Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop Jana Kobuszewskiego

Data publikacji: 2019-09-30 22:12:00

Kilka dni temu zmarł zasłużony dla polskiego teatru, filmu i sceny kabaretowej Jan Kobuszewski. Kilka jego ról przeszło do historii polskiego filmu i kabaretu. Jakiś czas temu próbowałam zrektyfikować jego horoskop urodzeniowy, bo mimo że znana jest mniej więcej pora jego urodzenia, to niestety dokładnej godziny nie udało mi się ustalić.

W swoich wspomnieniach o bracie Humor w genach (Wydawnictwo Nisza 2011 s.94) Hanna Zborowska z Kobuszewskich podaje taki opis okoliczności narodzin przyszłego aktora:

„19 kwietnia 1934 roku o piątej rano obudziła nas ciocia.
- Dziewczynki - szepnęła - macie ślicznego braciszka!
Zerwałam się na równe nogi i chciałam biec do sypialni (...).
- Teraz nie wolno - ciocia była stanowcza. - Braciszek śpi i mamusia tez usnęła. Nie wolno budzić! Kolo południa będziesz mogła go zobaczyć.”

Kobuszewski urodził się w Warszawie, ale na godzinę urodzenia nie możemy wziąć piątej rano, bo nie dość, że jest to orientacyjna godzina podana po latach, to jest to moment obudzenia sióstr. Orientacyjnie możemy więc wyliczyć na 4.45, a nawet bardziej prawdopodobne jest, że było to nawet pół godziny wcześniej, bo matka i noworodek już spali. Niestety, akurat wtedy ascendent zmieniał znak z Barana na Byka i bardzo trudno bez szczegółowej i żmudnej analizy kolejnych wydarzeń w życiu, rozstrzygnąć ten dylemat.  

Jan Kobuszewski horoskop urodzeniowy 4.45
Jan Kobuszewski, horoskop urodzeniowy na godzinę 4.45

Jan Kobuszewski horoskop urodzeniowy 4.30
Jan Kobuszewski, horoskop urodzenia na godzinę 4.30

Intuicyjnie i z wyglądu (postawny, męski) pasuje mi bardziej ascendent w Baranie. Może kiedyś ktoś opublikuje jakiś dokument z bardziej dokładną godziną.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12