Astrolog Izabela Podlaska

Miesiąc ze Słońcem w Lwie 2019

Data publikacji: 2019-07-23 17:39:00

Dziś rozpoczął się jeden z najlepszych i najpomyślniejszych astromiesięcy w tym roku. Słońce od 23 lipca do 22 sierpnia 2019 będzie przemierzać znak Lwa i utworzy dobroczynne aspekty z Wenus i Jowiszem. A to oznacza, że możemy liczyć na więcej szczęścia, dobrych okazji i możliwości dokończenia spraw, nad którymi pracujemy od dawna. To też najlepszy czas na aktywne spędzanie czasu, fantastyczne wakacje, wyjątkowe wydarzenia rodzinne i towarzyskie, jak również dodatkowy wysiłek, aby wykorzystać ognistą energię znaku Lwa na trwałe pozytywne zmiany w codziennym życiu.

Najważniejszym wydarzeniem na niebie będzie wyjątkowy trygon Słońca i Jowisza, który utworzy się w środę 7 sierpnia 2019 roku, ale jego działanie rozciągnie się na dni od 5 do 10 sierpnia. To najlepszy czas w 2019 roku, aby zaczynać nowe sprawy, bo energia Słońca w znaku Lwa w dobroczynnym trygonie do Jowisza w znaku Strzelca (obie planety są w znakach swojego władztwa, gdzie są najsilniejsze) pomoże nam w rozwinięciu naszych planów i szybkim sukcesie, na który możemy liczyć  niż się spodziewamy. Dodatkowe wzmocnienie stanowić będzie trygon Wenus z Jowiszem, który utworzy się w czwartek 8 sierpnia na niebie. Jeśli nie macie żadnych ważnych planów na ten moment roku, polecam zrobienie astrologicznego talizmanu 7 sierpnia. Kolejna taka okazja, kiedy Słońce i Jowisz będą bardzo silne (bo w znakach swojego władztwa) i utworzą korzystny aspekt na niebie, zdarzy się dopiero za dwanaście lat. Niedługo napiszę więcej o tym jak zrobić taki astrotalizman.

Ponadto 1 sierpnia Merkury wyjdzie z retrogradacji i przyspieszy sprawy związane z handlem, nauką i karierą. Zaś Jowisz 11 sierpnia przestanie poruszać się ruchem wstecznym i zatrzyma się w 14 st. 30 minucie znaku Strzelca, żeby potem zacząć zmierzać do końca drugiego dekanatu. W retrogradację natomiast wejdzie 12 sierpnia Uran, który zacznie się cofać od 6 st. 37 min. Byka w kierunku początku znaku i zatrzyma się dopiero w 2 st. 39 min. w dniu 11 stycznia 2020 roku. Osoby, które w tych stopniach Byka mają jakieś planety osobiste lub osie, mogą spodziewać się kolejnych zmian i dodatkowych informacji na temat swojej sytuacji lub rozwinięcia spraw, które dzieją się w ich życiu od maja 2018 roku lub od marca 2019.

Dobre aspekty na niebie zaczną się już w lipcu, choć na krótką zmianę i zaskoczenie musimy przygotować się 29-30.07, kiedy na niebie utworzy się kwadratura Słońca z Uranem. Potem jednak planety będą układać się bardzo harmonijnie na niebie. Dlatego warto mimo wakacji realizować ambitne plany i zrobić coś konkretnego i trwałego, co będzie procentować na najbliższe miesiące, a nawet lata.

25.07 w czwartek poczujemy mocne uderzenie pozytywnych wibracji za sprawą koniunkcji Merkurego z Wenus w znaku Raka oraz trygonu Marsa w Lwie do Jowisza w Strzelcu. Sam wpływ tych planet będzie odczuwalny już kilka dni przed ich spotkaniem na niebie. To dobry czas, aby wysyłać ważne dokumenty, załatwiać trudne sprawy i występować publicznie, bo planety pomogą nam zyskać nie tylko przychylność, ale i uznanie dla naszych spraw i dokonań. To również dobry czas dla artystów i sportowców.

28.07 w niedzielę Wenus opuści romantyczny znak Raka i wejdzie do znaku Lwa, gdzie zapewni nam aż do 21.08 dużo wrażeń w życiu towarzyskim i uczuciowym, jak również możliwość większej stabilizacji w sprawach finansowych.

30.07 we wtorek kwadratura Słońca z Uranem może wytrącić nas z równowagi lub zmienić nasze wcześniejsze  plany. Jednak jest to dobry moment na korektę, dostosowanie się lub pójście za intuicją, przeczuciem lub nowymi pomysłami, jakie pojawią się w naszej głowie. Trudny dzień dla spraw technicznych, unikajmy wtedy kupowania elektroniki czy naprawiania lub serwisowania sprzętu elektronicznego.

1.08 w czwartek wyjątkowy dzień za sprawią nowiu Księżyca, który utworzy się w znaku Lwa. Będziemy chętnie zajmować się hobby i tym, co nie wynika z codziennych obowiązków czy nakazów. Warto wtedy zapisywać genialne pomysły, spotykać się z ludźmi, zrobić coś kreatywnego. Tego dnia Merkury wychodzi z retrogradacji i znów będziemy mogli bez obaw podpisywać ważne umowy i kupować sprzęt elektroniczny i pojazdy.

7.08 w środę trygon Słońca w znaku Lwa z Jowiszem w znaku Strzelca dostarczy nam najlepszą energię planet w tym roku. Mimo że Księżyc jest w emocjonalnie niestabilnym i smutnym Skorpionie tego dnia, warto zaczynać nowe sprawy, szczególnie zawodowe i biznesowe. Wpływ tego dobroczynnego aspektu rozciąga się na kilka dni przed i po, dlatego można wybrać lepszy dzień z Księżycem w Strzelcu lub Wadzie na założenie firmy, podpisanie umowy, zaciągnięcie kredytu, wysłanie ważnych dokumentów, zdanie egzaminu itp.

8.08 w czwartek trygon Wenus z Jowiszem sprzyja sprawom towarzyskim i uczuciowym, a także załatwianiu spraw bankowych i finansowych.

11.08 w niedzielę Jowisz wyjdzie z retrogradacji, a Merkury opuści znak Raka, w którym długo przebywał z powodu retrogradacji, i wejdzie do znaku Lwa, w którym już znalazł się w tym roku od 27 czerwca do 19 lipca. Sprawy zawodowe znacznie przyspieszą, a nasza kreatywność i gotowość do wykazywania się swoimi talentami i umiejętnościami znacząco wzrośnie.

12.08 w poniedziałek Uran wejdzie w retrogradację, a konsekwencje tego opisałam na początku tego wpisu.

14.08 w środę koniunkcja Słońca z Wenus w znaku Lwa sprzyja porządkowaniu spraw majątkowych i finansowych, jak również wyjątkowym randkom i spotkaniom towarzyskim. Wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w długi weekend będą z pewnością niezapomniane.

15.08 w czwartek pełnia Księżyca w znaku Wodnika sprawi, że będziemy czuć się wyjątkowo, energetycznie i będziemy gotowi do wyzwań, przygód i nowych znajomości. Warto brać udział w koncertach, towarzyskich imprezach i kulturalnych spotkaniach. Zabawa będzie na pewno wyjątkowa.

18.08 w niedzielę Mars wejdzie do znaku Panny i zacznie przygotowywać nas na bardziej systematyczną pracę i nowe zadania, jakie pojawią się na naszej drodze, kiedy Słońce wjedzie do znaku Panny 23.08.

21.08 w środę Wenus wejdzie do znaku Panny i zacznie nas skłaniać do myślenia o oszczędzaniu i efektywnym wykorzystywaniu zasobów. Jak również zaczniemy bardziej praktycznie oceniać wakacyjne znajomości, romanse i korzyści z bycia w związku. Tego dnia na niebie utworzy się korzystny trygon Merkurego z Jowiszem, który sprzyja podróżom, nauce, egzaminom, składaniu dokumentów na studia i ubieganiu się o lepszą pracę.

Życzę udanego wakacyjnego wypoczynku i wykorzystania dobroczynnych wpływów planet w tym miesiącu!

Lew, Rembrandt
Leżący lew, Rembrandt, wikipedia.com
Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Lew, Jowisz


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12