytywny wpływ,
- maleficzne działanie to przeważnie wszystko to, co jest trudne i wymaga wysiłku, bo przekroczenia strefy komfortu i może oznaczać kryzys lub porażkę,
- efektów tranzytu nie widać od razu przy pierwszym przejściu, dlatego trzeba wytrwale trzymać się planu,
-  warto zrobić listę lub postawić sobie jeden konkretny cel, żeby potem mieć co oceniać z własnej perspektywy (bo otoczenie i rodzina zrobi to i tak za ciebie po swojemu),
- tranzyty oceniamy w kontekście horoskopu urodzeniowego i aktualnych progresji, profekcji i solariuszy oraz na tle całego cyklu danej planety.

Tranzyty planet i postanowienia noworoczne

Tranzyty Marsa
Kryzys: zdenerwowanie, niedopasowanie do sytuacji, pośpiech, robienie kilku rzeczy naraz, walka o coś, jesteśmy nie do zatrzymania, robienie sobie wrogów, wściekłość na wszystkich i wszystko, chęć zostawienia wszystkiego za sobą, nadmierna  szczerość.
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: opanowanie złości, praca nad relacjami, wykształcenie nawyku spaceru, ruchu, regularnej aktywności fizycznej, imprezowy nastrój i skłonność do alkoholu i używek – można to wtedy zmienić.
Jak minimalizować straty: oddychać głęboko i liczyć do dziesięciu zanim się coś powie i zrobi, wyłapywać swoją irytację i zdenerwowanie.
Jak zwiększać korzyści: zwiększyć aktywność fizyczną, znaleźć sobie zajęcie, działać z refleksem.

Tranzyty Jowisza
Kryzys: pragnienie czegoś więcej, duże ambicje, niecierpliwość, chęć wspięcia się na sam szczyt, poczucie bezsiły i braku kontroli nad własnym życiem, potrzeba samodzielności.
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: pokonanie strachu, niepewności, kompleksów, podejmowanie ryzyka z sukcesem, próba czegoś nowego, przerwanie rutyny.
Jak minimalizować straty: mieć dobry plan, nie rozdrabniać się, gonić lenistwo, być ambitnym, nie przeleżeć całego tranzytu na kanapie, ani nawet nad basenem, unikać brawury i przechwałek, nie osiadać na laurach, być pracowitym.
Jak zwiększać korzyści: zrobić coś ambitnego i wartościowego dla siebie i innych, być otwartym na nowe propozycje, robić dużo rzeczy naraz, zaczynać nowe sprawy, chwalić się swoimi osiągnięciami, nie czekać na innych, zgłaszać się samemu, próbować do skutku.

Tranzyty Saturna
Kryzys: przeszkody, porażka, odrzucenie, brak sił, wielka strata, depresja, melancholia, rozpamiętywanie porażek, kryzys w związku, kłopoty finansowe, gorsze zdrowie, strach o siebie i bliskich.
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: ujawniają się słabości charakteru, zaległości w pracy, lenistwo, brak siły woli, konieczna dyscyplina w sprawach zdrowia, pieniędzy i pracy. Ten tranzyt wymusza niejako zmianę złych nawyków, bo często jeśli tego nie zrobimy, podupadamy na zdrowiu lub tracimy pracę.
Jak minimalizować straty: nie rozpamiętywać przeszłości, robić to, co w danej sytuacji konieczne, nie iść na skróty, nie łamać prawa, nie rezygnować za wcześnie, podreperować zdrowie, odpoczywać i robić przerwy.
Jak zwiększać korzyści: pracować, być konsekwentnym, robić małe kroki i małe cele w drodze ku czemuś dużemu, ograniczyć aktywność do jednej lub dwóch rzeczy, nie zmieniać wszystkiego, tylko jedną rzecz, robić to, w czym jesteśmy dobrzy, robić to, co lubimy, zbudować solidne podstawy na przyszłość, zbudować w ogóle coś konkretnego.

Tranzyty Urana
Kryzys: nuda, brak sensu życia, wszystko wydaje się mało rozwijające i zajmujące, potrzeba zmiany i rewolucji, chęć odmiany i realizacji nowych planów.
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: łatwo porzucić stare nawyki, szybkość działania, wdrożenie się w trudne zadania, tranzyty sprzyja poprawie zdrowia i kondycji fizycznej.
Jak minimalizować straty: postępować ostrożnie, nie być narwanym, nie zrywać wszystkich kontaktów, nie ryzykować nadmiernie, nie palić za sobą mostów.
Jak zwiększać korzyści: podejmować nowe zadania, uczyć się  nowych rzeczy, realizować ambicje, zmienić to, co przestarzałe i nam przeszkadza, nabrać sił fizycznych.

Tranzyty Neptuna
Kryzys: niepewność celów, rozmycie i niekonkretność tego, co się robi na co dzień, potrzeba czegoś więcej, tęsknota nie wiadomo za czym, smutek i melancholia, poczucie braku, dezintegracja osobowości, skłonność do uzależnień fizycznych i emocjonalnych.
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: tu jesteśmy wydani na pastwę nawyków i uzależnień. Bardzo trudno podczas tranzytu Neptuna mieć tego świadomość. Staramy się więc nie popaść w kolejny nałóg.
Jak minimalizować straty: podejmować rozważnie decyzje finansowe i partnerskie, nie rezygnować za szybko z czegoś, co kiedyś było ważne, zrobić sobie przerwę, nie robić nic na siłę.
Jak zwiększać korzyści: odpuścić pewne rzeczy, zająć się sobą, znaleźć nowe hobby, skierować się ku sprawom duchowym i uczuciowym, pogłębić relacje, rozwijać talenty artystyczne, zadbać o wygląd i wykorzystać swoją aurę i urok do zdobycia tego, czego pragniemy.

Tranzyty Plutona
Kryzys: kryzys tożsamości, brak poczucia bezpieczeństwa, wrogowie wszędzie, samotność, brak pomocy, silna chęć władzy i kontroli siebie oraz innych.
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: silne pokusy i pragnienia, uwalnianie się od nałogów i złych zwyczajów, ryzyko emocjonalnego uzależnienia, walka o coś.
Jak minimalizować straty: nie być zbyt pewnym siebie, zaufać komuś, nie tracić wartościowych relacji, nie ryzykować materialnie i fizycznie.
Jak zwiększać korzyści: stawiać sobie ambitne zadania, być konsekwentnym i nieugiętym, walczyć o to, na czym nam zależy, wykazać się lojalnością i poznać siebie i swoje prawdziwe potrzeby, nie kierować się kompleksami i uprzedzeniami.

Zaćmienia
Kryzys: chaos, nieuwaga, losowe wydarzenia, poczucie, że coś się musi zmienić,
Zmiana nawyków i wyłapywanie słabych punktów: w zależności od miejsca i planety, którą tranzytuje, ale ogólnie może przynieść diagnozę jakiejś słabości lub mogą wtedy wyjść trudności, których się nie spodziewaliśmy.
Jak minimalizować straty: nie decydować pochopnie, nie ulegać presji, zrobić plan, odpuścić to, na co nie mamy wpływu.
Jak zwiększać korzyści: opanować emocje, medytować, podejmować ważne, ale przemyślanie decyzje, pokazać się z jak najlepszej strony, nie działać pod wpływem stresu i emocji.

Jak zachować pogodę ducha i równowagę życiową na każdym tranzycie:
1) Nie daj się wciągnąć w cudzą walkę i złość.
2) Miej czyste konto i spłacaj długi.
3) Dotrzymuj słowa.
4) Rób jak najczęściej to, co lubisz i co daje ci radość.
5) Znajdź równowagę między pracą i odpoczynkiem.
6) Nie chomikuj rzeczy, których nie potrzebujesz, nie obrastaj niepotrzebnymi przedmiotami.
7) Dbaj o zdrowie.
8) Unikaj nadmiaru codziennych rozpraszaczy uwagi i złodziei czasu (mediów, portali społecznościowych, reklam).
9) Nie myśl ciągle o przeszłości, bądź tu i teraz.
10) Nie chowaj urazy, przebaczaj, bądź wyrozumiały dla błędów innych ludzi.


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12