Astrolog Izabela Podlaska

Miesiąc ze Słońcem w Byku 2019

Data publikacji: 2019-04-23 22:38:00

Od soboty 20 kwietnia Słońce przebywa w znaku Byka i będzie go przemierzać aż do 20 maja 2019 roku. Astrologiczny miesiąc pod znakiem Byka sprzyja nie tylko odpoczynkowi, cieszeniu się wiosną i nabieraniu sił po zimie, ale i zajmowaniu się finansami i zabezpieczeniem materialnym na kolejne miesiące. Znak Byka symbolizuje stabilizację, wzrost, powiększanie i bogacenie się. Włada nim planeta Wenus, która odpowiada za dobre relacje, piękno i harmonię wokół nas, jak również cieszenie się życiem, odpoczynek i zabawę.

Wędrówce Słońca przez znak Byka towarzyszyć będą znaczące wydarzenia na niebie. Wenus w znaku Barana aż do 15.05 będzie sprzyjać eksperymentom w sprawach uczuciowych i finansach. Merkury do 6.05 przebywa w Baranie i pomaga nam zaczynać nowe sprawy i kreatywnie rozwiązywać problemy. Potem znajdzie się w znaku Byka i zaczniemy korzystać z tego, co już stworzyliśmy i zaczęliśmy tej wiosny. Mars w Bliźniętach do 16.05 sprzyja podróżom i zdobywaniu ważnych informacji.  Pluton 24.04 wejdzie w retrogradację w 24. stopniu Koziorożca i aż do 3.10 (do 21. stopnia Koziorożca) będzie poruszał się ruchem wstecznym, wskrzeszając sprawy i zadania, które zaistniały już w naszym życiu od lutego 2018 roku. Również Saturn wejdzie w retrogradację, co nastąpi 30.04 w 21. stopniu Koziorożca, i Pozostanie w ruchu wsteczny do 18.09 (cofnie się aż do 14. stopnia znaku Koziorożca). Trudności i przeszkody, jakie pojawiły się od stycznia 2019 roku, teraz mogą ponownie opóźnić nasze projekty i nowe przedsięwzięcia i wystawić naszą cierpliwość  na próbę.

Słońce w Byku 2019

Pierwsze dni nowego astrologicznego miesiąca będą dynamiczne i pełne niespodzianek z powodu koniunkcji Słońca z Uranem, która uściśliła się na niebie we wtorek 23.04. Ten układ planet sprzyja wdrażaniu technologicznych nowinek w życie, usprawnianiu codziennych prac i dostosowywaniu się do zmieniających się okoliczności. Wenus, która od 20.04 przebywa w znaku Barana, popycha nas przez prawie cały miesiąc do ryzyka i odwagi w finansach i sprawach zawodowych. Ci, którzy nie zrażą się początkowymi trudnościami osiągną więcej niż się spodziewają.

Ostatni weekend kwietnia upłynie nam jednak leniwie, a emocje wywołane koniunkcją Urana ze Słońcem opadną. W niedzielę 28.04 Mars ustawi się w kwadraturze z Neptunem, co zachęci nas do zajmowania się hobby, odpoczynku i niecodziennych aktywności. Trzeba jednak uważać na pomyłki, bo ich niemiłe konsekwencje mogą się ciągnąć przez dobrych kilka tygodni.

Długi weekend majowy zapowiada się ciekawie, dynamicznie i towarzysko. Merkury w znaku Barana ustawi się w sekstylu z Marsem i w kwadraturze z Saturnem (1.05), a potem w kwadraturze z Plutonem (2.05) i w trygonie z Jowiszem (3.05). Warto zwiedzać ciekawe miejsca, ale być dobrze przygotowanym do podróży. Znajomości odnowione i zawarte na początku maja mogą być nie tylko inspirujące, ale motywujące do nowych życiowych wyzwań.

4-5.05 nów w znaku Byka i opozycja Marsa z Jowiszem zainspirują nas do zmian w domu i w życiu zawodowym. To dobry czas na aktywność sportową i planowanie domowych finansów nie tylko na najbliższe tygodnie. Mimo że podczas nowiu zazwyczaj jesteśmy wyciszeni i spokojni, to aktywny Mars i Jowisz na niebie nie dadzą nam za długo leniuchować w ostatnie dni długiego weekendu i pomogą zorganizować wiele atrakcji oraz znaleźć wiele inspiracji do majowych przedsięwzięć i projektów.

6.05 Merkury wejdzie do znaku Byka i zacznie sprzyjać konkretnym ustaleniom, szukaniu lepiej płatnej pracy i artystycznym aktywnościom. Praktyczne spojrzenie i rozsądek pomogą nam wygrać w każdej trudnej sprawie.

8-11.05 na niebie utworzy się korzystne trygony Wenus z Jowiszem i Słońcem z Saturnem sprzyjają załatwianiu spraw w urzędach, zawieraniu nowych znajomości, graniu w gry losowe, towarzyskim wydarzeniom i zaczynaniu nowych spraw.

15.05 Wenus wkroczy do znaku Byka, gdzie pozostanie do 9.06 i sprzyjać będzie rozsądnym decyzjom finansowym, stabilizacji materialnej i rozwijaniu romantycznych znajomości.

16.05 Mars opuści znak Bliźniąt i wkroczy do znaku Raka, miejsca swojego upadku. Nasza motywacja do działania i nowych spraw będzie musiała być aż do 2.07 bardzo emocjonalna i wynikająca z wewnętrznego przekonania. Ostrożne i sprawdzone działania i rozwiązania pomogą nam umocnić naszą pozycję zawodową i rozwijać projekty, które zaczęliśmy na początku roku.

Koniec astrologicznego miesiąca naznaczy pełnia Księżyca w znaku Skorpiona 17-19.05, która podniesie poziom naszych emocji i wskaże, jak szybko rozwiązać rodzinne i finansowe problemy. Nie ulegajmy jednak presji czasu, bo nie jest to dobry moment w  roku na ryzykowne i nieprzemyślane decyzje.

Udanego byczenia się!
Iza Podlaska-Konkel

Znak Byka

Znak Byka - mozaika w Galerii Umberto I w Neapolu, foto @ Izabela Podlaska-Konkel

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Byk


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12